ADPL (AD Plastik d.d.)

Naslovnica Forum Tržište kapitala Hrvatska ADPL (AD Plastik d.d.)

Forum namijenjen svim temama vezanim za dionice, obveznice i druge vrijednosne papire te trgovanje istima u Hrvatskoj.
Zadnja izmjena 20.09.2024. u 05:45
OznakaVrijednostPrometKoličinaKupovnaProdajnaPromjena
ADPL
12,01
769
64
11,80
12,05
0,84%
Podaci su preuzeti sa ZSE uz odgodu od 15 minuta.

Nećemo se sada veseliti 131 kuni, a bili smo na 14X prije par tjedana.
Tvrtka radi sve bolje, fundamentalno je jako jeftino, posebno kada se uspoređuje sa peer grupom.

Moguća dividenda, kupnja francuske vrtke samo je bonus koji bi mogao dodatno potaknuti rast dionice.

[thumbsup]

lp

[b]MOŽE LI BOLJE ?![/b]

AD Plastik, Končar alati i Visor žele proizvoditi autodijelove za Fiat

http://www.seebiz.eu/ad-plastik-koncar-alati-i-visor-zele-proizvoditi-autodijelove-za-fiat/ar-2798/

[thumbsup]


AD Plastik, Končar alati i Visor žele proizvoditi autodijelove za Fiat

http://www.seebiz.eu/ad-plastik-koncar-alati-i-visor-zele-proizvoditi-autodijelove-za-fiat/ar-2798/

[thumbsup]


AD Plastik nema sanse u Srbiji, ne zbog Srbije kao takve, vec jednostavno, radi se o Fiatu koji je vec doveo sve svoje Tier1 kljucne dobavljace sa sobom u Srbiju.
Kljucna stvar za ADP je slijedeci Twingo III / Smart4x4 – ako tu dobiju dio posla tada ce ostati stabilni i nakon 2012.
Ne znam kako vas no mene doista deprimira citava prica oko Preventovog paketa – ne mogu vjerovat da jedna ovakva tvrtka sa ovakvim fundamentima vrijedi samo 130 HRKa…

@2fast4u
deprimirala me prije mjesec-dva, sad me samo beskrajno iritira..

http://www.business.hr/hr/Kompanije/Vijesti/Radnike-AD-Plastika-od-otpustanja-spasili-godisnji


http://www.business.hr/hr/Kompanije/Vijesti/Radnike-AD-Plastika-od-otpustanja-spasili-godisnji

" Nenad Bakić, treći najveći dioničar AD Plastika koji drži 3,51 posto udjela, očekuje da bi dividenda po dionici mogla biti od 6 do 8 kuna. Za usporedbu, godinu dana prije dividenda je iznosila 1,5 kuna. "

" Naime, iako je Klepo kazala da proces preuzimanja još traje i da se čeka odluka suda, iz neslužbenih se izvora doznaje da AD Plastik ozbiljno računa na francusku tvrtku i da je kupnja gotovo pa riješena stvar. "

" drugi je najveći vlasnik slovenski Prevent global u stečaju čijih 25,76 posto temeljnog kapitala AD Plastika prodaju ljubljanska Abanka vipa i Nova ljubljanska banka kao vjerovnici Preventa. Međutim, nitko od zainteresiranih kupaca nije bio spreman kupiti tako veliki paket pa je iz Slovenije stigla ideja da se paket podijeli na pet jednakih dijelova i ponudi na prodaju na sljedećoj dražbi. Sigurno je da će u tom slučaju biti više zainteresiranih, a među njima bi se moglo naći i domaćih mirovinskih fondova. "

Kada bi nešto od ovoga bilo istina… [rolleyes]

lp

[b]MOŽE LI BOLJE ?![/b]

Čini se da će se solinski AD Plastik smanjivanjem proizvodnje u Sloveniji, o kojoj i sam ovisi, boriti godišnjim odmorima.
„Na sreću, imamo neiskorištene godišnje odmore pa ćemo njihovim organiziranjem pokušati prebroditi to vrijeme“, kazala je Katija Klepo, članica Uprave AD Plastika. Naglasila je ipak kako ne može kategorički tvrditi da neće biti otpuštanja dijela radnika na određeno vrijeme, ali je naglasila da je prema njezinim izračunima ta mogućnost zasad isključena.

Ma ljudi dionica je za popizdit dobra.Jedna od rijetkih koja napreduje iz godine u godinu.Sad kad se poklopi završetak pregovora s EU pa dividenda,tvornica u Francuskoj,pa možda i ulazak fondova u Slovenski paket.Ode raketa u nebesa.Posjedujem dionice ADPlastike i ovo nije nagovor na kupnju ili prodaju iste. [thumbsup]


Ma ljudi dionica je za popizdit dobra.Jedna od rijetkih koja napreduje iz godine u godinu.Sad kad se poklopi završetak pregovora s EU pa dividenda,tvornica u Francuskoj,pa možda i ulazak fondova u Slovenski paket.Ode raketa u nebesa.Posjedujem dionice ADPlastike i ovo nije nagovor na kupnju ili prodaju iste. [thumbsup]

Slažem se.
Ukoliko bude iznenađenje i dividenda bude veća od nekih 2-3 kune, tada imamo osiguran rast minimalno do dana prava na dividendu.
Sve ovo ostalo što se spominje je samo bonus.

AKo se poklope 2-3 stvari, ovo bi mogla biti dionica sa najvećim rastom cijene u ovoj godini, poslije Ine naravno.

[thumbsup]

lp

[b]MOŽE LI BOLJE ?![/b]

ajde neka i mi imamo nešto da valja…jedna od rijetkih stabilnih dionica koja gotovo uvijek raste…

Masakr? [thumbsup]

Show me the Money!


Masakr? [thumbsup]

samo što nije krenio 😉

New Report

Close