ADPL (AD Plastik d.d.)

Naslovnica Forum Tržište kapitala Hrvatska ADPL (AD Plastik d.d.)

Forum namijenjen svim temama vezanim za dionice, obveznice i druge vrijednosne papire te trgovanje istima u Hrvatskoj.
Zadnja izmjena 18.10.2024. u 05:21
OznakaVrijednostPrometKoličinaKupovnaProdajnaPromjena
ADPL
11,65
12.385
1,063
11,65
11,90
-2,92%
Podaci su preuzeti sa ZSE uz odgodu od 15 minuta.


Prodaja Volkswagena u Kini poskočila je gotovo 36 posto na godišnjoj razini.
http://www.poslovni.hr/vijesti/volkswagen-do-2018-otvara-40-tisuca-novih-mjesta-171343.aspx
[thumbsup]

Automobilska industrija se oporavlja.
To je sasvim sigurno.
I dugoročno je ova cijena još jako jeftina

Ali za Plastik nije bitno kinesko ili brazilsko tržište.
Transport previše zarade proguta.
Nije im ček ni isplativo vozit dijelove iz hrvatske u Srbiju, nego misle tvornicu gradit nakon potpisa ugovora.

Kad vremena nisu bila teška i kad novaca nije bilo malo???? Tko se toga sjeća???


Prodaja Volkswagena u Kini poskočila je gotovo 36 posto na godišnjoj razini.
http://www.poslovni.hr/vijesti/volkswagen-do-2018-otvara-40-tisuca-novih-mjesta-171343.aspx
[thumbsup]

Ovo nema utjecaja puno na ADPL….Ovjde u Kini mozes kupiti made in Germany i made in China VW , isti su i oboje proizvodi VW…Vecinom ljudi kupuju made in CHina jer je njemački više nego 2 puta skuplji (npr GOlf 6 kineski je 150 000yuana, njemački 320 000 ), a to vrejdi za vise manje sve aute ovdje tako da povecanje prodaje u Kini ima vise utjecaja na njih same a ne na "nas"..

Ljep pozdrav iz Shenzhena

P.S
Ljepo je i profesor objasnio problem dalekih destinacija.

...

Da li je to skrivena bikovska divergencija?
Da li je to dno rastućeg kanala?
Ili možda rastuči trokut?

Meni dobro izgleda tehnički.

[smiley]

Show me the Money!

Ne znam za tehničku, ali ja sam napravio svoju pli analizu, te sam sukladno istoj danas dokupljivao i vratio već ono prodano na 142.

lp

[b]MOŽE LI BOLJE ?![/b]


Ne znam za tehničku, ali ja sam napravio svoju pli analizu, te sam sukladno istoj danas dokupljivao i vratio već ono prodano na 142.

lp

Dva različita pristupa, isti zaključak. Miriši na pozitivan razvoj.

Show me the Money!

5. AD PLASTIK D.D. (1/1) 124.310 2,96%

5. AD PLASTIK D.D. (1/1) 123.779 2,95 Osnovni račun SOLIN, HRVATSKA – 531

wtf?
Čudno, smanjio trezor.
Prije par mjeseci također je smanjio trezor za oko 6000komada ali nije bilo nikakve obavijesti i iza toga je slijedio rast cijene dionice.
Navodno nagrada zaposlenicima ali gdje je obavijest na ZSE o tome.

Štednja je mudrost trošenja.


5. AD PLASTIK D.D. (1/1) 124.310 2,96%

5. AD PLASTIK D.D. (1/1) 123.779 2,95 Osnovni račun SOLIN, HRVATSKA – 531

wtf?
Čudno, smanjio trezor.
Prije par mjeseci također je smanjio trezor za oko 6000komada ali nije bilo nikakve obavijesti i iza toga je slijedio rast cijene dionice.
Navodno nagrada zaposlenicima ali gdje je obavijest na ZSE o tome.

Do sada su bili transparentni….

Trezor kupuje kada misli da je cijena dovoljno niska pa će u budućnosti zaraditi na razlici u cijeni (tzv. financijski prihodi)

Trezor prodaje
1.)kad misli da je dovoljno cijena narasla i misli da više neće rasti..
2) ili kad daje nagradne dionice uspješnim pojedincima (managerima)…
nagradno pitanje?
Koja je od ovih 2 opcija?

S obzirom da je uprava kupovala ko luda, a poslovanje je bilo vrlo dobro, pretpostavka je broj 2

Kakogod, ne utječe kratkoročno pozitivno na cijenu dionice (cca 72 000 kuna (531×136) nije puno i bojim se da neće biti dovoljno za nagradu svim zaslužnima (a bilo ih je)… mogao bi to biti tek početak…)

[angry]

Kad vremena nisu bila teška i kad novaca nije bilo malo???? Tko se toga sjeća???

Trezor prodaje
1.)kad misli da je dovoljno cijena narasla i misli da više neće rasti..
2) ili kad daje nagradne dionice uspješnim pojedincima (managerima)…
nagradno pitanje?
Koja je od ovih 2 opcija?

S obzirom da je uprava kupovala ko luda, a poslovanje je bilo vrlo dobro, pretpostavka je broj 2

Kakogod, ne utječe kratkoročno pozitivno na cijenu dionice (cca 72 000 kuna (531×136) nije puno i bojim se da neće biti dovoljno za nagradu svim zaslužnima (a bilo ih je)… mogao bi to biti tek početak…)

[angry]

Odakle vam uopće da trezor prodaje? Forumaš Nino je prikazao promjenu stanja na računu. Promjena stanja na računu je promjena stanja na računu, ne nužno prodaja ili kupnja.

Ako prema statutu tvrtke ista želi nagraditi managment dionicama iz trezora, onda ih sa trezora preknjiži na nečije račune (onih koji su nagrađeni), a onda ih ti isti eventualno danas, sutra ili nikada prodaju na burzi (ovisno o svojoj volji).

Ja ne kažem da ovo nije bila prodaja trezora, već samo ukazujem na varijantu koju niste pokrili.


Trezor prodaje
1.)kad misli da je dovoljno cijena narasla i misli da više neće rasti..
2) ili kad daje nagradne dionice uspješnim pojedincima (managerima)…
nagradno pitanje?
Koja je od ovih 2 opcija?

S obzirom da je uprava kupovala ko luda, a poslovanje je bilo vrlo dobro, pretpostavka je broj 2

Kakogod, ne utječe kratkoročno pozitivno na cijenu dionice (cca 72 000 kuna (531×136) nije puno i bojim se da neće biti dovoljno za nagradu svim zaslužnima (a bilo ih je)… mogao bi to biti tek početak…)

[angry]

Odakle vam uopće da trezor prodaje? Forumaš Nino je prikazao promjenu stanja na računu. Promjena stanja na računu je promjena stanja na računu, ne nužno prodaja ili kupnja.

Ako prema statutu tvrtke ista želi nagraditi managment dionicama iz trezora, onda ih sa trezora preknjiži na nečije račune (onih koji su nagrađeni), a onda ih ti isti eventualno danas, sutra ili nikada prodaju na burzi (ovisno o svojoj volji).

Ja ne kažem da ovo nije bila prodaja trezora, već samo ukazujem na varijantu koju niste pokrili.
[/quote]

(pro)daje ili daje (bez pro)…

za cijenu… sasvim svejedno…

Ionako svi čekaju zainteresirane za Preventov paket …

Kad vremena nisu bila teška i kad novaca nije bilo malo???? Tko se toga sjeća???

Ne daju dokup ispod 137,00 [angry]
Ali strpljiv je skockani [cool]


Da li je to skrivena bikovska divergencija?
Da li je to dno rastućeg kanala?
Ili možda rastuči trokut?

Meni dobro izgleda tehnički.

[smiley]

Mislim da na HR trzistu tehnicka bas i ne funkcionira jer je za tehnicku preduvjet velika likvidnost, ali zato zdravorazumska funkcinira i slazem se da je vrjeme za dokup..Iako trebali bi jos malo pricekati lako moguce da cjena padne na 130 ili malo ispod…Ja cucim na bidu i strpljivo cekam jer mi je sada jos uvjek mal skupo, ako padne padne, ako ne a Boze moj..

...



Da li je to skrivena bikovska divergencija?
Da li je to dno rastućeg kanala?
Ili možda rastuči trokut?

Meni dobro izgleda tehnički.

[smiley]

Mislim da na HR trzistu tehnicka bas i ne funkcionira jer je za tehnicku preduvjet velika likvidnost, ali zato zdravorazumska funkcinira i slazem se da je vrjeme za dokup..Iako trebali bi jos malo pricekati lako moguce da cjena padne na 130 ili malo ispod…Ja cucim na bidu i strpljivo cekam jer mi je sada jos uvjek mal skupo, ako padne padne, ako ne a Boze moj..
[/quote]

Show me the Money!

New Report

Close