ADPL (AD Plastik d.d.)

Naslovnica Forum Tržište kapitala Hrvatska ADPL (AD Plastik d.d.)

Forum namijenjen svim temama vezanim za dionice, obveznice i druge vrijednosne papire te trgovanje istima u Hrvatskoj.
Zadnja izmjena 18.10.2024. u 03:48
OznakaVrijednostPrometKoličinaKupovnaProdajnaPromjena
ADPL
11,65
12.385
1,063
11,65
11,90
-2,92%
Podaci su preuzeti sa ZSE uz odgodu od 15 minuta.

Mirovinski fondovi ne smiju u matičnoj banci imat skrbnički račun, dok investicijski smiju, te to najčešće i rade.




a on više ne postoji kao zbirni račun.

Upravo tako. Jedino kaj mi pada na pamet da su marginaši kod PBZa, al tko bi ga znao. U svakom slučaju sumnjam da je jedna pravna/fizička osoba.
[/quote]
Kolega nino979 je prije nekih mjesec dana pisao o tome,to je fond,PBZ Invest
[/quote]

Ako je tako onda mi zbilja nije jasno zašto su prodavali do sad, a sad krenuli kupovat. Ako je tako onda možda postoje 3 mogućnosti:

1. Apsolutna neodgovornost ili kojekakve igrice unutar pbza za koje mi ne znamo.
2. Saznali su nešto što ih je potaknulo da okrenu ploču.

Neću ulaziti zašto su prodavali mada je dionica podcijenjena, čovjek si misli rednostavnu idu po načelu RIB, ali sad kad kupuju zbilja da se čovjek zamisli.

Da li postoji mogućnost da je dio ljudi u PBZ investoru ostao pod skrbničkim računima? Znam da se nešto pisalo da tko želi ostati pod skrbničkim da mora nešto platiti, pa moguće da su ovo zajedno PBZ fondovi i još neki igrači pod skrbničkim računima, te kao što sam rekao eventualno ljudi koji zatvaraju margin.

da, ljudi koji žele imati skrbnicki mogli su pod njime ostati ali su morali platiti naknadu (za razliku od situacije do tada za pbz investor klijente) a to je cini mi se pred godinu dana jos uvedeno

..:: hvala svima na kolcima, uzvraćam 100-tkama baš u inat!!! Mudar čovjek pušta da ga vodi pravednost a uči od svih... ::..

koliko ja vidim, dok se ne riješi pitanje prodaje onog velikog paketa ADPL po 109 kn, neće ovdje više biti rasta, čak je moguć i pad ispod 130 kn

Sve što pišem je osobno mišljenje bez sugestija i odgovornosti, tekst je predmet rasprave!!!


koliko ja vidim, dok se ne riješi pitanje prodaje onog velikog paketa ADPL po 109 kn, neće ovdje više biti rasta, čak je moguć i pad ispod 130 kn

Kako ja vidim ovdje je moguće nadmetanje između najmanje dvije strane i to Rusa koji već imaju 30% i najmanje jednog napadača koji im potencijalno može uzeti ovih 25,76% od Preventa te kroz obaveznu ponudu i ostatak do kontrole nad kompanijom.
Znači Rusi će se sigurno pojaviti na famoznoj dražbi osim ako ih ne zanima upravljanje takvom zlatnom kokom (i dobit) a ako je tako mogu odmah ponuditi i svojih 30%,što očito nisu.
Hoće li se itko više javiti ne može se reći sa pouzdanošću ali ako itko iz svijeta prati naše malo tržište izvjesno je da ovo neće proći samo tako.
(sigurno su se banke i same pobrinule da svi bitniji igrači znaju za to)
Osobno imam nešto plastike i nadam se scenariju kao onom na Ini znači netko uzme Rusima Preventov paket i objavi ponudu ali na tržištu se pojave kupci koji iz dana u dan nude sve više za sve koji žele prodati.
Tako da cijena ode na najmanje 200 a onda ću i ja razmišljati o prodaji.


Vidi vraga, nakon tjedana i tjedana prodaje, PBZ skrbnički već 2. dan kupuje.
Jesmo li sigurni da je to PBZ invest?

01.02.2011 > T: 27.01.11 Pros. cijena: 139,17
RB Dioničar Broj %
1. GRUPA AEROKOSMICHESKOE OBORUDOVANIE 1.259.875 30,00%
2. PREVENT GLOBAL D.D. 1.081.770 25,76%
3. BAKIĆ NENAD 135.667 3,23%
4. HRVATSKA POŠTANSKA BANKA D.D. 135.015 3,21%
5. AD PLASTIK D.D. (1/1) 124.310 2,96%
6. BOBAN JOSIP 70.365 1,68%
7. PBZ D.D. 65.672 1,56% + 2121
8. ERSTE & STEIERMARKISCHE BANK D.D. 56.000 1,33%
9. KLEPO KATIJA 38.259 0,91%
10. POKRAJAC ILIJA 37.961 0,90%
UKUPNO 3.004.894 71,54%

[thumbsup]

lp


Trenutno stanje PBZ D.D. 67.102 1,60% (+1430) [cool]
Iako mi oni nisu mjerilo ali lijepo je znati [smiley]

http://trzistakapitala.wordpress.com/2011/01/27/preuzimanja/

..stoga sam danas ponosan čovjek jer sve što sam izgradio danas sam svojim potpisom predao hrvatskoj državi...

Vaš link

He,he,he……..

Ovo strašilo oće na silu da spusti cijenu….


Ovo strašilo oće na silu da spusti cijenu….

Ja bih više volio da se istrese pa me poklopi na kupnji ali mogu ja i čekati. Ako ne ide gore neka ide dolje, nema problema! [thumbsup]

svaki dan po 2-3 kune prema dolje. izgleda da ćemo do dražbe doći na tih 109 kn, pa ću na kraju morati prodavati HT da dokupim ADPL [angry]

Prodaja Volkswagena u Kini poskočila je gotovo 36 posto na godišnjoj razini.
http://www.poslovni.hr/vijesti/volkswagen-do-2018-otvara-40-tisuca-novih-mjesta-171343.aspx
[thumbsup]

New Report

Close