ADPL (AD Plastik d.d.)

Naslovnica Forum Tržište kapitala Hrvatska ADPL (AD Plastik d.d.)

Forum namijenjen svim temama vezanim za dionice, obveznice i druge vrijednosne papire te trgovanje istima u Hrvatskoj.
Zadnja izmjena 26.06.2024. u 12:17
OznakaVrijednostPrometKoličinaKupovnaProdajnaPromjena
ADPL
12,90
149.846
11,616
12,80
12,90
0,78%
Podaci su preuzeti sa ZSE uz odgodu od 15 minuta.

E vidiš Doktor etker ja sam si ovo zapamtio:
"No, s obzirom na to da su vjerovnici dvije banke, vjerojatno će se pokušati postići veća cijena tog paketa."

a ti to nisi prenio iz članka

SERO VENIENTIBUS OSSA[color=black][/color]

Zar netko vjeruje da ljudi iz uprave nisu imali pojima o načinu i početnoj cijeni prodaje
pa su navalili masovno kupovati kad je cijena bila već debelo preko 109 kn?

Nisam baš siguran.
Čak sam više skloniji vjerovati njima nego zabrinutim kolegama s foruma.
Bilo kako bilo sve će uskoro biti jasnije.


ovo za dionicu nije dobra vijest, tako da se može očekivati pad cijene, jer vjerovnici teško da će uspjeti prodati paket od preko 25% (obveza javne ponude!)

bravo kolega, dobro ste to uočili.[rolleyes] I upravo iz tog razloga su svi odreda članovi uprave i pokoji srednjeg managmenta za svoj novac i na svoj račun brže bolje kupovali dionice prije koji dan… ne bi li po kratkom postupku sve izgubili. [wink]

A čitajući tekst autora iz PD-a ne mogu se oteti dojmu da su Janezi pronašli strateškog partnera negdje na Cipru [cool]

SERO VENIENTIBUS OSSA[color=black][/color]


E vidiš Doktor etker ja sam si ovo zapamtio:
"No, s obzirom na to da su vjerovnici dvije banke, vjerojatno će se pokušati postići veća cijena tog paketa."

a ti to nisi prenio iz članka


——————–
način na koji prodaju, sve ili ništa, jeste pokušaj postizanja što bolje cijene, jer ako ta količina dođe na burzu cijena jedne dionice AD Plastike doći će do nivoa kad već dioničarima i suze dolaze na oči.

[b]Jednog dana krenuli smo mi putem kojim nisu mogli svi. Bili smo sigurni u svoj hepiend. U svoj dixie band[/b].

Ima sve predispozicije za nastavak trenda; uzimajući u obzir obim košarice, i tajminga, ovo će biti itekako dobra prilika za preispitivanje živaca.

Jedini minus jesu gladni igrači, ali Bože moj i na tome se da zaraditi [proud]


[
——————–
način na koji prodaju, sve ili ništa, jeste pokušaj postizanja što bolje cijene, jer ako ta količina dođe na burzu cijena jedne dionice AD Plastike doći će do nivoa kad već dioničarima i suze dolaze na oči.

Je, je sprema se ovdje plač i škrgut …

Samo je pitanje da li za one koji su se ukrcali ili za forumaške altruiste.



E vidiš Doktor etker ja sam si ovo zapamtio:
"No, s obzirom na to da su vjerovnici dvije banke, vjerojatno će se pokušati postići veća cijena tog paketa."

a ti to nisi prenio iz članka


——————–
način na koji prodaju, sve ili ništa, jeste pokušaj postizanja što bolje cijene, jer ako ta količina dođe na burzu cijena jedne dionice AD Plastike doći će do nivoa kad već dioničarima i suze dolaze na oči.
[/quote]
dečko drž se ti kolača

..stoga sam danas ponosan čovjek jer sve što sam izgradio danas sam svojim potpisom predao hrvatskoj državi...

Stvari oko AD Plastik postaju sve zanimljivije.

Stariji čitaoci znaju da sam 27.5.2010. objavio članak o ADPL, a to je ujedno jedna od samo 4 dionice o kojima sam eksplicitno pisao. (Inače, od te objaveje ADPL porastao 59,5%, a Crobex 16,9%). Koga zanima išta o ADPL, predlažem da pročita taj post jer mi se čini da većina navedenih informacija još nije pregledno objavljena drugdje (ni u medijima ni u pregledima financijskih kuća).

U svakom slučaju je zanimljivo vidjeti tko su ‘Rusi’ koje često spominje kao najveće dioničare ADPL. Tko ne zna, molim da pogleda ovdje (link u gornjem pregledu više ne radi) – iznenadit će se! Na njihovim ruskim stranicama ima znatno više podataka neko na engleskima.

Mala digresija, nadam se da neće zamjeriti: Google Chrome je uveo izvanrednu stvar, automatsko prepoznavanje jezika stranice i dinamičko prevođenje na sajtu na odabrani jezik. Probajte na gornjoj stranici, dobijate ovo:

“Corporation, Aerospace Equipment today – is:
– major Russian developer and manufacturer of equipment and systems for military and civil aviation, air defense systems, aerospace, automotive and other high-tech industries;
– efficiently managed and financially independent association, the total sales of which in 2009 amounted to 8,8 billion rubles;
– company investing up to 10% of sales in the advanced development and technology that will provide competitive advantages of manufactured products in the future.”

AD Plastik je na neki način čudo hrvatskog gospodarstva, profitabilan industrijski proizvođač koji ima značajne tvornice u inozemsvtu, a u naročito zahtjevnoj branši. Ne razumijem točno zašto su tako sposobni, ali valjda postoje dublji razlozi.

E sad dolazimo do povoda, javne dražbe za 25,7% dionica. Postavlja se nekoliko pitanja, uz koje su neka moja nagađanja, molim komentare. (Gledajući prethodi post koji sam spomenuo, primijetio sam komentare nekih vjernih doprinosilaca ovom mom brljanju Lynxa, Anuta, CortexThrilla, Nino979, Q8, Simuna kojima se još jednom najtoplije zahvaljujem na kvalitetnim doprinosima!).

1. Zašto je početna cijena 109,48 kuna?

Mogući odgovor: Kako se radi o stečaju, postupak je prilično formalan i baziran na knjigovodstvu, pa je ovo knjigovodstvena vrijednost dionica u bilanci Preventa? U prilog tome bi govorila i ‘na lipu’ specificirana cijena.

2. Tko su mogući kupci?

Za sada se kao logični nameću Grupa zrakoplovno-svemirske opreme (eto prijevoda, molim bolji!), Faurecia i MBO uprave. Za povjerovati je da bi i mirovinci mogli biti zainteresirani, ali kako ne mogu steći preko 10% pojedinačno, morali bi se na neki način udružiti, čega se vjerojatno boje s obzirom na show oko INA-e, ali naravno ima legalnih načina.

3. Ima li kupac obavezu javne ponude?

Po zakonu o preuzimanju se čini da ima, osim ako kupac nije Grupa zrakoplovno-svemirske opreme, koja prije toga da ponudu za preuzimanje (pa bi po članku 14.1.10 Zakona o preuzimanju taj drugi bio izuzet).

4. Što će se dogoditi s dionicom?

Ovdje se opet vraćamo na fundamente, naime koliko dionica vrijedi. Ako vrijedi, pri čemu naročito treba uzeti u obzir vrijednost ‘realnih opcija’ suradnje s FIATom, prodaje zemljišta u Makarskoj, izmještanje proizvodnje iz Hrvatske ili iz Solina (za manje upućena, ‘realna opcija’ nije samo figura, nego valuacijki instrument — >; google ‘real options’).

5. Koji je interes uprave?

Želi li uprava kontrolu bez imanja većine, tj. da li upravi odgovara jak većinski vlasnik ili dva jaka vlasnika koja imaju većinu (za razliku od Preventa koji to očito nije bio)? Je li moguće da uprava iskaže namjerno nešto lošije rezultate za 2010. kako bi ulaganje izgledalo manje atraktivno? (Ovo bi naravno bilo protuzakonito, ali znamo da je računovodstvo kreativna disciplina, naročito u pogledu ‘rezervacija’

Napomena: Autor ima dionice ADPL i ovo nije nagovor na kupnju, prodaju ili držanje istih.

IZVOR ELECTICA BLOG – GOSP. BAKIĆ



E vidiš Doktor etker ja sam si ovo zapamtio:
"No, s obzirom na to da su vjerovnici dvije banke, vjerojatno će se pokušati postići veća cijena tog paketa."

a ti to nisi prenio iz članka


——————–
način na koji prodaju, sve ili ništa, jeste pokušaj postizanja što bolje cijene, jer ako ta količina dođe na burzu cijena jedne dionice AD Plastike doći će do nivoa kad već dioničarima i suze dolaze na oči.
[/quote]

Ajde stari nemelji gluposti drži se svojih stečajuša i staklenika.

LEAVE THE WORLD BEHINED

Stvar je potpuno jednostavna i ne znam zašto je komplicirati. Ako su Rusi prije plaćali puno veću cijenu za ovu dionicu/firmu, zašto im ne bi odgovarala ova cijena, koj je još diskontna u odnosu na tržište (ona prije nije bila diskontna nego s premijom).
Čak štoviše, osobno vjerujem da bi se tu moglo naći još ponuđača i da konačna cijena neće biti i početna.

Opa, kakva gužva i preskakanje na kupnji, danas bi opet mogoa biti jači skok ADPL!
Očekuje li se ovih dana objava (odličnih) poslovnih rezultata ili neka druga dobra vijest? [smiley]

p.s. ima li tko podatak da li je jučer bilo kakvih izmjena u top 10?

Hrvatska ulazi u EU glasovima 30% biračkog tijela. 70% birača nije dalo svoj glas za ulazak u EU!

New Report

Close