ADPL (AD Plastik d.d.)

Naslovnica Forum Tržište kapitala Hrvatska ADPL (AD Plastik d.d.)

Forum namijenjen svim temama vezanim za dionice, obveznice i druge vrijednosne papire te trgovanje istima u Hrvatskoj.
Zadnja izmjena 28.09.2024. u 22:54
OznakaVrijednostPrometKoličinaKupovnaProdajnaPromjena
ADPL
11,92
7.602
638
11,80
11,95
0,42%
Podaci su preuzeti sa ZSE uz odgodu od 15 minuta.

Ovaj PBZ skrbnički koji prodaje, vjerojatno neki od PBZ fondova je ušao u ovu dionicu po 22X.Zanemarivo su skupili dok je cijena pala u kriznoj 2008.

Eto što je sposobnost upravljanja imovinom.

[lol]

lp

[b]MOŽE LI BOLJE ?![/b]

javna dražba je tek za mjesec dana, a do tada će cijena na burzi iz dana u dan polako rasti na razine 150-160 kn….a vi samo zaključite zašto….

moje poruke nisu investicijski savjeti niti preporuke za kupoprodaju dionica!

a što ako neće…?

he he gledajte trenutna cijena je 140 (143) a bez da se okolo priča o nekim vrhunski rezultatima.

A rezultati su jako jako dobri
Tvornice u Rusije rade ko lude postali su glavni dobavljač za rusku Ladu i to sad za tapecirane obloge (inače to se ne proizvodi u HR)
Posao za Ladu, Renault i Ford ce exsplodirati u 2010.
Automobilska industrija u 2011 i 2012 će napraviti ogroman rast. Danas sam opet prodao i izvukao 11 %, Sutra opet unutra nadam se da će malo pasti bar na 136.


.. Danas sam opet prodao i izvukao 11 %, Sutra opet unutra nadam se da će malo pasti bar na 136.

pišeš, piskaraš i onda očekuješ da te netko shvati ozbiljno i da ti vjeruje [bye]

SERO VENIENTIBUS OSSA[color=black][/color]

Rusi jednostavno MORAJU kupiti udjel koji se prodaje na javnoj dražbi bez obzira na cijenu jer se radi o preko 25% dionica, a jasno je što bi značilo za upravljanje kompanijom da im netko pokupi taj udio ispred nosa…..

sjeća li se tko kolika je cijena bila na burzi prije nego su Rusi kupili onaj veliki paket na oko 250 kn?

moje pisanje nije poziv na kupnju ili prodaju dionica niti savjet za ulaganje

Onda me nemoj , tvoj izbor. budeš sam vidio da sam u pravu.

http://www.rast.hr/hr/trziste/grafikoni/ADPL-R-A,ZSE,3.html
mislim da je ovaj graf dovoljno čitljiv

SERO VENIENTIBUS OSSA[color=black][/color]


Onda me nemoj , tvoj izbor. budeš sam vidio da sam u pravu.

Dobro, onda se postavljam na kupnju 136,01 kn. Baš me zanima

SERO VENIENTIBUS OSSA[color=black][/color]

Čak 288 vjerovnika
Inače, Prevent Global dio je međunarodne grupacije Prevent Groupa. Početkom kolovoza lani, slovenska je kompanija dala zahtjev za stečaj. Samo bankama su dugovali 52 milijuna eura. Prema posljednjim informacijama, 288 vjerovnika, među kojima je 183 bivših zaposlenika, u stečajnom je postupku prijavilo svoja potraživanja, a ukupno je riječ o dugu od 69,9 milijuna eura. No, stečajni upravitelj Prevent Globala Boris Kastivnik priznao je 62 milijuna eura potraživanja.

[b]Jednog dana krenuli smo mi putem kojim nisu mogli svi. Bili smo sigurni u svoj hepiend. U svoj dixie band[/b].

25. siječanj 2011.| Tin Bašić
AD Plastik na javnoj dražbi

Dionice AD Plastika, njih 1,1 milijun, Prevent Global je založio, a banke sada naplaćuju svoja potraživanja njihovom prodajom

Slovenske banke Abanka Vipa i Nova Ljubljanska banka (NLB) prodaju 25,76 posto vlasničkog udjela u hrvatskom AD Plastiku. Dosadašnji vlasnik, Prevent Global, založio je te dionice u spomenutim bankama, a s obzirom na to da je slovenski proizvođač automobilskih djelova u stečaju, banke sada namiruju svoja potraživanja. Iako je već neko vrijeme poznato da je Prevent Global u problemima, a bilo je i jasno kako će se dionice AD Plastika morati prodati, do ponedjeljka se nije znao način prodaje. “Vidjeli smo objavu u medijima i znamo koliko i vi. Znali smo da su dionice založene, no ne znamo kako će se od sada stvari kretati. Ne možemo komentirati daljnju proceduru”, kratko je izjavio za Poslovni dnevnik Ivica Tolić, član Uprave i dioničar AD Plastika.
———————————-
ovo za dionicu nije dobra vijest, tako da se može očekivati pad cijene, jer vjerovnici teško da će uspjeti prodati paket od preko 25% (obveza javne ponude!)

[b]Jednog dana krenuli smo mi putem kojim nisu mogli svi. Bili smo sigurni u svoj hepiend. U svoj dixie band[/b].


25. siječanj 2011.| Tin Bašić
AD Plastik na javnoj dražbi

Dionice AD Plastika, njih 1,1 milijun, Prevent Global je založio, a banke sada naplaćuju svoja potraživanja njihovom prodajom

Slovenske banke Abanka Vipa i Nova Ljubljanska banka (NLB) prodaju 25,76 posto vlasničkog udjela u hrvatskom AD Plastiku. Dosadašnji vlasnik, Prevent Global, založio je te dionice u spomenutim bankama, a s obzirom na to da je slovenski proizvođač automobilskih djelova u stečaju, banke sada namiruju svoja potraživanja. Iako je već neko vrijeme poznato da je Prevent Global u problemima, a bilo je i jasno kako će se dionice AD Plastika morati prodati, do ponedjeljka se nije znao način prodaje. “Vidjeli smo objavu u medijima i znamo koliko i vi. Znali smo da su dionice založene, no ne znamo kako će se od sada stvari kretati. Ne možemo komentirati daljnju proceduru”, kratko je izjavio za Poslovni dnevnik Ivica Tolić, član Uprave i dioničar AD Plastika.
———————————-
ovo za dionicu nije dobra vijest, tako da se može očekivati pad cijene, jer vjerovnici teško da će uspjeti prodati paket od preko 25% (obveza javne ponude!)

to je glupost i laž jer izričito stoji: Kako je u ponedjeljak objavljeno na internetskim stranicama Abanke i u medijima, dionice će se prodavati po sistemu ‘sve ili ništa’ …(poslovni dnevnik)
Prema tome, od tih oko 26% dionica niti jedna se neće prodavati na burzi nego isključivo na javnoj dražbi i to samo cijeli paket ili ništa!
ako se ne proda, nikome ništa,ako se proda ide javna ponuda…rusi su i tako platili 30% po 250 kn

New Report

Close