ADPL (AD Plastik d.d.)

Naslovnica Forum Tržište kapitala Hrvatska ADPL (AD Plastik d.d.)

Forum namijenjen svim temama vezanim za dionice, obveznice i druge vrijednosne papire te trgovanje istima u Hrvatskoj.
Zadnja izmjena 29.09.2024. u 01:36
OznakaVrijednostPrometKoličinaKupovnaProdajnaPromjena
ADPL
11,92
7.602
638
11,80
11,95
0,42%
Podaci su preuzeti sa ZSE uz odgodu od 15 minuta.

U principu u stečaju se ne kupuju dionice firme jer ništa ne vrijede već potraživanja razlučnih vjerovnika.
Ako AD je razlučni vjerovnik npr. ima hipotejku na nekretnini i li pokretnini onda je ok.
ako nema onda nebudu ništa dobili

imam puno dijonica ADPL da se nebi krivo shvatilo

OX-Bright, inspiring and easy going. You make an outstanding parent. Shoul merry a Snake or Rooster but not a Sheep

zericu si krivo povezao .

Prevent je u stečaju,a pod imovina im se vodi hrpetina dionica ADPL.

Jeli pesimista nakrcan dionicama Optime - Optimista ?

(1) Stjecatelj nije obvezan objaviti ponudu za preuzimanje ako:

1. stekne dionice ciljnog društva nasljeđivanjem,
2. stekne dionice ciljnog društva diobom bračne stečevine,
3. stekne dionice ciljnog društva u postupku povećanja temeljnog kapitala, izdavanjem dionica, a glavna skupština ciljnog društva na kojoj se donosi odluka o povećanju temeljnog kapitala odobri da stjecatelj može steći dionice s pravom glasa ciljnog društva bez obveze objavljivanja ponude za preuzimanje, ako bi predmetnim stjecanjem dionica s pravom glasa za stjecatelja nastala obveza objav­ljivanja ponude za preuzimanje,
4. stekne dionice ciljnog društva koje je stečajni dužnik u stečajnom postupku,
5. stekne dionice ciljnog društva u postupku pripajanja trgovačkih društava, ali isključivo onda kada samo jedno od trgovačkih društava koja sudjeluju u postupku pripajanja ima dionice ciljnog društva,
6. stekne dionice ciljnog društva promjenom pravnog oblika trgovačkog društva,
7. pravna osoba stekne dionice ciljnog društva od druge prav­ne osobe čiji su članovi ili dioničari neposredno ili posredno iste osobe ili kad stekne dionice prijenosom radi restrukturiranja unutar koncerna,
8. stekne dionice ciljnog društva u zamjenu za isplatu dividende, a glavna skupština ciljnog društva odobri da stjecatelj može steći dionice s pravom glasa ciljnog društva bez obveze objavljivanja ponude za preuzimanje, ako bi predmetnim stjecanjem dionica s pravom glasa za stjecatelja nastala obveza objavljivanja ponude za preuzimanje,
9. nakon provedene ponude za preuzimanje stekne dionice ciljnog društva prijenosom između osoba koje su djelovale zajednički u ponudi za preuzimanje,
10. stjecanjem dionica ciljnog društva drži postotak dionica s pravom glasa koji je jednak ili manji od postotka dionica s pravom glasa koji drži drugi dioničar ciljnog društva koji je objavio ponudu za preuzimanje,
11. kao kreditna institucija, u roku od 6 mjeseci od dana kada je postala punopravni vlasnik dionica koje je stekla kao fiducijarni vjerovnik, iste otpusti,
12. kao vjerovnici, stječu dionice društava u sanaciji sukladno Zakonu o sanaciji određenih poduzeća,
13. je to propisano posebnim propisom.
(2) Odobrenje iz stavka 1. točke 3. i 8. ovoga članka, glavna skupština ciljnog društva daje tročetvrtinskom većinom glasova prisutnih na glavnoj skupštini, ne računajući glasove stjecatelja i osoba koje s njim djeluju zajednički.
(3) Osobe iz stavka 1. ovoga članka koje su izuzete od obveze objavljivanja ponude za preuzimanje obvezne su u slučaju daljnjeg stjecanja dionica ciljnog društva objaviti ponudu za preuzimanje na način i pod uvjetima određenim ovim Zakonom.
(4) Republika Hrvatska, Hrvatski fond za privatizaciju i Držav­na agencija za osiguranje štednih uloga i sanaciju banaka, kao stjecatelji dionica s pravom glasa ciljnog društva, nisu obvezni objaviti ponudu za preuzimanje ako u roku od 14 dana od dana nastanka obveze objavljivanja ponude za preuzimanje obavijeste Agenciju i ciljno društvo da namjeravaju otpustiti višak dionica iznad praga od 25%, pod uvjetom da taj višak dionica i otpuste u roku od 6 mjeseci.
(5) Hrvatski fond za privatizaciju, kada samostalno ili djelujući zajednički, stječe dionice ciljnog društva sukladno Zakonu o privatizaciji, nije obvezan objaviti ponudu za preuzimanje.

[i]MOJI POSTOVI NISU SAVJET NA KUPNJU,NA PRODAJU,NITI NA BAVLJENJE DIONICAMA,NITI SU INVESTICIJSKI SAVJETI ILI PREPORUKE.[/i]

Ništa nisam krivo povezao.Rusi mogu kao i svako drugi kupiti Preventov paket dionica. S obzirom da već imaju veliki udio logično je za očekivati da bi stečajnom upravitelju Preventa mogli dati ponudu za Preventov paket s određenom premijom.Iznos koji ponude Preventu bi bio obvezujući za sve ostale dioničare i po toj cijeni bi morali dati ponudu.


Ništa nisam krivo povezao.Rusi mogu kao i svako drugi kupiti Preventov paket dionica. S obzirom da već imaju veliki udio logično je za očekivati da bi stečajnom upravitelj[/u]u Preventa mogli dati ponudu za Preventov paket s određenom premijom.Iznos koji ponude Preventu bi bio obvezujući za sve ostale dioničare i po toj cijeni bi morali dati ponudu.


Ako Rusi u stečajnom postupku kupe dionice Preventa morat će dati javnu ponudu.Dakle, ako daju određenu premiju na dionice Preventa[/u] po istoj cijeni moraju dati i javnu ponudu. Možda uprava ima informacije o eventualnoj budućoj ponudi Rusa.

Poslovni rezultati za ovu godinu su odlični kao i najave za sljedeću,ali mislim da to nije dovoljan razlog da kompletna uprava kupuje dionice na relativno visokoj cjenovnoj razini.


Mogu dati i MORAJU dati su bitno razliciti pojmovi..
lp

[i]MOJI POSTOVI NISU SAVJET NA KUPNJU,NA PRODAJU,NITI NA BAVLJENJE DIONICAMA,NITI SU INVESTICIJSKI SAVJETI ILI PREPORUKE.[/i]

aha, nisam gledao to, svejedno mi je za dionicarsku strukturu ADPL.
Zasto bi dali premiju
Stecajnom upravitelju mogu dati po koliko god kuna hoće i po 5 kuna, samo je stavr njegovog prihvata.

Koliko god imaju vjerovnici Preventa potraživanja toliko kupac nPreventovih udjela može dati ponudu, zašto bi davao premiju?

OX-Bright, inspiring and easy going. You make an outstanding parent. Shoul merry a Snake or Rooster but not a Sheep

Rusi ako odluce preuzeti Preventove dionice mogu Preventu ponuditi neku malu cifru jer oni ne moraju kupiti dok ovi drugi moraju prodat. Pitanje je da li su Rusi voljni kupit, da li su se spremni natjecat s nekim trecim u ponudi itd.

Mene vise brine ova 4 stavka kad kupac nije duzan dati punudu, mislim da je taj clanak jako nedorecen i nesretno formuliran.

Cijena ako i bude preuzimanja nece biti manja od 3 mjesecnog prosjeka ili cijene stijecanja u zadnjih godinu dana (neda mi se trazit po zakonu ali mislim da je ovak nekak).

Nije bolest sve što boli

Za svakih daljnjih 10% koje steknu Rusi moraju dati ponudu koja ne smije biti niža od 3-mjesečnog prosjeka.Međutim,niska ponuda odnosno ponuda po trenutnoj tržišnoj cijeni ne bi privukla puno dioničara na prodaju dionica.

Sve ovisi o tome da li su zainteresirani za kontrolini paket ili čak za viši postotak. U tom slučaju je izgledno da će platiti dodatnu premiju jer takve količine ne mogu kupiti na burzi bez znatnog podizanja cijene. Logično je da netko tko želi još 30-40 % dionica spreman u rastućem tržištu ponuditi cijenu višu za 20-30 % od tržišne.

Moje je mišljenje da uprava nešto zna o ovim planovima i da isključivo zbog toga u posljednje vrijeme kupuju dodatne dionice.

Joj joj joj što se sve ovdje da pročitati.
Očito je Uprava i NO kupovao iz ovoga razloga.

Ponudu mogu dati rusi, ali i bilo tko drugi, a ti isti rusi su dionicu plačali 247 kuna.
Po meni ponuda njih ili nekog drugog ide sigurno iznad trenutne tržišne, a onda mora ponuda za preuzimanje.
I tu nema mogu, oni je moraju dati, ako je nedaju, gube pravo glasa sa postojećim dionicama na skupštini i sudske tužbe, a to si sigurno neće natovariti na leđa.

I ovdje kao i na LKPC gdje danas imamo snimku intervjua Pavlovića o dokapu LKPC ( nije ista cijena u 1. i 2. krugu ) – MOŽE LI BOLJE??

lp

[b]MOŽE LI BOLJE ?![/b]

Kolega Plavi

Procitajte jos jedanput stavak 4. u zadnjem postu kojeg je stavio Delux.

Taj stavak se moze svakako tumaciti, pa cak i tako da ne moraju dati ponudu za preuzimanje.
Onaj tko ce od Preventa kupovati dionice moze ici i debelo ispod trzisne cijene ovisi koliko Preventu gori pod nogama i u tom slucaju nas i tako ta cijena ne zanima..

Nije bolest sve što boli

A gdje piše da samo jedan može dati ponudu za kupnju Preventovih dionica? Zar INU samo MOL kupuje? Osim toga ovo nije stečaj gdje će se vrijedna imovina u bescjenje dati. Imam bogato iskustvo sa stečajevima na "hrvatski" način ali ovo nije to.

SERO VENIENTIBUS OSSA[color=black][/color]


Kolega Plavi

Procitajte jos jedanput stavak 4. u zadnjem postu kojeg je stavio Delux.

Taj stavak se moze svakako tumaciti, pa cak i tako da ne moraju dati ponudu za preuzimanje.
Onaj tko ce od Preventa kupovati dionice moze ici i debelo ispod trzisne cijene ovisi koliko Preventu gori pod nogama i u tom slucaju nas i tako ta cijena ne zanima..

Zar je AD Plastik u stečaju????
Mene ovo podsjeća malo na Inu, radi se o velikom paketu za koji će iči premija i to ne mala.

U najgorem slučaju, za postojeće dioničare nema gubitka već je sve kako je bilo i do sada, dionica je ionako trenutno fundamentalno podcjenjena, pogledajte kakvu najavu dobiti imaju za 2010. i 2010.

lp

[b]MOŽE LI BOLJE ?![/b]

New Report

Close