ADPL (AD Plastik d.d.)

Naslovnica Forum Tržište kapitala Hrvatska ADPL (AD Plastik d.d.)

Forum namijenjen svim temama vezanim za dionice, obveznice i druge vrijednosne papire te trgovanje istima u Hrvatskoj.
Zadnja izmjena 20.09.2024. u 05:55
OznakaVrijednostPrometKoličinaKupovnaProdajnaPromjena
ADPL
12,01
769
64
11,80
12,05
0,84%
Podaci su preuzeti sa ZSE uz odgodu od 15 minuta.

Ovo je bilo jako davno ali da osvježimo potencijal i perspektivu:
http://www.liderpress.hr/Default.aspx?sid=39940

Solinjani u Rusiji u kratkom razdoblju planiraju otvaranje triju, ako ne i četiriju novih tvornica. Time će spremno dočekati veliki trend ulaska najjačih svjetskih proizvođača automobila na rusko tržište, koji počinje sljedeće godine

Prodaja nematičnog poslovanja (AD Brodovi i Ab Ovo Salona Club) te dokapitalizacija od 42 milijuna eura od sanktpeterburške investicijske kompanije omogućili su Plastiku, koji je zadužen u granicama uobičajenima za takve tvrtke, da bez većih kredita ostvari vrlo ambiciozan razvojni program.

Prema planu radit će s Renaultom i Fordom, a kasnije se planira proizvodnja za Nissan, Toyotu i VW.

Ovo ističem, pogledajte prihode već tokom 2008.godine, pošto imaju 40% udjela oni nisu uključeni u konsolidirani izvještaj.

AD Plastik s društvima kćerima ostvaruje promet veći od 1,4 milijarde kuna, od čega čista dobit iznosi oko pet posto, odnosno oko 70 milijuna kuna, kažu u AD Plastiku. U Hrvatskoj zapošljava 1.060 ljudi i ima realizaciju od 65 milijuna eura. U najvećoj mjeri riječ je o automobilskoj industriji, a tek neznatni dio otpada na ambalažne proizvode za potrebe prehrambene i farmaceutske industrije, Agrokor i Plivu. Raspon partnera u automobilskoj industriji vrlo je širok (Renault, Peugeot, Citroën, Ford, Lada, Daewoo, Volkswagen i BMW), a asortiman proizvoda je velik: od instrumentne ploče, suncobrana, obloge stranica vrata i stupova do zadnje police, branika i maske hladnjaka. AD Plastik danas posluje s tri proizvodne tvrtke u Hrvatskoj – matičnoj u Solinu, Zagrebu i Makarskoj. Iako je bilo nagađanja da će na lokaciji u Solinu ostati samo razvoj, Uprava i neka testna proizvodnja, od toga se, barem zasad, odustalo i u tijeku je popunjavanje strojnog parka u Solinu i Zagrebu.

Štednja je mudrost trošenja.

Ovdje upišite svoj komentar…

[i]MOJI POSTOVI NISU SAVJET NA KUPNJU,NA PRODAJU,NITI NA BAVLJENJE DIONICAMA,NITI SU INVESTICIJSKI SAVJETI ILI PREPORUKE.[/i]

hm jako jako zaniljivo ovo nakon izvještaja je ocito bio ljep ljep potez a nekome se jako zuri uzet dionice.
Daleko ce ovo dogurat

nije bitno dal dobis pare na racun, glavno da prikazes dobit, kuš ne!

Fond manageri, svaka čast, vidite dobro izvješće AD Plastika pa povećavaju udjel.

6. PBZ D.D. 94.460 2,25 Skrb. račun ZAGREB, HRVATSKA + 1 279[/u]

Pbz invest(PBZ E. + PBZ Global), imaju u portfelju AD Plastik, prije krize su imali oko 130 000 komada ali su zbog povlačenja novca i rasprodaji udjela morali prodavati.

Očekivao sam njihovu podršku i povećanje udjela, vidit ćemo koliko planiraju kupovati i do koje razine.

Štednja je mudrost trošenja.

pitaš li se ikada tko prodaje,i smanjuje udjele ‘

Jeli pesimista nakrcan dionicama Optime - Optimista ?


pitaš li se ikada tko prodaje,i smanjuje udjele ‘

Ako mislite na trezor, to je bilo prije 10-etak dana, čak sam napisao ovdje na temi, malo truda i unazad pogledajte postove.
Obavijest na ZSe nije bila, neki članovi foruma su napisali da je to nagrada managementu ili zaposlenicima-tako nekako.


Fond manageri, svaka čast, vidite dobro izvješće AD Plastika pa povećavaju udjel.

6. PBZ D.D. 94.460 2,25 Skrb. račun ZAGREB, HRVATSKA + 1 279[/u]

Pbz invest(PBZ E. + PBZ Global), imaju u portfelju AD Plastik, prije krize su imali oko 130 000 komada ali su zbog povlačenja novca i rasprodaji udjela morali prodavati.

Očekivao sam njihovu podršku i povećanje udjela, vidit ćemo koliko planiraju kupovati i do koje razine.

Imali su tijekom 2007.godine(PBZ INVEST) oko 160 000 komada, krivo sam napisao.

Štednja je mudrost trošenja.

UFF KAKVA NERVOZICA ODJEDANPUT!!!!! [rolleyes]

nije bitno dal dobis pare na racun, glavno da prikazes dobit, kuš ne!


UFF KAKVA NERVOZICA ODJEDANPUT!!!!! [rolleyes]

cEkaj..
mali koji su danas kupili, moraju prvo prodat to po 107 106…e onda moze gore…za koji dan [thumbsup]

[i]MOJI POSTOVI NISU SAVJET NA KUPNJU,NA PRODAJU,NITI NA BAVLJENJE DIONICAMA,NITI SU INVESTICIJSKI SAVJETI ILI PREPORUKE.[/i]



UFF KAKVA NERVOZICA ODJEDANPUT!!!!! [rolleyes]

cEkaj..
mali koji su danas kupili, moraju prvo prodat to po 107 106…e onda moze gore…za koji dan [thumbsup]
[/quote]
[lol]

..stoga sam danas ponosan čovjek jer sve što sam izgradio danas sam svojim potpisom predao hrvatskoj državi...

Još kad Renault – Nissan preuzmu AvtoVAZ, a politička potpora postoji, kažu u tekstu:

http://www.bloomberg.com/news/2010-11-04/renault-in-last-chance-saloon-in-emerging-markets-as-putin-backs-avtovaz.html

P.S. Imam podosta ADPL i ne drukam na rast jer je rast neminovan. [thumbsup]

“Uz to, obožavam lov. Medvjeda što se nalazi u predvorju Dalekovoda ustrijelio sam u Lici. Ali za sve izvan posla ostane tako

Quote
Još kad Renault – Nissan preuzmu AvtoVAZ, a politička potpora postoji, kažu u tekstu:

http://www.bloomberg.com/…-backs-avtovaz.html" target="_blank">http://www.bloomberg.com/…-putin-backs-avtovaz.html

P.S. Imam podosta ADPL i ne drukam na rast jer je rast neminovan.

pa File kućo stara znaš da je PLASTIK = FANTASTIK

LEAVE THE WORLD BEHINED

http://en.rian.ru/business/20100512/158992184.html
12/05/2010

Sales of new cars in Russia grew 20% in April to 163,200 vehicles from October 2008, marking the first increase in sales since the world financial crisis hit Russia, the Association of European Businesses reported on Wednesday.

Experts say that the growth can be attributed to the Russian version of the popular U.S. "Cash for Clunkers" program.
The program offers motorists 50,000 rubles ($1,680) for recycling old vehicles and purchasing new ones.

Ruska vlada je uvela poticaje kao što su to Njemci napravili, samo godinu kasnije su rusi potakli auto industriju. Potiču kupnju auta proizvedenih u Rusiji te imaju udio/ruska vlada/ u AvtoVAZ, te nakon brutalnog pada prodaje tijekom 2009.godine, poticaji u 2010. nose rezultate.

U izvješćima AD Plastika se vidi programa poticaja kupnje novih vozila u Rusiji. Uprva AD Plastika je najavila dobit za 2010. godinu oko 20 mil .kn jer nisu tada još znali Za Ruski poticaj autoindustriji te ih je ugodno iznenadila povećanje prodaje i rezultat poticaja u Rusiji.
Izgleda da bi mogli imati najmanje 40 mil kn dobiti, što je 2 puta više od očekivanih i planiranih projekcija za 2010.godinu. Premda je mogućnost i pozitivnog iznenađenja što se tiče rezultata poslovanje vrlo vjerojatna.
Rezultati bi mogli biti ovakvi: "Nismo ni u snu očekivali ovakav rasplet događaja u Rusiji" u bilješkama uprave.

Štednja je mudrost trošenja.

New Report

Close