ADPL (AD Plastik d.d.)

Naslovnica Forum Tržište kapitala Hrvatska ADPL (AD Plastik d.d.)

Forum namijenjen svim temama vezanim za dionice, obveznice i druge vrijednosne papire te trgovanje istima u Hrvatskoj.
Zadnja izmjena 20.09.2024. u 09:49
OznakaVrijednostPrometKoličinaKupovnaProdajnaPromjena
ADPL
11,75
9.703
826
11,70
11,90
-2,49%
Podaci su preuzeti sa ZSE uz odgodu od 15 minuta.


Ponovo velim, dionica je bila nisko, odradila je strašan rast ali dionice vani rastu po dobiti i prihodima.

Slažem se, dionica je odradila strašan rast od cca +160%, a kako je ovo i dalje dionica koja kotira na truloj ZSE, teško da će u skorije vrijeme imati neki znajačajniji rast s ovih razina. Fondovi su je prodali pod prisilom i čini se da nemaju namjera opet se uvaliti u istu kašu da im netko namjerno sruši opet cijenu pa ih iznova prisili na prodaju. Najrealniji je status quo do dalnjega [yawn]

moje pisanje nije preporuka za kupnju ili prodaju dionica, nego osobni stav i razmišljanje



Ponovo velim, dionica je bila nisko, odradila je strašan rast ali dionice vani rastu po dobiti i prihodima.

Slažem se, dionica je odradila strašan rast od cca +160%, a kako je ovo i dalje dionica koja kotira na truloj ZSE, teško da će u skorije vrijeme imati neki znajačajniji rast s ovih razina. Fondovi su je prodali pod prisilom i čini se da nemaju namjera opet se uvaliti u istu kašu da im netko namjerno sruši opet cijenu pa ih iznova prisili na prodaju. Najrealniji je status quo do dalnjega [yawn]
[/quote]
Da, nisam ni tvrdio da mora rasti. Naglašavam rast prihoda i dobiti, amortizaciju godišnju od nekih 50 mil. kn koja je veća od neto dobiti i to tako godinama.
Da, zb invest rasprodao, PBZ invest je dio prodavao(veći dio 93 000 komada drži), erste invest kupovao od Erste plavog OMF koji je morao prodavati zbog Hanfe koja je sad ublažila kriterije(prije 650 mil. kn a sad Mcap veći od 350 mil. kn).

postavljam pitanje: tko bi to rušio cijenu ako tvrtka nastavi ovako poslovati?

Sve iznad Mcap 300 mil.kn OMF mogu kupovati i dokupljivati(npr.RBA OMF kupuvao ckml tik iznad 300 mil kn).
Znači nekih 80 kn i iznad 80kn , omf(mirovinci) mogu kupovati ad plastik.
Kupovali su OMF na 225 kn i to 3 mirovinca 70 000 komada ukupno platili nekih 16-20 mil kn.
Da slučajno jedan OMF uloži 20 mil kn u Ad Plastik mogao bi na 100 kn kupiti 200 000 komada ako bi netko htio prodati.
Tu je i trezor koji može pokupiti skoro 300 000 komada.

Ne vjerujem u rušenje cijene dionice ako se poslovanje nastavi ovako tj.ne dogodi li se neki poremećaj i pogoršanje poslovanja nema razloga za rasprodaju.

Štednja je mudrost trošenja.

Ova dionica ispod 95 više ne bu isla o je sigurno a djelomicno bum se i ja zalozio. Slazem sa kolegom ninom jer svi zanemraju cinjenicu te amortizacije koja stvarno iskusnom oku budi u njamnju ruku vesele sumnje.

neznam sada mi je nekako drago da je dionica zaronila skoro 10% nakon takvog izvještaja

nije bitno dal dobis pare na racun, glavno da prikazes dobit, kuš ne!

Sve analize na stranu – mislim da je apsolutno najjača snage ove dionice, baš kao i dionice Petrokemije – struktura dioničara.

Većina ljudi je kapitalizirala rast između 90-110 kn u zadnjem valu i mislim da bi probijanje te gornje granice značilo rast na 130-150 kn bez pretjerivanja.

Kao i kod petrokemije tu je bakić koji kupuje od manji dioničara i pri povremenim rasprodajama dokupljuje tako da cijena ne tone dolje. Automatski to privlači nove kupce jer je očito da cijena ide konstantno gore, a zadržava dobar dio postojećih dioničara.

Adpl i ptkm imaju praktički dijametralno suprotna izvješća, a ptkm je čak i više rasla – paradoksalno, ali samo zato što je većina dioničara nakon 1H izvješća rasprodala, a bakić je kupovao do točke kad je teško od koga imao kupiti jer se većina koja je imala imalo sumnje riješila dionice.

Ovdje je i veliki + trezor koji bi se uskoro trebao uključiti. A za izvješća lako… već sad dionica opravdava sadašnje fundamente, a kamoli buduće (za razliku od građevinara za zse booma).


ovdje se stvara velika nervoza na bidu..
Pitanje je kada ce zivci popustiti i pomesti ask

Ohohoho

Pa vec danas krecu spektakli

AAAAAAAAAAAAAIIIIIIIIIIIIIHHHHHHHHHHHAAAAAAAAAAAA

[i]MOJI POSTOVI NISU SAVJET NA KUPNJU,NA PRODAJU,NITI NA BAVLJENJE DIONICAMA,NITI SU INVESTICIJSKI SAVJETI ILI PREPORUKE.[/i]



ovdje se stvara velika nervoza na bidu..
Pitanje je kada ce zivci popustiti i pomesti ask

Ohohoho

Pa vec danas krecu spektakli

AAAAAAAAAAAAAIIIIIIIIIIIIIHHHHHHHHHHHAAAAAAAAAAAA
[/quote]

…. ? jel ovo važi i za PTKM ? ili…

u EU ne na kredit, već s GOTOVINOM !




ovdje se stvara velika nervoza na bidu..
Pitanje je kada ce zivci popustiti i pomesti ask

Ohohoho

Pa vec danas krecu spektakli

AAAAAAAAAAAAAIIIIIIIIIIIIIHHHHHHHHHHHAAAAAAAAAAAA
[/quote]

…. ? jel ovo važi i za PTKM ? ili…
[/quote]
ne kolega…

[i]MOJI POSTOVI NISU SAVJET NA KUPNJU,NA PRODAJU,NITI NA BAVLJENJE DIONICAMA,NITI SU INVESTICIJSKI SAVJETI ILI PREPORUKE.[/i]





ovdje se stvara velika nervoza na bidu..
Pitanje je kada ce zivci popustiti i pomesti ask

Ohohoho

Pa vec danas krecu spektakli

AAAAAAAAAAAAAIIIIIIIIIIIIIHHHHHHHHHHHAAAAAAAAAAAA
[/quote]

…. ? jel ovo važi i za PTKM ? ili…
[/quote]
ne kolega…
[/quote]

… a da priložiš sličice i demantiraš me !

u EU ne na kredit, već s GOTOVINOM !






ovdje se stvara velika nervoza na bidu..
Pitanje je kada ce zivci popustiti i pomesti ask

Ohohoho

Pa vec danas krecu spektakli

AAAAAAAAAAAAAIIIIIIIIIIIIIHHHHHHHHHHHAAAAAAAAAAAA
[/quote]

…. ? jel ovo važi i za PTKM ? ili…
[/quote]
ne kolega…
[/quote]

… a da priložiš sličice i demantiraš me !
[/quote]

… kako kaže jelena rozga "nema slike, nema tona" aaaaaaaiiiiiiieeeeeooooouuuuuu, tako idu njezine pjesme, kao i ? ista kvaliteta

u EU ne na kredit, već s GOTOVINOM !

Kolega tvrtko
Vi mora da se zovete tvrtko jer ste tvrdoglavi..
Ali upamtite, i najtvrđe glave pucaju kad nalete na zid…

[i]MOJI POSTOVI NISU SAVJET NA KUPNJU,NA PRODAJU,NITI NA BAVLJENJE DIONICAMA,NITI SU INVESTICIJSKI SAVJETI ILI PREPORUKE.[/i]


Kolega tvrtko
Vi mora da se zovete tvrtko jer ste tvrdoglavi..
Ali upamtite, i najtvrđe glave pucaju kad nalete na zid…

… što jest, jest, al nemam loše namjere. Bolje volim da ja razbijem glavu, nego netko drugi.Zato postoji osposobljavanje za rad na siguran način i zaštitna oprema !

u EU ne na kredit, već s GOTOVINOM !

Stara vijest:
http://en.rian.ru/business/20100304/158091620.html
Russia’s ailing car giant AvtoVAZ said on Thursday it planned to begin the production of Renault and Nissan cars in 2012-2013, a year later than Russian officials had planned.

The company plans to triple output by 2020, to 1 million cars. 70% of them will be of the Lada brand.

http://www.poslovni.hr/vijesti/nissan-ucetverostrucio-kvartalnu-dobit-162630.aspx
Japanska automobilska kompanija Nissan u proteklom je tromjesečju učetverostručila dobit nakon što je snažna potražnja za njezinim novim modelima izbrisala negativni utjecaj jačanja jena.
Iz Nissana su poručili da očekuju nastavak pozitivnog trenda u narednim kvartalima.

Štednja je mudrost trošenja.

New Report

Close