ADPL (AD Plastik d.d.)

Naslovnica Forum Tržište kapitala Hrvatska ADPL (AD Plastik d.d.)

Forum namijenjen svim temama vezanim za dionice, obveznice i druge vrijednosne papire te trgovanje istima u Hrvatskoj.
Zadnja izmjena 20.09.2024. u 14:44
OznakaVrijednostPrometKoličinaKupovnaProdajnaPromjena
ADPL
11,75
9.703
826
11,75
11,95
-2,49%
Podaci su preuzeti sa ZSE uz odgodu od 15 minuta.


U jednom postu Delux kaže da će radije kupovatri ADPL na p/E 8.
I ja ću isto kupovati na tom koeficijentu ili ako očekujem da će tu biti u kraćem razdoblju.
Ako se brutto dobit ostvari u četvrtom kao prosjek prva tri neto dobit ADPL u ovoj godini bi trebala iznositi 30,988 mil kn
30.988:/4.199.584 -124.310/=7,60 kn po dionici_vlastite dionice oduzete
7,60X8=60,8
I ja bi kupovao na toj cijeni.
Ali sadašnja cijena je cca 109 P/E=109:7,60=14,34
To je previsok koeficijent za firmu koja je trenutno u stagnaciji i nema rasta prodaje.
Mislim da ovako treba braniti istinu radi zaštite naivnih i leminga.
Ne volim radio Milevu bez matematičkog pokrića.

Oprosti, ali suviše pojednostavljeno gledaš na te stvari… Ne možeš izokretat stvari kako tebi pašu, možda si u pravu glede procene za ovu godinu i poslednje tromesečje, ali pojma nemaš kao ni ja kako će izgledat 2011, 2012 itd. Pored toga nije isto prodavat pivo i automobilske delove i brodove, svaka branša ima svoje valuacije, iako se svima na kraju meri profit. ADPL dobro radi i nadam se da će nastavit, no teško je reći da li je ovo gledajući dalje u budućnost skupo ili jeftino. Meni se čini da je iz kratkoročne perspektive odradilo svoje, a što će da bude za godinu ili dve, ne znam, kao ni ti. I što ako primerice u 4. tromesečju utrostruče prosečnu tromesečnu dobit? Što onda kaže tvoja računica?

Tira tara i pastira u frulicu kad zasvira...

@fotije

sva sreća pa u Hrvatskoj nema dinara


@lopina

ne znaš ti matematiku, tako da nemaš ni pokrića.

neto 29,4/0,75=39,2. Ako se gleda prije poreza onda više od 42 milje.
Ajde nazad u osnovnu…


U jednom postu Delux kaže da će radije kupovatri ADPL na p/E 8.
I ja ću isto kupovati na tom koeficijentu ili ako očekujem da će tu biti u kraćem razdoblju.
Ako se brutto dobit ostvari u četvrtom kao prosjek prva tri neto dobit ADPL u ovoj godini bi trebala iznositi 30,988 mil kn 30.988:/4.199.584 -124.310/=7,60 kn po dionici_vlastite dionice oduzete
7,60X8=60,8
I ja bi kupovao na toj cijeni.
Ali sadašnja cijena je cca 109 P/E=109:7,60=14,34
To je previsok koeficijent za firmu koja je trenutno u stagnaciji i nema rasta prodaje.
Mislim da ovako treba braniti istinu radi zaštite naivnih i leminga.
Ne volim radio Milevu bez matematičkog pokrića.

ti spominješ matematiku??? pa ti ne znaš kaj pišeš [lol] [lol] ti ubacit u formulu brojke ne znaš..tako je bilo i na ledu pa se kasnije ispričo da je krive brojke koristio..30mil?! aha da na kraju godine tj 4 kvartal će s minusom radit.. ja ne kužim kak te nije sram ovakve gluposti pisat(ok pišeš po nickom pa niko ne zna tko si i uvjek ga možeš promjenit)negdje si ćuo za P/E i score???wtf!?? [lol] [lol] [lol] [lol] [lol] ja se fakat nadam da si mesar po struci jerr ako ti nečijim para upravljaš .. [bye] prestrašno

..stoga sam danas ponosan čovjek jer sve što sam izgradio danas sam svojim potpisom predao hrvatskoj državi...


Kolega lopina…
Da je drvo nepismeno, dosadno, neobrazovano, bez vizije, bez filinga za trgovinu….ti bi bio šuma…
Necu s tobom ulazit u daljnju raspravu, jer nema svrhe..
dovoljno si kažnjen bsamim sobom..

lp


Ne želim se prepucavati,ali evo još malo brojeva iz izvješća:
pad dobiti stvarno nije 50%,gledao sam netto dobit a treba promatrati brutto dobit:

3.kvartal /l.kvartal=9.232:11.197=0,82 pad dobiti 18%
3.kvartal/2.kvartasl=9.232:11.851=0,78 pad dobiti 22%
Podaci su uzeti sa ZSE ,službena izvješća.
Pad nije rast.Ili vama jeste.
Gdje ste vi vidjeli taj rast.Koja izvješća koristite.
Dakle ne radi se o spektakularnom rastu dobiti već velikom padu u odnosu na prvu polovinu godine.



@lopina

ne znaš ti matematiku, tako da nemaš ni pokrića.

neto 29,4/0,75=39,2. Ako se gleda prije poreza onda više od 42 milje.
Ajde nazad u osnovnu…


Kakva je ovo glupost sa porezom?
Što misliš da će ih Šuker osloboditi poreza pa gledaš tu brojku?




Ovo se zove stagnacija ili lagani pad u odnosu na prošlu godinu.

Sve bi to imalo smisla da je dionica vrednovana kako treba. Ali, s obzirom da se trži po cijeni kao da je pred stečajem, ovi podaci nemaju nikakvu težinu. Već samim time što posluje izrazito pozitivno u trenutnom vremenu i okruženju je dovoljan razlog za veliku pohvalu.
[/quote]

Pa ne bi baš 420 miliona dinara kapitalizacije na ovu razinu prihoda i profita nazvao stečajnom cenom. Pusti što je nekad bilo… nekad bilo, sad se samo pominjalo.
[/quote]
Kune, bre kune !!!!

PEYO vizionar slijepac, kolekcionar minusa



@fotije

sva sreća pa u Hrvatskoj nema dinara


@lopina

ne znaš ti matematiku, tako da nemaš ni pokrića.

neto 29,4/0,75=39,2. Ako se gleda prije poreza onda više od 42 milje.
Ajde nazad u osnovnu…


A niste ni vi baš precizni.
Bruto dobit 42 mil ,20% poreza
42 milX 0,80 =33,6 a ne 39,2
Ja sam malo pogriješio jer sam računao na brzaka,a vi još više jer bi netto dobit trebala biti
33,6 mil.

U svakom slućaju budući P/E nije 14,46 već točno 12,91.
O.K.nađemo se u magarećoj klupi.Skupa.




@lopina

ne znaš ti matematiku, tako da nemaš ni pokrića.

neto 29,4/0,75=39,2. Ako se gleda prije poreza onda više od 42 milje.
Ajde nazad u osnovnu…


Kakva je ovo glupost sa porezom?
Što misliš da će ih Šuker osloboditi poreza pa gledaš tu brojku?
[/quote]

ne, nego je u ovoj raspravi ta brojka relevantnija budući da su u ovom kvartalu platili bitno veći porez na dobit nego prva dva, a taj porez ćeš morat i tak i tak platit neovisno u kojem se kvartalu iskaže. Naravno da se na kraju gleda dobit poslije poreza.

p.s. @lopina. nisam ja niš fulao. kao prvo porez na dobit u prva 2Q je manja vjerojatno zbog gubitaka iz prethodnik godina (recimo 2008.) koja je koliko znam prenesena u naredno razdoblje.

Koliko vidim, AD Plastika je pozitivno završila ovaj kvartal prvenstveno zbog otpuštanja cca. 7,4 milijuna kuna rezervacija. Ako računate da će ADPL i dalje tako uspješno poslovati, morate uzeti u obzir da imaju još svega cca. 5,8 milijuna kuna rezervacija.

Koliko komentara, zanimljivo. Evo i mog komentara:

Aktualno(uključen i rezultat 4.kvartala)
ttm/mrq*(trend) – Osnovni fundamentalni pokazatelji za P=105 kn
Očekivana neto dobit 40 mil.kn!
P/S 0,62
P/E 10,77
P/B 0,67
BVPS 157
EPS 9,75
Broj i % vlastitih dionica:(27.10.2010) 124.310 2,96%

K. tekuće likv. 1,24
Novac/share 17,68
Dug/kapital 61,16%

Moja procjena jest da će EPS ipak biti na razini 10-13kn premda prema trendu ispada oko 10kn!

Dakle, trenutni rezultati su odlični, poslovanje iznad očekivanja, odlična perspektiva. Isplatili su dividendu(malu ali..), strateški su dobro pozicionirani(rusija), izvoznik. Ovo je čudo od rezultata i čudo od tvrtke, u ovakvim vremenima i situaciji u Hrvatskoj ovi bi godinu mogli završit sa 40 mil.kn neto dobiti i 40 mil.kn amortizacije!!!!

Kolega Lopina, ovo je jedan od najboljih poslovnih rezultata što se tiče AD Plastika u zadnjih 10 godina, koliko ja pratim ovo im je rekordni prikaz dobiti tj.nikad bolje nisu poslovali. [thumbsup]

Štednja je mudrost trošenja.


Koliko vidim, AD Plastika je pozitivno završila ovaj kvartal prvenstveno zbog otpuštanja cca. 7,4 milijuna kuna rezervacija. Ako računate da će ADPL i dalje tako uspješno poslovati, morate uzeti u obzir da imaju još svega cca. 5,8 milijuna kuna rezervacija.

ovo je isto istina

[i]MOJI POSTOVI NISU SAVJET NA KUPNJU,NA PRODAJU,NITI NA BAVLJENJE DIONICAMA,NITI SU INVESTICIJSKI SAVJETI ILI PREPORUKE.[/i]



Koliko vidim, AD Plastika je pozitivno završila ovaj kvartal prvenstveno zbog otpuštanja cca. 7,4 milijuna kuna rezervacija. Ako računate da će ADPL i dalje tako uspješno poslovati, morate uzeti u obzir da imaju još svega cca. 5,8 milijuna kuna rezervacija.

ovo je isto istina
[/quote]

Da, ali samo djelomićno i izvučeno iz konteksta. Rezerviranja su aktivirana vjerovatno radi otpisa financijske imovine. Prema tome, ova aktivnost ima neutralni utjecaj na RDG.

Osim toga, sva rezerviranja su napravljena ove godine što znači da bi dobit bez njih bila cca 6Mkn veća.

New Report

Close