ADPL (AD Plastik d.d.)

Naslovnica Forum Tržište kapitala Hrvatska ADPL (AD Plastik d.d.)

Forum namijenjen svim temama vezanim za dionice, obveznice i druge vrijednosne papire te trgovanje istima u Hrvatskoj.
Zadnja izmjena 16.09.2024. u 19:49
OznakaVrijednostPrometKoličinaKupovnaProdajnaPromjena
ADPL
12,33
1.665
135
12,10
12,40
2,92%
Podaci su preuzeti sa ZSE uz odgodu od 15 minuta.



Pa ovo je divno, evo čamim u ADPL već 3 godine, kupujem ga od 245 pa do 30 i kusur i sad sam konačno u plusu, ali sad što god da krene gore je vrhunska zarada 🙂 … ajd da se i meni nešto lepo desi

svaka cast [thumbsup]
[/quote]
pridruzujem se cestitkama i zahvaljujem jednom a bogami i drugom na iskrenim postovima
pofuk

jel se još uvijek isplati ulazit na ovim razinama ili je prošao voz?


jel se još uvijek isplati ulazit na ovim razinama ili je prošao voz?

Po mom skromnom mišljenju, naravno da se još isplati; ipak postoje mnogi razlozi za, samo je pitanje da li će trezor usporavat očigledan rast. [thumbsup]


Ovo je očekivano jer se zna da trezor kupuje. Dinko je izašo a on valda zna i zašto. Do sada je bio mnogo pouzdan indikator. Možda greši ovaj puta a možda i ne.

Kolega Stevica, a isto važi i za Fedyu i ostale idolopoklonike i sljedbenike svetog Dinkeca, preporučio bih vam jednu lijepu knjigu od Petera Lynch-a: One Up On Wall Street. Poanta knjige je da mali ulagač zapravo ima veliku prednost pred fond managerima, a mnogi mali ulagači toga nisu svjesni.

Mislim da je strategija "kud Dinkec tud i ja" (jer neupitno je da Dinkec, ili bilo koji FM zna šta radi) totalno kriva.

Oni imaju ograničenja koja mi mali ulagači nemamo. Limit mcap-a je samo jedno od njih. Zamislite da neki FM 1989. godine uloži u Microsoft ili Dell. Njegov pretpostavljeni ga iskritizira zbog neozbiljnog ulaganja i ovaj prvom prilikom proda nakon čega mu nikad više (točnije do 95 kad je to otišlo nekoliko desetaka puta gore) ne pada na pamet kupovati takve stvari i napravi "alibi kupovinu" i kupi dionice blue chip-a IBM koji npr. ima stabilan prinos 5%.

FM radi za plaću i bonuse i sklon je alibi investiranju. Manji prinosi, ali mu nitko ne može ništa reći, bit će u očekivanom range-u prinosa, a još će dobiti i bonus.

Tajna je u tome da mali investitor ne mora raditi "alibi investiranje". On nema pretpostavljenog nad sobom, ne radi (odnosno investira) za plaću, nitko ga ne bi kritizirao da je kupio Dell 1989. (porastao cca 1.000 puta u idućih 10 godina).

Savjetovati malom ulagaču da slijepo slijedi fondove bilo bi kao mišu savjetovati da jede istu hranu kao slon, jer što je dobro za slona, valjda je dobro i za miša. Imaju li sprinter i dugoprugaš istu građu i isti način priprema. Mali ulagač je puno mobilniji sa svojim novcem, brzo ulazi u dionicu, brzo izlazi iz nje. Fondu je to puno teže. Koji je horizont ulaganja za jednog i za drugog, koji je sadašnji/budući odnos inputa/outputa casha?

Ljudi, ostavite se "alibi ulaganja", pa niste fond manageri. Odgovorni ste sami sebi.

Npr. FM se na ovim razinama cijena i likvidnosti AD Plastika mora dobro potruditi da opravda zašto bi uložio u njega. Pa zar nije lakše napraviti alibi ulaganje i uložiti u blue chipove. Mali smije ulagati u neku dionicu i prije nego postane blue chip. Veliki baš ne samo tako.


I na kraju, nije problem da se uđe u hartiju – problem je da se kapitalizuje ili ti izađe vanka. Možeš da brojiš pare i kažeš da si zaradio tek kada prodaš hartiju pa prođe namira pa ti broker to isplati na račun banke i onda kada dobiješ te pare u ruke. Možda če da zvuči neverovatno ali to bi možda moglo da bude problematično u dolazečem periodu.

Pa što vi uopće tražite na TK. Povucite svu lovu, pretvorite u neku valutu, sve u čarapu, i organizujte 24-časovnu stražu nad tim hartijama. [lol]

U bilo kojem momentu na svoj portfelj možete gledati kao da vam ga je tog časa netko poklonio i nije vam rekao kupovne cijene


AD Plastik ide preko 100 kuna [thumbsup]

Samo da sebe citiram od 27.08.2009. godine

Sjećate se gospon plavi?

laku noć!!!

Don't be convinced of your super knowledge of the market, the market does what it wants, and you are just along for the ride!



AD Plastik ide preko 100 kuna [thumbsup]

Samo da sebe citiram od 27.08.2009. godine

Sjećate se gospon plavi?

laku noć!!!
[/quote]
na cemu temeljite da ide na 100 kuna?????
pofuk

Kolega pofuk, mogu samo reći da zaluđenost donosi vrhove kao i dna. Samo to.

Naglasak je da nije bila navlakuša kao što se činilo.

pusa [thumbsup]

Don't be convinced of your super knowledge of the market, the market does what it wants, and you are just along for the ride!


Kolega pofuk, mogu samo reći da zaluđenost donosi vrhove kao i dna. Samo to.

Naglasak je da nije bila navlakuša kao što se činilo.

pusa [thumbsup]


pa ja nikada nisam rekao da je bila navlakusa
pofuk
p.s. opet su Vas neki dan citirali u vecernjem listu

I samo još nešto, nijedna cijena ne dolazi sutra, za neke cijene potrebno je malo više vremena.

Don't be convinced of your super knowledge of the market, the market does what it wants, and you are just along for the ride!

jel se isplati ulazit, pa ADPL je jedna od najracionalnijih tvrtki u HR, uz ATGR i INDG:), sve do 100kn je odlična kupnja, ja ću ulazit do 200kn, jer kad ovo proradi bit će to mašina za pare.

Cookie Monster


jel se isplati ulazit, pa ADPL je jedna od najracionalnijih tvrtki u HR, uz ATGR i INDG:), sve do 100kn je odlična kupnja, ja ću ulazit do 200kn, jer kad ovo proradi bit će to mašina za pare.

pa kaj Vi mislite preuzeti vlasnicki paket????
sad sam razgovarao sa jednim od najcjenjenijih tehnicara novog doba i ona kaze da su mu na grafu otpori oko 123 kune i da je tu kriticno za daljnji smjer tako da cete moci dosta toga kupiti ispod 200 kn makar ja tehnicarima u zadnje vreme slabo vjerujem ali ovaj fakat kuzi
pofuk



jel se isplati ulazit, pa ADPL je jedna od najracionalnijih tvrtki u HR, uz ATGR i INDG:), sve do 100kn je odlična kupnja, ja ću ulazit do 200kn, jer kad ovo proradi bit će to mašina za pare.

pa kaj Vi mislite preuzeti vlasnicki paket????
sad sam razgovarao sa jednim od najcjenjenijih tehnicara novog doba i ona kaze da su mu na grafu otpori oko 123 kune i da je tu kriticno za daljnji smjer tako da cete moci dosta toga kupiti ispod 200 kn makar ja tehnicarima u zadnje vreme slabo vjerujem ali ovaj fakat kuzi
pofuk
[/quote]
Puno je kolčeva, a to je dobro. Ekipa u cashu i nervozna. Pomoći će nam da lakše probijemo otpor na 123 kn jednog dana.

U bilo kojem momentu na svoj portfelj možete gledati kao da vam ga je tog časa netko poklonio i nije vam rekao kupovne cijene

New Report

Close