ADPL (AD Plastik d.d.)

Naslovnica Forum Tržište kapitala Hrvatska ADPL (AD Plastik d.d.)

Forum namijenjen svim temama vezanim za dionice, obveznice i druge vrijednosne papire te trgovanje istima u Hrvatskoj.
Zadnja izmjena 20.09.2024. u 23:50
OznakaVrijednostPrometKoličinaKupovnaProdajnaPromjena
ADPL
11,75
9.703
826
11,75
11,95
-2,49%
Podaci su preuzeti sa ZSE uz odgodu od 15 minuta.

ja bih zamolio kolega da nam barem dio svoje zadace pokazete, ako je problem javno moze i na pm, jer mene uistinu zanimaju metode procjene i barem dio rezultata od tih 10-ak perspektivnih.

unaprijed zahvaljujem!

..:: hvala svima na kolcima, uzvraćam 100-tkama baš u inat!!! Mudar čovjek pušta da ga vodi pravednost a uči od svih... ::..


o tehničkoj analizi ne znam puno, ali dajte molim vas, kakav mrtvi krupni kapital?
pa koliki su dnevni prometi za te krupne kapitalce?
ovdje kupuje trezor i da nema njega cijena se ne bi odlijepila od 45kn.
dajte molim vas, nemojte drukati bezveze!

druga stvar, što se fundamenta tiče ima toliko boljih prilika.
što je ovdje toliko dobro, to što je na pola buka?pa imate pregršt takvih firmi koje su na sličnom PB multiplikatoru, uz to su defanzivni biznis, nikad nisu radili s gubicima i još daju poneku i dividendu.
nemojte da vam ja radim domaću zadaću, ima barem 10ak dionica na ZSE koje su bolje po value pristupu.

što se tiče perspektive, koja je perspektva ovdje?da će doći na 1BV?i što onda?da će raditi kao što je radilo na vrhuncu konjukture u ekonomiji?koliki je to napredak?
dok je za IGH sasvim nebitan taj BV o kojem pričate i njegovim prihodima, a pogotovu dobiti je nebo granica, jer je to takav biznis, prodaju usluge, a ne robu.da se razumijemo, ne kažem da će biti tako, ali je sasvim ostvarivo.
dakle ovdje nema niti neke pretjerane value niti expectation priče.

dionica nije precijenjena, ali daleko od toga da je neki prvi pick na ZSE po nikakvom paramteru.

a priče o Jugoplastici, Radju i Kukoču ostavite sportskim povijesničarima.

BTW nemam ni IGH ni ADPL niti ih namjeravam imati.

Ipak moje čestitke dioničarima, trebalo je prepoznat i istražit da će trezor kupovati i nagrada je sada tu, zato kapa dolje, ali dajte se ostavite praznih drukova!

Vaš Muamer

kolega molim vas da ne iznosite neistine. Trezor kupuje u prosjeku 400 komada dnevno, a protrguje se po nekoliko tisuća dnevno. Mislite li da ove tisućice na bidu svaki dan već nekoliko mjeseci stavljaju mali ulagači? Jer trezor nije sigurno…

Što se tiće da ima još podcijenjenijih dionica na burzi, pa naravno da ih ima. Uvijek će ih biti. kada bi uvijek najpodcijenjenije najviše narasle svi bi bili milijuneri.

Vi nemojte kupovti ADPL, pustite krupni kapital da odradi svoje, a kupite si te podcijenjenije. Dapače, imam ih i ja nekoliko podcijenjenijih od ADPL-a u portfelju, pa neka mi i one rastu…

srdačno Vaš,

GMB GUBERNATOR



o tehničkoj analizi ne znam puno, ali dajte molim vas, kakav mrtvi krupni kapital?
pa koliki su dnevni prometi za te krupne kapitalce?
ovdje kupuje trezor i da nema njega cijena se ne bi odlijepila od 45kn.
dajte molim vas, nemojte drukati bezveze!

druga stvar, što se fundamenta tiče ima toliko boljih prilika.
što je ovdje toliko dobro, to što je na pola buka?pa imate pregršt takvih firmi koje su na sličnom PB multiplikatoru, uz to su defanzivni biznis, nikad nisu radili s gubicima i još daju poneku i dividendu.
nemojte da vam ja radim domaću zadaću, ima barem 10ak dionica na ZSE koje su bolje po value pristupu.

što se tiče perspektive, koja je perspektva ovdje?da će doći na 1BV?i što onda?da će raditi kao što je radilo na vrhuncu konjukture u ekonomiji?koliki je to napredak?
dok je za IGH sasvim nebitan taj BV o kojem pričate i njegovim prihodima, a pogotovu dobiti je nebo granica, jer je to takav biznis, prodaju usluge, a ne robu.da se razumijemo, ne kažem da će biti tako, ali je sasvim ostvarivo.
dakle ovdje nema niti neke pretjerane value niti expectation priče.

dionica nije precijenjena, ali daleko od toga da je neki prvi pick na ZSE po nikakvom paramteru.

a priče o Jugoplastici, Radju i Kukoču ostavite sportskim povijesničarima.

BTW nemam ni IGH ni ADPL niti ih namjeravam imati.

Ipak moje čestitke dioničarima, trebalo je prepoznat i istražit da će trezor kupovati i nagrada je sada tu, zato kapa dolje, ali dajte se ostavite praznih drukova!

Vaš Muamer

kolega molim vas da ne iznosite neistine. Trezor kupuje u prosjeku 400 komada dnevno, a protrguje se po nekoliko tisuća dnevno. Mislite li da ove tisućice na bidu svaki dan već nekoliko mjeseci stavljaju mali ulagači? Jer trezor nije sigurno…

Što se tiće da ima još podcijenjenijih dionica na burzi, pa naravno da ih ima. Uvijek će ih biti. kada bi uvijek najpodcijenjenije najviše narasle svi bi bili milijuneri.

Vi nemojte kupovti ADPL, pustite krupni kapital da odradi svoje, a kupite si te podcijenjenije. Dapače, imam ih i ja nekoliko podcijenjenijih od ADPL-a u portfelju, pa neka mi i one rastu…

srdačno Vaš,

GMB GUBERNATOR
[/quote]

kolega a koliko ste puta vi sami kupili po 75 prodali po 77,20 pa opet kupili po 78 prodali po 90 itd?
koliko je takvih transakcija ovdje?
jel i to taj krupni kapital?
1000? pa kolega to je 80 000kn, jesu to krupni kapitalisti?

pogledajte šamaranje na HT to je donekl (hrvatski) krupni kapital.
negdje dalje od ove prćije je smiješan.a ovo ovdje vi i ja možemo glumiti krupnog kapitala, nek neko onda 3. piše na forumu kako krpuni kapital kupuje.

drago mi je da se slažemo da ima potcijenjenijih dionica, dajte molim Vas koleg Britancu iz MI5, javno ili na PM, kako je rekao…
dajte da prepiše domaću zadaću, da mu učiteljica gospodja M ne izvuče uši. 🙂

pozdrav, Muamer

رحمك الله يا قائد الوطن نعم فلسطين لن تعرف قائد محنك وصلب مثلك ووفق الله جميع فصائلنا البطلة وارجو

kolega a koliko ste puta vi sami kupili po 75 prodali po 77,20 pa opet kupili po 78 prodali po 90 itd?

niti jednom. Ja sam kupio po 50 i čvrsto držim svoju podcijenjenu imovinuine dam ju imperijalistima u ruke.


koliko je takvih transakcija ovdje?

naravno da je određeni promet trejd. Pa to nitko ne spori. Znači ako prođe cca 2500 dionica dnevno, 400 je trezor, vi želite reći daje ostalih 2100 čisti trejd? Kolega, mislim da ste zamijenili ovu dionicu sa IGH i ATPL. Ova dionica naime raste,u isto vrijeme dok index pada. Čudni neki trejderi [yawn]

jel i to taj krupni kapital?
1000? pa kolega to je 80 000kn, jesu to krupni kapitalisti?

Kolega bez uvrede, ali vi kao da ste sa kruške pali.
Ajde mi vi sada lijepo objasnite kako bi vi kupovali da primjerice imate program ulaska u ADPL za 20 mil.kuna? Kako bi vi kupovali? Evo objasnite nam.

Kolega Gaddafi, bojim se da niste napravili DZ.
Pogledajte ipak:
-> poslovni prihodi zadnja 4 kvartala, od najnovijeg ka najstarijem: 144,144,129,101
-> 2 jako losa kvartala prvenstveno zbog pada u Rusiji i soka opcenito na auto trzistu, kao sto vidite to se jako popravlja
-> nema razloga da sada pogotovo s novom tvornicom u Rusiji i buduci da Daciji jako dobro ide se ne ponove stari dobri kvartali iz 2006. sa preko 250 mil. prihoda
-> ipak neka to bude samo 200 mil. u iduca 2 kvartala
-> tada ce to biti: 200,200,144,144, tj. oko 700 mil. prihoda,
-> zadnja 4 kvartala EBITDA marza oko 20% u prosjeku, recimo da ce na vecem volumenu i to malo popraviti, mozda na 22%?
-> dolazimo do tekuceg EBITDA (ttm) za pola godine od 150 mil. kn
-> ocekuje se i daljnji rast zbog razgranatih poslova, pa ce onda vrijediti valjda barem 5 x EBITDA ta firmica, ili preko 100 mil. eura, a ak ouzmemo 7 ebitda onda oko 140 mil. eura
-> sada je marketcap oko 47 mil. eura

—> ima li to onda ipak neki potencijal?
—> ne zaboravite da sam za izracun uzeo 4 onako ne bas jako pretpostavljena kvartala

-> a pogotovo s obzirom na vrlo jaku bilancu


o tehničkoj analizi ne znam puno, ali dajte molim vas, kakav mrtvi krupni kapital?
pa koliki su dnevni prometi za te krupne kapitalce?
ovdje kupuje trezor i da nema njega cijena se ne bi odlijepila od 45kn.
dajte molim vas, nemojte drukati bezveze!

druga stvar, što se fundamenta tiče ima toliko boljih prilika.
što je ovdje toliko dobro, to što je na pola buka?pa imate pregršt takvih firmi koje su na sličnom PB multiplikatoru, uz to su defanzivni biznis, nikad nisu radili s gubicima i još daju poneku i dividendu.
nemojte da vam ja radim domaću zadaću, ima barem 10ak dionica na ZSE koje su bolje po value pristupu.

što se tiče perspektive, koja je perspektva ovdje?da će doći na 1BV?i što onda?da će raditi kao što je radilo na vrhuncu konjukture u ekonomiji?koliki je to napredak?
dok je za IGH sasvim nebitan taj BV o kojem pričate i njegovim prihodima, a pogotovu dobiti je nebo granica, jer je to takav biznis, prodaju usluge, a ne robu.da se razumijemo, ne kažem da će biti tako, ali je sasvim ostvarivo.
dakle ovdje nema niti neke pretjerane value niti expectation priče.

dionica nije precijenjena, ali daleko od toga da je neki prvi pick na ZSE po nikakvom paramteru.

a priče o Jugoplastici, Radju i Kukoču ostavite sportskim povijesničarima.

BTW nemam ni IGH ni ADPL niti ih namjeravam imati.

Ipak moje čestitke dioničarima, trebalo je prepoznat i istražit da će trezor kupovati i nagrada je sada tu, zato kapa dolje, ali dajte se ostavite praznih drukova!

Vaš Muamer

Kolega Malimacak, nemojte im ništa objašnjavati,pa ne želimo forumaše uovoj dionici. Oni neka lijepo rasprodaju još to malo ADPL-a što imaju a mi ćemo pustiti krupnom kapitalu da odradi svoje, i prodati nazad njima po preko 200 kuna kad postane "likvidna i popularna". Kao IGH i ATPL. [cool]

http://www.zse.hr/userdocsimages/novosti/vboBSdsSuSHKArp2CwIXuQ==.pdf
malo su ispravili zadnje izvjestaj, zadnje stanje sa 4.12 je 125.942 uz dokupljenih ukupno 930 dionica.. svejedno, revijalni ton i dalje…

..:: hvala svima na kolcima, uzvraćam 100-tkama baš u inat!!! Mudar čovjek pušta da ga vodi pravednost a uči od svih... ::..

Vazno je primjetiti da je ovo prva kupnja trezora preko 80 kn. Time je otklonjena stara dilema da li ce trezor kupovati preko 80kn.


Vazno je primjetiti da je ovo prva kupnja trezora preko 80 kn. Time je otklonjena stara dilema da li ce trezor kupovati preko 80kn.

tu dilemu smo otklonili vec prije nekoliko tjedana ako ne i mjeseci. jedino je mozda bio problem sto neki nisu htjeli prihvatiti ocito. ako trezor ne bude imao izbora placati ce oni to i preko 90 a vjerojatno i preko 100! ja osobno mislim da do toga nece proci tako dugo i da ce morati htjeli-ne htjeli jer ne mislim da ce naci bas toliko "zelenih" da im to za sitnis prodaju. dakle, zakljucak je tko je kriv trezoru sto skuplja u revijalnom tonu i dopusta drugima da skupljaju mrvice svakodnevno. zato ce morati platiti vecu cijenu i dobiti manje dionica ali mozda nisu oni krivi vec se brokerima ne da igrati i lipariti za sitnis?

..:: hvala svima na kolcima, uzvraćam 100-tkama baš u inat!!! Mudar čovjek pušta da ga vodi pravednost a uči od svih... ::..



Vazno je primjetiti da je ovo prva kupnja trezora preko 80 kn. Time je otklonjena stara dilema da li ce trezor kupovati preko 80kn.

tu dilemu smo otklonili vec prije nekoliko tjedana ako ne i mjeseci. jedino je mozda bio problem sto neki nisu htjeli prihvatiti ocito. ako trezor ne bude imao izbora placati ce oni to i preko 90 a vjerojatno i preko 100! ja osobno mislim da do toga nece proci tako dugo i da ce morati htjeli-ne htjeli jer ne mislim da ce naci bas toliko "zelenih" da im to za sitnis prodaju. dakle, zakljucak je tko je kriv trezoru sto skuplja u revijalnom tonu i dopusta drugima da skupljaju mrvice svakodnevno. zato ce morati platiti vecu cijenu i dobiti manje dionica ali mozda nisu oni krivi vec se brokerima ne da igrati i lipariti za sitnis?
[/quote]
a možda trezor namjerno skuplja u revijalnom tonu ?!?


a možda trezor namjerno skuplja u revijalnom tonu ?!?
[/quote]

KAko bi nekome drugome omogučio da pokupi ispred njega?

[rolleyes]

lp

[b]MOŽE LI BOLJE ?![/b]



a možda trezor namjerno skuplja u revijalnom tonu ?!?
[/quote]

KAko bi nekome drugome omogučio da pokupi ispred njega?

[rolleyes]

lp
[/quote]
pa bas tako! a neka im…

..:: hvala svima na kolcima, uzvraćam 100-tkama baš u inat!!! Mudar čovjek pušta da ga vodi pravednost a uči od svih... ::..

New Report

Close