ADPL (AD Plastik d.d.)

Naslovnica Forum Tržište kapitala Hrvatska ADPL (AD Plastik d.d.)

Forum namijenjen svim temama vezanim za dionice, obveznice i druge vrijednosne papire te trgovanje istima u Hrvatskoj.
Zadnja izmjena 16.09.2024. u 19:12
OznakaVrijednostPrometKoličinaKupovnaProdajnaPromjena
ADPL
12,33
1.665
135
12,10
12,40
2,92%
Podaci su preuzeti sa ZSE uz odgodu od 15 minuta.

Pozdrav svima,
evo sam se prvi puta prijavio na forum. Do sada sam vas dosta citao i dobio puno korisnih. Danas sam prvi put osjetio potrebu da nesto i napisem. Naime nije mi jasno kako nitko nije povezao ovaj posljednji rast s činjenicom da od danas (od 83,34 kn) mirovinski fondovi mogu kupovati ADPL: http://www.seebiz.eu/hr/burze/peric-mirovinci-ce-u-fokus-dobiti-nove-dionice,62910.html
Upravo to i jest razlog odabira ciljane cijene trezora. Inace moj sistem ulaganja je uvijek u samo jednu dionicu koju predhodno dobro proučim. Ovaj put je to ADPL. Ulazio sam na 5x,xx i vjerujem da sam tada bitno utjecao na rast cijene, a planiram prodavati na 18x,xx. U ovoj fazi je ovo najperspektivnija dionica na zse. Jos jednom pozdrav svima i sretno s kapitalom. Ispricavam se ako mi post zvuci prepotentno nije mi to bila namjera.


BV je 147 bodova

Ako smem da pitam za tvoju procenu – koliko ceniš da je fer cena ovde u odnosnu na book? 2, 3, 5 kao Ledo?

Ja ču prvo da vidim koji penzioni fond ovde ulazi (ako ulazi). Ako vidim PBZ onda [bye]



BV je 147 bodova

Ako smem da pitam za tvoju procenu – koliko ceniš da je fer cena ovde u odnosnu na book? 2, 3, 5 kao Ledo?

Ja ču prvo da vidim koji penzioni fond ovde ulazi (ako ulazi). Ako vidim PBZ onda [bye]
[/quote]

Ne kolega

Ovdje cijena ne moze biti na 3 book.a kao kod leda iz nekoliko faktora( ne samo leda, vec svih brzorastucih tvrtki poput kodt atgr…)

Roe leda je puno veci..
Ledo je u puno defanzivnijem sektoru
ADPL nema takav rast iz godine u godinu, neto profitna marza je puno manja..

Fer vrijednost adpl je oko 1 booka, tj cca 150 kn

[i]MOJI POSTOVI NISU SAVJET NA KUPNJU,NA PRODAJU,NITI NA BAVLJENJE DIONICAMA,NITI SU INVESTICIJSKI SAVJETI ILI PREPORUKE.[/i]


Pozdrav svima,
evo sam se prvi puta prijavio na forum. Do sada sam vas dosta citao i dobio puno korisnih. Danas sam prvi put osjetio potrebu da nesto i napisem. Naime nije mi jasno kako nitko nije povezao ovaj posljednji rast s činjenicom da od danas (od 83,34 kn) mirovinski fondovi mogu kupovati ADPL: http://www.seebiz.eu/hr/burze/peric-mirovinci-ce-u-fokus-dobiti-nove-dionice,62910.html
Upravo to i jest razlog odabira ciljane cijene trezora. Inace moj sistem ulaganja je uvijek u samo jednu dionicu koju predhodno dobro proučim. Ovaj put je to ADPL. Ulazio sam na 5x,xx i vjerujem da sam tada bitno utjecao na rast cijene, a planiram prodavati na 18x,xx. U ovoj fazi je ovo najperspektivnija dionica na zse. Jos jednom pozdrav svima i sretno s kapitalom. Ispricavam se ako mi post zvuci prepotentno nije mi to bila namjera.

Može li mi netko ogdovoriti koji broj dionica se uzima za izračun mcap: ukupan broj (4.199.584) ili ukupan broj minus trezor (4.074.969)?

Mogu li mirovinci kupovati već iznad 300 mil mcap ili iznad 350 mil?

Jesu li izmjene pravilnika već na snazi odnosno ukratko mogu li mirovinci već kupovati zadnjih dana?

U bilo kojem momentu na svoj portfelj možete gledati kao da vam ga je tog časa netko poklonio i nije vam rekao kupovne cijene

Po ovoj gore cijeni (83,34 kn) ispada da se uzima broj dionica sa trezorom i 350 mil.

U bilo kojem momentu na svoj portfelj možete gledati kao da vam ga je tog časa netko poklonio i nije vam rekao kupovne cijene


Onda mirovinski fondovi su vani od kada ono? ….a mislite da im uskoro ovo neće biti opet dobro ili?

Kada sam se logirao na ovaj forum zarekao sam se da nikada neću citirati sam sebe, ali sada jednostavno moram napraviti izuzetak. Ovu zadnju rečenicu pitao sam 27.08.o.g., nije naišla na odjek, a vidim da se u zadnjih nekoliko postova počelo naginjati ovoj problematici.
Gledajmo ovamo, da ste upravitelj mirovinskog fonda bi li htjeli imati ovu dionicu u portfoliu.
Odgovorite si hladne glave i bez drukerskih primisli. Bilanca stabilna, vlasnička struktura relativno jasna, provedeno restrukturiranje i firma pozitivno posluje. Papir koji nije podložan svakodnevnom trejdanju radi osiguravanja određene količine bureka, a uz to trži se na cijenama ispod prosjeka sektora, dakle možemo reći ispod nekakve "fer" vrijednosti, dakle fundamentalni gap, a pamti i dividendni prinos, mizeran ali ipak ga je bilo.
I sad kada je prag za ulaganje mirovinaca spušten, smatrate li realnim da se i oni pojave u ovoj dionici ili ne?
Moj odgovor na ovo znate, a nije da vam prije neki mjesec nisam to rekao.
respect.

"Kupujte zemlju, ona se više ne proizvodi"

sve super kolega no do zadnje odluke hanfe imali su fondovi za odraditi preko nekoga bome junacki posao da bi je dobili na razine kada bi mogli poceti kupovati. stoga je sada sve im na dlanu u rasirenih ruku ih svi docekuju, mislim da je samo pitanje vremena i na koji nacin ce poceti ulaziti [thumbsup]

..:: hvala svima na kolcima, uzvraćam 100-tkama baš u inat!!! Mudar čovjek pušta da ga vodi pravednost a uči od svih... ::..

Još kad Dinkec uđe na nekih 150 bude i Fedya prodao svu Podravku i PUNT i ušao ovdje, jer se jedino prateći AZ fond stiže do blagostanja. Misliti svojom glavom je strogo zabranjeno. [lol]

U bilo kojem momentu na svoj portfelj možete gledati kao da vam ga je tog časa netko poklonio i nije vam rekao kupovne cijene

više je nego očito da će ova dionica rasti. Volio bih vidjeti TA analizu, ali i tehničari znaju da će rasti pa je zato ne stavljaju. Sjećam se kako su nam se mnogi smijali i izrugivali kad smo kupovali ovo po 40/50 kuna. Da "kakva je to firma?", Da "čime se pa oni bave?", jer dalje od građevinara i brodara nisu u stanju išta vidjeti. Ko da su oni znali šta je IGH prije 5 godina?? Moš mislit, niko nikad čuo za to nije. a za Jugoplastiku smo čuli svi jel tako? Kukoč, Rađa itd… E pa gospodo AD Plastik vam je bivša Jugoplastika, samo su promijenili ime. Pa ako vi ne znate čime se bavila Jugoplastika, ja vam ne mogu pomoći. Držite se vi IGH-a i ostalih "brzorastućih" hrvatskih Enrona, a ja ću zajedno sa krupnim kapitalom tražiti sigurnost i value play+ potencijalni umjereni growth play na stabilnim očekivanjima i tradicijm poslovanja. ovo je i dalje na 0,6 booka, IGH je na 1,1 [bye]

Bila je solidna i postava Tvrdić, Šolman, Jerkov, Krstulović, Macura (Dukan, Grgin).

U bilo kojem momentu na svoj portfelj možete gledati kao da vam ga je tog časa netko poklonio i nije vam rekao kupovne cijene


Još kad Dinkec uđe na nekih 150 bude i Fedya prodao svu Podravku i PUNT i ušao ovdje, jer se jedino prateći AZ fond stiže do blagostanja. Misliti svojom glavom je strogo zabranjeno. [lol]

Onda i kada Dinkec uđe, ako je to oko 135-145, ja istog trenutka trenutno i bez milosti režem barem 50% izloženosti.


sve super kolega no do zadnje odluke hanfe imali su fondovi za odraditi preko nekoga bome junacki posao da bi je dobili na razine kada bi mogli poceti kupovati. stoga je sada sve im na dlanu u rasirenih ruku ih svi docekuju, mislim da je samo pitanje vremena i na koji nacin ce poceti ulaziti [thumbsup]

Pa i nemora biti da preko nekoga ili po njihovom direktivu netko ili trezor diže na razine kad bi penzioneri mogli početi ulaziti, ne vjerujem u to. Ono što sam siguran da se OMF-ovi već više od godinu dana u svakoj prilici lobiraju i iznose mišljenje da im treba liberalizirati, smanjiti pragove u koje papire mogu ulagati. Kad sagledate cijelu sliku jasno je i zašto. Moje mišljenje je da su naši OMF naprosto preveliki za naše tržište kapitala. Ako ste upoznati s cijelom idejom reforme onda znate da je ideja bila da se nakon tri godine poveća izdvajanje u tzv 2. stup s sadašnjih 5 na 8, pa kasnije i na još nedefinirani veći postotak, ali to još nije provedeno, a naši penzioneri su i ovako preveliki za naše tržište. Dalje među firmama u RH koje imaju mcap ispod vrijednosti u koje penzioneri mogu ulaziti, među njima ima kompanija interesantnih mirovincima, a ovo je jedna od njih. Za očekivati bi bilo da mirovinci ustraju u traženju još nižih pragova za ulaganje, pogotovo ako se ikad provede druga ključna točka reforme, a to je postepeno povećavanje postotka uplate u 2. stup, pogotovo nama koji smo sada ispod četrdesete, jer ako ovo ostane ko do sada najebali smo ko žuti kad nas umirove, a s povećanjem sada najebali smo samo malo manje.

"Kupujte zemlju, ona se više ne proizvodi"

o tehničkoj analizi ne znam puno, ali dajte molim vas, kakav mrtvi krupni kapital?
pa koliki su dnevni prometi za te krupne kapitalce?
ovdje kupuje trezor i da nema njega cijena se ne bi odlijepila od 45kn.
dajte molim vas, nemojte drukati bezveze!

druga stvar, što se fundamenta tiče ima toliko boljih prilika.
što je ovdje toliko dobro, to što je na pola buka?pa imate pregršt takvih firmi koje su na sličnom PB multiplikatoru, uz to su defanzivni biznis, nikad nisu radili s gubicima i još daju poneku i dividendu.
nemojte da vam ja radim domaću zadaću, ima barem 10ak dionica na ZSE koje su bolje po value pristupu.

što se tiče perspektive, koja je perspektva ovdje?da će doći na 1BV?i što onda?da će raditi kao što je radilo na vrhuncu konjukture u ekonomiji?koliki je to napredak?
dok je za IGH sasvim nebitan taj BV o kojem pričate i njegovim prihodima, a pogotovu dobiti je nebo granica, jer je to takav biznis, prodaju usluge, a ne robu.da se razumijemo, ne kažem da će biti tako, ali je sasvim ostvarivo.
dakle ovdje nema niti neke pretjerane value niti expectation priče.

dionica nije precijenjena, ali daleko od toga da je neki prvi pick na ZSE po nikakvom paramteru.

a priče o Jugoplastici, Radju i Kukoču ostavite sportskim povijesničarima.

BTW nemam ni IGH ni ADPL niti ih namjeravam imati.

Ipak moje čestitke dioničarima, trebalo je prepoznat i istražit da će trezor kupovati i nagrada je sada tu, zato kapa dolje, ali dajte se ostavite praznih drukova!

Vaš Muamer

رحمك الله يا قائد الوطن نعم فلسطين لن تعرف قائد محنك وصلب مثلك ووفق الله جميع فصائلنا البطلة وارجو

New Report

Close