ADPL (AD Plastik d.d.)

Naslovnica Forum Tržište kapitala Hrvatska ADPL (AD Plastik d.d.)

Forum namijenjen svim temama vezanim za dionice, obveznice i druge vrijednosne papire te trgovanje istima u Hrvatskoj.
Zadnja izmjena 28.09.2024. u 22:55
OznakaVrijednostPrometKoličinaKupovnaProdajnaPromjena
ADPL
11,92
7.602
638
11,80
11,95
0,42%
Podaci su preuzeti sa ZSE uz odgodu od 15 minuta.

TRezor po malo kupuje, a slujedeće godine opet ide objava za još kupovine dionica, jer na skupštini je dana ovlast za kupnju 419 000 dionica.

lp


upravo tako, jos nesto vise od 300 000 dionica trebaju sakupiti u narednih nesto manje od 9 mjeseci ako zele ispuniti kvotu [cool]

..:: hvala svima na kolcima, uzvraćam 100-tkama baš u inat!!! Mudar čovjek pušta da ga vodi pravednost a uči od svih... ::..


upravo tako, jos nesto vise od 300 000 dionica trebaju sakupiti u narednih nesto manje od 9 mjeseci ako zele ispuniti kvotu [cool]

zar nije i prošle godine bila donijeta ista odluka koja je samo djelomično realizirana? imam feeling da oni uopće nemaju namjeru kupovati cijelu količinu koja im je odobrena.
s druge strane, po meni je totalno promašen potez u ova krizna vremena ovako razbacivati novac na kupnju trezorskih dionica. u ovakvim krizama svaka se kuna čuva i investira u otplatu dugova, akvizcije itd. a ne bezveze kupovati trezorske dionice koje im uopće ne trebaju [sad]

pametan čovjek vidi filiju i skloni se...



upravo tako, jos nesto vise od 300 000 dionica trebaju sakupiti u narednih nesto manje od 9 mjeseci ako zele ispuniti kvotu [cool]

zar nije i prošle godine bila donijeta ista odluka koja je samo djelomično realizirana? imam feeling da oni uopće nemaju namjeru kupovati cijelu količinu koja im je odobrena.
s druge strane, po meni je totalno promašen potez u ova krizna vremena ovako razbacivati novac na kupnju trezorskih dionica. u ovakvim krizama svaka se kuna čuva i investira u otplatu dugova, akvizcije itd. a ne bezveze kupovati trezorske dionice koje im uopće ne trebaju [sad]
[/quote]

Ne slažem se, tvrtke vlastite dionice kuouju najčešće iz dva razloga, kada misle da je dionica podcjenjena, ili kad misle da bi moglo biti neprijateljskog preuzimanja.

Kupnja dionica će imati i dobar utjecaj na bilancu, jer su dionice koje uđu u bilancu unesene po ulaznoj cijeni, a na kraju izvještajnog razdoblja, na kraju godine, moraju se revidirati po tržišnoj cijeni, koja će neupitno biti veća.

lp

[b]MOŽE LI BOLJE ?![/b]




upravo tako, jos nesto vise od 300 000 dionica trebaju sakupiti u narednih nesto manje od 9 mjeseci ako zele ispuniti kvotu [cool]

zar nije i prošle godine bila donijeta ista odluka koja je samo djelomično realizirana? imam feeling da oni uopće nemaju namjeru kupovati cijelu količinu koja im je odobrena.
s druge strane, po meni je totalno promašen potez u ova krizna vremena ovako razbacivati novac na kupnju trezorskih dionica. u ovakvim krizama svaka se kuna čuva i investira u otplatu dugova, akvizcije itd. a ne bezveze kupovati trezorske dionice koje im uopće ne trebaju [sad]
[/quote]

Ne slažem se, tvrtke vlastite dionice kuouju najčešće iz dva razloga, kada misle da je dionica podcjenjena, ili kad misle da bi moglo biti neprijateljskog preuzimanja.

Kupnja dionica će imati i dobar utjecaj na bilancu, jer su dionice koje uđu u bilancu unesene po ulaznoj cijeni, a na kraju izvještajnog razdoblja, na kraju godine, moraju se revidirati po tržišnoj cijeni, koja će neupitno biti veća.

lp
[/quote]

bravo kolega, prespor sam pa ste vec sve napisali i nemam sto dodati osim mozda koje to dugove treba adpl placati umjesto da kupuje za trezor??

..:: hvala svima na kolcima, uzvraćam 100-tkama baš u inat!!! Mudar čovjek pušta da ga vodi pravednost a uči od svih... ::..

Bogami lijepo se ovdje šiba po bidu.
Jedino je mali problem što je na bidu sveukupno oko 75 000 kuna.14 ponuda od kojih je
do 65 kuna ukupno 35 000 kuna.A onda je slijedeća ponuda na 42 kune.Dobro nije ni 42 kune malo za platiti za dionicu ali svejedno.Što ako neko odluči prodati svojih 35 000 kuna dionica?
Pa to može i na nulu ako netko ne stavi bar još 20 000 kuna na bid.
Nezavidna pozicija

AZ FONDOM DO BLAGOSTANJA


Bogami lijepo se ovdje šiba po bidu.
Jedino je mali problem što je na bidu sveukupno oko 75 000 kuna.14 ponuda od kojih je
do 65 kuna ukupno 35 000 kuna.A onda je slijedeća ponuda na 42 kune.Dobro nije ni 42 kune malo za platiti za dionicu ali svejedno.Što ako neko odluči prodati svojih 35 000 kuna dionica?
Pa to može i na nulu ako netko ne stavi bar još 20 000 kuna na bid.
Nezavidna pozicija

Ne znam ćemu lažete kolega, jel to zato što sam vam napisao na temi PODR da je netko po bidu lupio milju kuna??

Izgleda da, da.

DA budemo pošteni i iskreni, jer istina na kraju uvijek pobjeđuje, moramo napisati da je prvi bid na ADPL – 1 000 komada, na 71 kunu što je ukupno 71 000 kuna.
Tako velikog naloga na prodaji ima tek na 80 kuna.
I što nam to govori, veliki skupljaju a mali prodaju.
Ne loše.

DAkle kolega Fedya, molim Vas nemojte pisati dezinformacije i iznositi neistine.
lp

[b]MOŽE LI BOLJE ?![/b]


Bogami lijepo se ovdje šiba po bidu.
Jedino je mali problem što je na bidu sveukupno oko 75 000 kuna.

Sve je to privid. Kupaca ima, ali vrebaju iz zasjede. Nitko ne želi baciti svoje karte na stol. Pogledaj, svako malo iskoči tisućica povrh bida.



Bogami lijepo se ovdje šiba po bidu.
Jedino je mali problem što je na bidu sveukupno oko 75 000 kuna.

Sve je to privid. Kupaca ima, ali vrebaju iz zasjede. Nitko ne želi baciti svoje karte na stol. Pogledaj, svako malo iskoči tisućica povrh bida.
[/quote]
upravo tako!
a za slucaj da se netko ponadao da ce kupnja ostati "suplja" taj to nikad nece docekati! onaj tko tvrdi drugacije ili ne neiskusan ili ne gleda iste podatke [lol]

..:: hvala svima na kolcima, uzvraćam 100-tkama baš u inat!!! Mudar čovjek pušta da ga vodi pravednost a uči od svih... ::..

Koliko ja vidim, tisućice su nestale s bida. A vidi se i cijena od 42kn u prvih deset.


Koliko ja vidim, tisućice su nestale s bida. A vidi se i cijena od 42kn u prvih deset.

Izgleda da je počelo organizirano iznošenje neistina, milim da bi moderatori trebali reagirati, i dalje je prvi nalog na kupnji 1 000 komada, sada na 71,50.

Ne lagati, molim lijepo.

lp

[b]MOŽE LI BOLJE ?![/b]

Nije covjek kriv sto je gledalica krepala [cool]
Vjerojatno nije lose mislio


Koliko ja vidim, tisućice su nestale s bida. A vidi se i cijena od 42kn u prvih deset.

na ZVZD se vidi 4005,00 medju prvih 10 pa zar mislis da nema interesa a na VART cak 15kn, uuuuuuu zamisli VART po 15 kn.

plavi kaze,
Ne lagati, molim lijepo

a ja kazem, pec,pec,

New Report

Close