ADPL (AD Plastik d.d.)

Naslovnica Forum Tržište kapitala Hrvatska ADPL (AD Plastik d.d.)

Forum namijenjen svim temama vezanim za dionice, obveznice i druge vrijednosne papire te trgovanje istima u Hrvatskoj.
Zadnja izmjena 18.10.2024. u 05:55
OznakaVrijednostPrometKoličinaKupovnaProdajnaPromjena
ADPL
11,65
12.385
1,063
11,65
11,90
-2,92%
Podaci su preuzeti sa ZSE uz odgodu od 15 minuta.

Plavi svaka cast na prognozama, hvala ti što si mina vrijeme savjetovao kupnju belisca, i adpl, a takodjer hvala što si mi savjetovao prodaju hdel-a po 360 ( po bidu sam nekoga razveselio)

FEDYA = ENTENTINIS= LIZAČ, PARDON BRISAČ PODOVA AZ-A I DINKECOVIH NAOČALA.

Ova tvrtka me oduševljava svojom transparentnoscu,.
Jedna od rijetkih koja je krenula iz minusa u plus, skroz suprotno Hdel-u naprimjer

FEDYA = ENTENTINIS= LIZAČ, PARDON BRISAČ PODOVA AZ-A I DINKECOVIH NAOČALA.

Renault možda preuzima Avtovaz
Datum: 05.11.2009 23:16
Autor: Reuters
MOSKVA – Najveći dio od dvije milijarde dolara obećanih za spasavanje vodeće ruske fabrike automobila "Avtovaz", zaglibljene u dugove, Vlada će zahvatiti iz budžeta, mada se budućnost te firme vezuje za prodaju kontrolnog paketa strateškom investitoru, najvjerovatnije francuskom "Renaultu", koji već drži 25 odsto akcija "Avtovaza", kaže izvor u ruskoj vladi.
"Renault" je najizvjesniji strateški partner, jer je poznato da Francuzi ne žele da smanjuju svoj vlasnički udio u "Avtovazu". Problem je, međutim, što francuska kompanija, koja se i sama bori sa smanjenom prodajom usljed globalne ekonomske krize, nije spremna ni da ulaže nova sredstva, već će udio u ruskoj kompaniji, do kontrolnog paketa, povećati obezbjeđivanjem svoje tehnologije.
"Avtovaz" nije u stanju da sam vrati 62 milijarde rubalja, odnosno oko 2,11 milijardi dolara državnim bankama, tako da mu prijeti bankrotstvo ukoliko s kreditorima ne dogovori restrukturiranje dugovanja. Izvor iz ruske vlade kazao je da je premijer Rusije Vladimir Putin s nadležnim zvaničnicima razmotrio sudbinu "Avtovaza" i obećao 54,8 milijardi rubalja. On je dodao da će Vlada uzeti iz budžeta 38 milijardi rubalja, a zatim u toj vrijednosti emitovati državne obveznice, namijenjene bankama, kojima "Avtovaz" duguje. Najveći kreditori "Avtovaza" su Sberbank, Vneshtorgbank i filijale Vnesheconombank.
O sudbini ruskog automobilskog giganta njegovi akcionari raspravljaće na sastanku s ruskim zvaničnicima 10. novembra.

who dares, wins


Premješteno iz teme: Komentari trgovanja na hrvatskom tržištu kapitala

Vidim ja da bu i tebi organi vlasti pokucale na vrata, sinko moj.
Kaj su ti opet rekli tvoji iz fonda, da se kupuje adpl?

Stari moj za tvoje dobro da si u suradnji s običnim fondom a ne mirovnikom

Veleštovani kolega, moram vam reći da pričate gluposti, kakav fond, molim Vas liijepo.
Bolje si pogledajte stanje na kupnji i prodaji ADPL, a ne tu tapkati u mraku.

lp

[/quote]

Top bid CIJENA KOLIČINA
73,05 50
72,00 40
71,70 250
70,20 180
70,11 200
70,00 29
69,55 840
68,11 15
66,22 3
65,25 2
Top ask CIJENA KOLIČINA
74,98 300
74,99 518
75,00 500
76,90 250
77,89 130
78,00 114
79,00 88
79,99 255
80,00 1,187
81,16 181

Gledam i divim se.
Ovdje ostaneš bez glave ako nemaš nekog u fondu koji kupi tvoje dionice..

Tu ako se želim iskrcat onda moram spustiti cijenu 20%…ma hebena ti je dionica

Moji postovi ne predstavljaju nagovor niti na kupnju niti na prodaju dionica!

Šuška se šuška da će Renault preuzet VAZ-a, što vjerojatno znači manje zarade za ADP jer je ADP imao ekstremne cijene s rusima.
A onda će vjerojatno opet Faurecia otkupit polovicu od ADP PHR-a


Plavi svaka cast na prognozama, hvala ti što si mina vrijeme savjetovao kupnju belisca, i adpl, a takodjer hvala što si mi savjetovao prodaju hdel-a po 360 ( po bidu sam nekoga razveselio)

I meni je Plavi na vrijeme ukazao na prenapuhanost HDEL-a još u proljeće pa sam ga se riješio već tada, a na vrijeme skrenuo pažnju na ADPL još po 40 kuna dok je bila. Nisam je odmah kupio jer sam lovu imao u nekim drugim dionicama pa sam ju skino po 50 kuna sa aska i nemam namjeru prodavati još dosta dugo. Pa ovo je na pola booka, a rade iz minusa u plus [thumbsup].

Plavi, hvala i za BLSC. I na tome sam zaradio, ne puno doduše jer nisam uspio puno kupiti, ali ja sam skroman pa mi je 30% i na 40-ak komada dovoljno. Sve pogađaš. I što je trebalo prodati i što kupiti
[thumbsup]

***obrisano***

I'LL BE BACK

bravo plavi ,tvoja info je točna provjereno!



Plavi svaka cast na prognozama, hvala ti što si mina vrijeme savjetovao kupnju belisca, i adpl, a takodjer hvala što si mi savjetovao prodaju hdel-a po 360 ( po bidu sam nekoga razveselio)

I meni je Plavi na vrijeme ukazao na prenapuhanost HDEL-a još u proljeće pa sam ga se riješio već tada, a na vrijeme skrenuo pažnju na ADPL još po 40 kuna dok je bila. Nisam je odmah kupio jer sam lovu imao u nekim drugim dionicama pa sam ju skino po 50 kuna sa aska i nemam namjeru prodavati još dosta dugo. Pa ovo je na pola booka, a rade iz minusa u plus [thumbsup].

Plavi, hvala i za BLSC. I na tome sam zaradio, ne puno doduše jer nisam uspio puno kupiti, ali ja sam skroman pa mi je 30% i na 40-ak komada dovoljno. Sve pogađaš. I što je trebalo prodati i što kupiti
[thumbsup]

PLAVI PLAVI PLAVI [thumbsup]

ŽIVIO ŽIVIO ŽIVIO !!!

[/quote]
Najprije pohvale i vama i dizelu i plavom na doprinosu forumskoj zajednici, jer samostalni ulagač koji nije pripadnik niti jedne "skupine" i koji ima zdrav razum je mogao imati dosta koristi od vašeg pisanja na forumu.

Ipak, imam jednu nedoumicu. Vezano za BLSC, mislite li na preporuku plavog koju je objavio javno na forumu ili onu koju vam je privatno javio. Jer, u momentu kada je plavi javno na forumu objavio da je njegov XYZ1 BLSC, a to je bilo 3.11.09 u 10:32 dionica BLSC se mogla kupiti po 360 kn. Najveća nakon toga je 438. To je rast od 20-tak %, a ne 30% kako vi navodite. Ako ste naveli krivi postotak ok, ali ako vam je to privatno dojavio, mislim da bi bilo korektno da mu se onda i privatno zahvalite, a ne ovako javno na forumu jer ovo nije korektno prema drugim ulagačima, ispada kao da im se rugate. Niti imamo kakav dokaz za njegovu preporuku, niti nas treba biti briga za vaše privatne stvari.

Ista priča i za HDEL.

U bilo kojem momentu na svoj portfelj možete gledati kao da vam ga je tog časa netko poklonio i nije vam rekao kupovne cijene

Pozdrav ljudi,
nije me bilo pisati zadnja dva dana, jer mi je komp bio kod informatičara na dogradnji, a s posla ne običavam pisati nego samo tu i tamo pročitam. Prolistam tako par raznih tupika par dana unazad i primjećujem da je na većini tema uglavnom zajednički nazivnik udri po Plavom, udri po Gubiju i udri pogotovo po Dizelu. PA ZAŠTO???? Ne poznajem osobno nijednog od navedene gospode, a sudeći prema onome što pišu ovdje, a pohvaliti ću svu trojicu jer im je pisanje dosljedno, oni su uspješni ili uspješniji investitori. I što onda, što bih trebao sad, gristi nokte, ljutiti se ili? Ne razumijem, zar nitko od vas nikada nije npr. kupio određenu dionicu, zatekao se na kavi s drugim čovjekom/investitorom, zapodjenuo se razgovor o papirima, a ti si pohvalio svoj papir, možda iznio i par razlog zbog čega si ga kupio, jer kupio si ga jer nekog jarca od njega i očekuješ, dakle vjeruješ u svoj ticker, sugovornik ne dijeli tvoje mišljenje, a ti iznosiš argument i dalje, to valjda ne spada u kategoriju druka. Isto tako svi vi novi ili stariji investitori moja vam je poruka da ako vas je netko od gornje trojice ili bilo tko drugi ili sveti Petar ili ne znam tko uspio na temelju pisanja na forumu nagovoriti da uđete ili napustite određeni papir, prodajte sve što imate i bježite se burze jer kao što bi rekla veleuvažena kolegica Ivana7, brutalno šišanje vam je neminovno ako ne prije onda kasnije.
Međutim ako kolega Gubi kaže, kao što je svojevremeno rekao za ovu dionicu da je kupio jer je trenuto/tada bila na 0,45 b/v, a vi taj podatak provjerite za sebe, pročitate izvještaje, nabacite u krajnjoj liniji na graf, razmislite i duboko udahnete, te onda donesete odluku, e, to je onda jedna sasvim druga priča. Moj prvi ulaz u ovu dionicu je bio po 90 kn u onom famoznom padu, moja procjena je tada bila da tu oko te cijene pad staje, bježo sam van od 78 kn na dole glavom bez obzira, dakle moj gubitak, i na koga sam se trebao ljutiti, na Plavog ili na sebe što sam donio krivu odluku. Isto tako povratak u ovaj papir s poprilično većom količinom nego prije započeo je na 40 kn a završio zadnjom transakcijom po 68,80 s prosjekom ulaza od 49,73 kn, dakle zericu prije nego kolege Plavi, Gubi i Dizel, barem sam tako shvatio prema ovome što su ovdje napisali, ako sam pogriješio ispričavam se, ne ide mi se toliko listati teme unazad. Dakle da sumiramo može se reči da sam sad donio dobru odluku, ja, nije me niko nagovorio. Uz ovakvo poslovanje, rast narudžbi, amortizaciju, dobit dok ova dionica ne dođe na 1 book, ne zanimaju me baš previše nekakve sitnije oscilacije, nikad do sad mi nije trebalo manje vremena na proučavanje nekog izvještaja nego adpl za 3q.
Enivej, da završim jer se ovo rastegnulo, umoljavam cjenjenu zajednicu za mrvicu uvažavanja, da se prestane sa pokazivanjem prstom kao u dječjem vrtiću i vikom druker, druker, jer se forum poprilično zaspamao. Hvala na pažnji.
respect.

"Kupujte zemlju, ona se više ne proizvodi"


Uz ovakvo poslovanje, rast narudžbi, amortizaciju, dobit dok ova dionica ne dođe na 1 book, ne zanimaju me baš previše nekakve sitnije oscilacije, nikad do sad mi nije trebalo manje vremena na proučavanje nekog izvještaja nego adpl za 3q.

respect.

Kolega Kane. respect i vama. 1 book je trenutno 148 kuna. [thumbsup]

I'LL BE BACK

Ipak, imam jednu nedoumicu. Vezano za BLSC, mislite li na preporuku plavog koju je objavio javno na forumu ili onu koju vam je privatno javio. Jer, u momentu kada je plavi javno na forumu objavio da je njegov XYZ1 BLSC, a to je bilo 3.11.09 u 10:32 dionica BLSC se mogla kupiti po 360 kn. Najveća nakon toga je 438. To je rast od 20-tak %, a ne 30% kako vi navodite.

Bilo 20 ili 30 %, ako nije dobro, nije dobro.
U 4 dana 20 % ako nije dobro u redu.
Moglo se oročiti na 1 godinu ( 365 dana ) po recimo 5 % kamata.
Ili kupiti na Crobexu nešto u međuvremenu i zaraditi…hm…otići u minus.

No dobro, ponavljam, ako nije dobro 20 ili 30 % u 3-4 dana, onda nije dobro.

Kaže se – Tri stvari uništavaju narode: oholost, pohlepa i zavist. Isto važi i za pojedince.

lp

[b]MOŽE LI BOLJE ?![/b]

Gledam i divim se.
Ovdje ostaneš bez glave ako nemaš nekog u fondu koji kupi tvoje dionice..

Tu ako se želim iskrcat onda moram spustiti cijenu 20%…ma hebena ti je dionica

Veleštovani koelga pobjeda,

ne gledate dobro.
Na ADPL postoje dnevni nalozi, i svaki dan je minimalno jedan nalog na kupnji od po 1 000 komada, a često i dva ili tri.

Tako da, ne bojte se.

Kaže se – Boj se ovna, boj se govna, a kad ćeš živjeti…???????.

lp

[b]MOŽE LI BOLJE ?![/b]

New Report

Close