ADPL (AD Plastik d.d.)

Naslovnica Forum Tržište kapitala Hrvatska ADPL (AD Plastik d.d.)

Forum namijenjen svim temama vezanim za dionice, obveznice i druge vrijednosne papire te trgovanje istima u Hrvatskoj.
Zadnja izmjena 26.06.2024. u 12:15
OznakaVrijednostPrometKoličinaKupovnaProdajnaPromjena
ADPL
12,90
149.846
11,616
12,80
12,90
0,78%
Podaci su preuzeti sa ZSE uz odgodu od 15 minuta.

zanimljivo kako se oprezno trguje da se ne ode u blokadu


zanimljivo kako se oprezno trguje da se ne ode u blokadu

Diže se prosijek za sutra kolega.

Korkyra


zanimljivo kako se oprezno trguje da se ne ode u blokadu

to je primjer nevjerojatnog znanja investitora koji sudjeluju u kupnji, vrlo su precizni i proračunati sve do zadnje lipe, kako bi kupili ADPL [thumbsup]

Po koji put se to "povoljno" kupuje…………………treći, četvrti, peti?? [rolleyes]


Po koji put se to "povoljno" kupuje…………………treći, četvrti, peti?? [rolleyes]

sve ispod 140 je povoljno jer je na 145 BV, a za firmu sa ovakvom jakom bilancom i niskim rizicima poslovanja te 27 milja dobiti prije amortizacije u prvom polugodištu ova cijena je smiješna. čika sančo dosadni ste već pomalo…

I'LL BE BACK

U svakom slučaju ili će cijena k BV-e ili će BV k cijeni………………


U svakom slučaju ili će cijena k BV-e ili će BV k cijeni………………

Pa to je legendarna izjava Sanča/Kucila itd. …

Howgh!

[rolleyes]

[b]MOŽE LI BOLJE ?![/b]

novi član foruma a usput i radnik ADP-a

onda nam možeš iz prve ruke objasnit situaciju u firmi. koliko ima posla i sl. ??

kolege, pa ovo je odlično. prisustvo radnika na forumu nam omogućuje suradnju znanosti i prakse.
Dok mi ulažemo u znanje izučavajući knjige i ostala vrela informacija, radnici mogu javljati kakvo je svakodnevno stanje u tvornicama i na terenu[thumbsup]

takvih okolnosti nema niti na jednoj drugoj dionici, i siguran sam da će nam ona omogućiti postizanje našeg konačnog cilja [wink]

najgora je situacija sa PHR-om (Togliati), jer je VAZ u banani.
Renault je ušao sa 25% i znam da su prvo tili srezat ili ukinut njihov VAZ tehnocentar koji je kao sluzio za razvoj. Mislim da tehnocentar ima čak 25000 radnika a to je trošak ogromni za ljude koji ne rade ništa(teško da oni mogu išta pametnoga razviti pored zapada)
E sad to je i bila zlatna koka za ADP jer su se puno više naplačivali krovovi njima nego recimo sta bi moga na zapadu.

Nova tvornica u Lugi isto mislim posluje sa gubitkom, ali mislim da je polovica firme već prodana Faurecii, e sad oće li se i ova u Togliatiu prodat to ne znam.

Ekstruzija iz Makarske je preseljena u Solin, a zemljište prodaju. Samo mislim da je to industrijska zona tako da ne dolaze neki hotelčići u obzir
Na ekstruziji bi mogli imat malo većih problema jer to nije jednostavan proces kao brizganje, malo ljudi to u svitu radi, a masu ljudi iz Makarske je odustalo dolaziti iz Makarske svako jutro u Solin, tako da im je tu deficit sa kvalitetnim ljudima.

Nadalje mislim da Renaultu prodaja auta totalno podbacila, jedino im ide Dacia i zadovoljavajuće Twingo i stari Clio, a to srećom radi ADP tako da mislim da Zagreb i EuroAPS (Rumunjska) rade dobro.

Solin je OK. Tu se proizvode manji djelovi za PSA, Renault radi transpota i one posudice za ABC sireve (Belje)

Eto toliko za danas

PS

Vidim da većina ima dobro mišljenje o upravi, ja bas i nemam ali o tome drugi put

New Report

Close