ADPL (AD Plastik d.d.)

Naslovnica Forum Tržište kapitala Hrvatska ADPL (AD Plastik d.d.)

Forum namijenjen svim temama vezanim za dionice, obveznice i druge vrijednosne papire te trgovanje istima u Hrvatskoj.
Zadnja izmjena 05.10.2024. u 18:52
OznakaVrijednostPrometKoličinaKupovnaProdajnaPromjena
ADPL
11,32
5.160
456
11,20
11,45
3,15%
Podaci su preuzeti sa ZSE uz odgodu od 15 minuta.

@mi5, @plavi

Stalno napominjete kako trezor još nije kupio dovoljnu količinu i kako će agresivno kupovati u idućih par mjeseci. No obratite pažnju da trezor može, a ne da mora kupiti do 50000 dionica i potrošiti do 4 mil kuna. Između može i mora je jako velika razlika.



O kojim dobrim vijestima pričaš…………….. [rolleyes]

Ako može kolega governour da vas upozna, ima sve na temi, ali je zatrpana i sa podosta gluposti, tako da se čovjek treba probiti do važnih postova pametnijih forumaša.

Kolega governour možete li kolegi uširoko objasniti koje su to dobre vijesti.
Dobro se dobrim vraća.

[/quote]

kolega Plavi, sve sam podastrio u nekoliko navrata i nepoznanica nema. Tko želi neka prolista zadnjih 20-ak stranica i sigurno će naći kvalitetne argumente kako i kvalitetne informacije. Ono što je meni trenutno fokus je izvješće za 3.kvartal kao i godišnje izvješće za 2009. Ono gdje nalazim veliku maržu sigurnosti u držanju i dokupu ovog tickera je činjenica da su u ovoj cijeni ugrađena očekivanja. Ali negativna očekivanja. Jer ukoliko se dionica trži na 40% vrijednosti kapitala uz istovremenu šestomjesečnu zaradu prije amortizacije od 27 milijuna kuna na mcap od 200 milijuna kuna, onda je očigledno da ulagači sa prodajne strane očekuju zatvaranje firme i propadanje. S obzirom da bilancu, ne vidim da propadanju ima mjesta, upravo suprotno. Bilanca je jedan od najstabilnijih na ZSE i EBITDA marža iz redovnog poslovanja na razini onih firmi koje se trže na nekoliko puta skupljem omjeru cijene dionice prema kapitalu. Po meni potpuno neopravdano. Smatram da je pitanje vremena kada će se ADPL početi fer vrednovati. Kao što kažem.. fokus su izvješća. Ukoliko se pojave makar približno iste brojke kao i ove za prvih 6 mjeseci, onda ova trenutna cijena dionice na burzi postaje još veća besmislica.

I'LL BE BACK

Vaš link

Nadam se da nitko ozbiljno ne shvaća governora i plavog. To su dobro uhodani drukeri, koji od pamtivjeka navlače forumaše na raznorazne dionice u koje su se ukrcali. Sad su izgleda u nekom sinbiotičkom odnosu, a adpl-om su se nakrcali po 35kn. Pametnome dosta [rolleyes]

Da je bar vise takvih "dobro uhodanih drukera" koji bi me navlacili po dionicama uz najmanje 20% rasta u mjesec dana.

Ako netko "ozbiljno"argumentira, onda ce biti i shvacan ozbiljno.

Ne vidim u cemu je problem "drukanja" ako je drukanje potkrijepljeno cinjenicama i argumentima.

Ne treba poistovjecivat forumashe koji pisu: "XY-R-A nevalja, jer ce u stecaj", s onima koji ti ukazuju na fundamente, na povijesnu razliku u fundamentima, perspektive i ocekivanja i od kojih mozes nesto nauciti.


Da je bar vise takvih "dobro uhodanih drukera" koji bi me navlacili po dionicama uz najmanje 20% rasta u mjesec dana.

Ako netko "ozbiljno"argumentira, onda ce biti i shvacan ozbiljno.

Ne vidim u cemu je problem "drukanja" ako je drukanje potkrijepljeno cinjenicama i argumentima.

Ne treba poistovjecivat forumashe koji pisu: "XY-R-A nevalja, jer ce u stecaj", s onima koji ti ukazuju na fundamente, na povijesnu razliku u fundamentima, perspektive i ocekivanja i od kojih mozes nesto nauciti.

Imate pravo, kolega integral, ali to sam i ja napisao, pa ne vidim koji je smisao vašag posta?
Dakle, kao što rekoh, navedeni dvojac je dobro uhodan, i ima sjajne argumente za sve dionice koje posjeduju i na svim cijenama (npr ingra po 60 000).
Kao što rekoh, pametnome dosta.
Iz tog razloga dobronamjerno savjetujem svim forumašima ovdje da postove plavog i governora uzimaju s VELIKOM rezervom.



@mi5
, @plavi

Stalno napominjete kako trezor još nije kupio dovoljnu količinu i kako će agresivno kupovati u idućih par mjeseci. No obratite pažnju da trezor može, a ne da mora kupiti do 50000 dionica i potrošiti do 4 mil kuna. Između može i mora je jako velika razlika.


samo bih jednu sitnicu ispravio, mislim da nigdje nisam rekao da mora već sam iznosio trenutno stanje i svoje misljenje te moguci razvoju u slucaju najbolje situacije i maximalnog shopinga. podrazumijevao sam da je svima jasno da najgora situacija je da trezor ne kupi nista tj stane od ovog trenutka s kupnjom ali tu nema smisla nista onda vise razmatrati 😉
i naravno kolega da se slazem da izmedu moze i mora je velika razlika no VECINOM racuna na najgore a nadam se najboljem [cool]

..:: hvala svima na kolcima, uzvraćam 100-tkama baš u inat!!! Mudar čovjek pušta da ga vodi pravednost a uči od svih... ::..


Nadam se da nitko ozbiljno ne shvaća governora i plavog. To su dobro uhodani drukeri, koji od pamtivjeka navlače forumaše na raznorazne dionice u koje su se ukrcali. Sad su izgleda u nekom sinbiotičkom odnosu, a adpl-om su se nakrcali po 35kn. Pametnome dosta [rolleyes]

ja bih se samo osvrnuo na zadnje navedeno, s obzirom da kolege ne poznajem. mislim da bilo tko se je nakrcao veoma blizu all time low-a mora biti prilicno strucan i strpljiv ili jednostavno sretnik pa bolje da je loto platio. mislim da nije korektno reci da se netko ukracao na dnu i nakon rasta od 100% tvrditi da i dalje druka i da sve ostale informacije nisu cinjenice i argumenti vec da za svoje dobro obmanjuje druge. kako su drugi vec rekli, ma tko god da napisao neku info koja je tocna uvijek ga se treba cijeniti pa makar i info nije dobra a svaciji je posao da to onda proanalizira (provjeri) i odluci je li mu to dosta za odluku. [thumbsup]

..:: hvala svima na kolcima, uzvraćam 100-tkama baš u inat!!! Mudar čovjek pušta da ga vodi pravednost a uči od svih... ::..

@ pobanko

mislim da je komentar suvisan i bez osnove [bye]

a jeli ovo druk ili drk
http://old.business.hr/Default2.aspx?ArticleID=4e171a08-276d-4f59-88b3-55a9dfe62638


Da je bar vise takvih "dobro uhodanih drukera" koji bi me navlacili po dionicama uz najmanje 20% rasta u mjesec dana.

Ako netko "ozbiljno"argumentira, onda ce biti i shvacan ozbiljno.

Ne vidim u cemu je problem "drukanja" ako je drukanje potkrijepljeno cinjenicama i argumentima.

Ne treba poistovjecivat forumashe koji pisu: "XY-R-A nevalja, jer ce u stecaj", s onima koji ti ukazuju na fundamente, na povijesnu razliku u fundamentima, perspektive i ocekivanja i od kojih mozes nesto nauciti.

Hvala na obrani kolega, ali vas ipak moram ispraviti. Od 40 do sadašnjih 65 ( a bilo je i preko 70) je preko 60 % lagane i brze zarade, a ne 20 % kako ste napisali. ALi ne na moje drukanje, već na temelju određenih činjenica i argumenata koje sam spominjao i pisao o njima, a koje su se pokazale točnima u pretpostavci da će cijena dionice porasti.

PRema tome, dopustiti nekome ovakvo pisanje,kome je vidljivo da na ovom forumu napiše 0,01 poruku dnevno, te ovakvo vrijeđanje, a znamo da je situacija upravo obrnuta, je po meni nedovoljna kontrola moderiranih članova. Ako netko kao pobanko napiše 0,01 poruku dnevno, a član je od 08.2008., lako se da zaključiti da se radi o rezervnom nicku nekog forumaša koji inaće piše pod nekim drugim nickom ili nickovima.

PA gdje mene nakon svih ovih godina nazvati drukerom, kad se zna da je istina ta da sva svoja razmišljanja i sve ono što napišem temeljim na činjenicama i argumentima. Tako je od 2006. godine.

Ono što je bitno, osim ovoga što je napisao kolega Petina, a to je da će Renault ( za kojeg ADPL najviše proizvodi ), kapitalno pomoći Avtovazu je činjenica da imamo promjene u top 10, ali iznenađujuće.

Još netko iz top 10 je počeo kupovati i to 1 000 komada u četvrtak:

05.10.2009 .

AD PLASTIK D.D./REDOVNA NA IME ADPL-R-A

Vlasnik/nositelj računa Stanje [%] Vrsta računa
1. GRUPA AEROKOSMICHESKOE OBORUDOVANIE 1.259.875 30,00 Osnovni račun
2. PREVENT-ZLATAR D.O.O. 636.471 15,16 Osnovni račun
3. PREVENT GLOBAL D.D. 445.299 10,60 Osnovni račun
4. HRVATSKA POŠTANSKA BANKA D.D. 122.480 2,92 Skrb. račun
5. AD PLASTIK D.D. (1/1) 104.376 2,49 Osnovni račun
6. PBZ D.D. 87.745 2,07 Skrb. račun + 1 000
7. ZAGREBAČKA BANKA D.D. 73.104 1,74 Skrb. račun
8. BOBAN JOSIP 68.543 1,63 Osnovni račun
9. ERSTE & STEIERMARKISCHE BANK D.D. 56.000 1,33 Skrb. račun
10. ZAGREBAČKA BANKA D.D. 50.000 1,19 Skrb. račun
Ukupno: 69,12

[b]MOŽE LI BOLJE ?![/b]


Hvala na obrani kolega, ali vas ipak moram ispraviti. Od 40 do sadašnjih 65 ( a bilo je i preko 70) je preko 60 % lagane i brze zarade, a ne 20 % kako ste napisali.

Yup, al ovo moje "najmanje 20% rasta u mjesec dana" se odnosilo ne samo na adpl, nego i na druge tvoje pickove (npr. pbz) i pickove kolege governora (janaf, ledo, ptkm, vdkt … itd.).

New Report

Close