ADPL (AD Plastik d.d.)

Naslovnica Forum Tržište kapitala Hrvatska ADPL (AD Plastik d.d.)

Forum namijenjen svim temama vezanim za dionice, obveznice i druge vrijednosne papire te trgovanje istima u Hrvatskoj.
Zadnja izmjena 26.06.2024. u 12:16
OznakaVrijednostPrometKoličinaKupovnaProdajnaPromjena
ADPL
12,90
149.846
11,616
12,80
12,90
0,78%
Podaci su preuzeti sa ZSE uz odgodu od 15 minuta.



laliću dosado prosjek ulaska mi je 50. ništa nisam prodao, i sad čekam da dokupim još jer mi je ovo long pozicija u koju vjerujem .zaključek ćeš ti izvuči već krajem ove godine…[bye]

Ma sve ok, ne nagovaram ja tebe na prodaju, nego imam neke nedoumice.
Ako je pozicija long, da li je ona postala long ovim skokom ili ne.
Ako ne, onda nije li bilo oportunije sve kupiti prije, nego poslije, pa možda i ne padne niže?
Ako je bila poslije rasta long, zbog čega tek onda? Jel to bio neki znak da će to biti long pozicija?

E i zašto nisi prodao sad ako ju očekuješ 10% niže.
Aku ju ne očekuješ, zašto ne kupiš sad po ovolko kolko je?

Onak muče me neki "tehnički" detalji.
Htio bi ih rasčistit da znam kak i drugi razmišljaju.
Nije li zato ovaj forum tu?

[/quote]

nema problema, odgovorit ću ti iako je tvoj post provokativnog karaktera. long pozicija je i prije nego sam kupio, naravno. Analizirao sam ADPL dugo vremena prije nego sam odlučio na kupnju. ADPL mi je cca 13% portfelja. kad sam prvi puta kupovo, kupio sam za koliko sam mogao sa rasploživim casho-m. S obzirom da sam u fazi slaganja dugoročnog portfelja, ovih sam dana neke pozicije pokratio (dakle ne skroz rasprodao, već im smanjio udjel u portfelju) jer želim dijelom napraviti rebalans portfelja gdje bi ADPL-u dao još do 7 postotnih bodova. Jel sad jasnije? također sam povećao i JNAF. Smanjio sam građevinare i brodare.Todex i PTKM ostavio netaknuto. Evo jel sad jasnije? Ako nije, slobodno pitaj.

I'LL BE BACK

@ guverner

Hvala na strpljenju i odgovoru.
Sve jasno. Samo me čudi tolika izloženost dionicama [thumbsup]

nisam 100% u dionicama, ali većim dijelom jesam. u onim sam pozicijama gdje osobno smatram da imam najveću maržu sigurnosti u odnosu na potencijlni prinos. Samo su mi dvije dionice preko 1BV gdje je jedna najbolja firma u RH, bez konkurencije u defanzivnom sektoru i mlati veliku lovu. ostale su sve na max 0,8 pa sve do 0,4 (ADPL i PTKM) i sve imaju vrlo vrlo solidan EBITDA uz nisku zaduženost, vrlo dobar koeficjent likvidnosti i solidan forward sektora (tj. najmanje loš u slučaju da kriza potraje, rekao bih). Ima i malo rizičnijih po pitanju zaduženosti i sa lošijim forwardom sektora ali njima nisam dao puno prostora.

I'LL BE BACK

Zake je ovdje popustil interes??? Ja čekam 99 kn (Plavi je obećao 100) pa da se iskrcam malo prije targeta.

Keš je trenutno princ, do kraja godine biti će kralj a u 2010 car ili diktator!

Jačanje automobilskog sektora na europskim burzama

Europske dionice ojačale su danas peti trgovinski dan za redom, prvenstveno zahvaljujući automobilskom sektoru.

Renault, drugi po veličini proizvođač vozila u Francuskoj, skočio je 7,3 posto na Pariškoj burzi, nakon što je njegov izvršni direktor Carlos Ghosn izjavio da je najgori dio krize završio. BMW je uzletio 7,7 posto u Frankfurtu s obzirom da su analitičari Morgan Stanleya i RBS-a preporučili kupnju dionica ovog automobilskog diva.


Zake je ovdje popustil interes??? Ja čekam 99 kn (Plavi je obećao 100) pa da se iskrcam malo prije targeta.

Viribus, počni koristiti antabus, nitko nije spominjao 100 kunića još ovaj tjedan, no isto tako pogledaj koliko mu je trebalo da spokoči s 45 na 65, a sada kad je poskočio koliko se zle krvi proljeva.

http://www.poslovni.hr/126311.aspx

zakaj ovo nejde gore?

Čemu sad nečvrste rukice i prodaja ovih niti 300 kom za siću?

Naime ako ćeto tako recite pa da se dodatno ukopam oko kote 50.

"Kupujte zemlju, ona se više ne proizvodi"

sad opet nikome ne valja kao ni na 40-45…

Kad bude oko 70-75 opet će bit dobra [bye]

Ko će to razumit ?!


zakaj ovo nejde gore?

Zato jer se trenutno obavlja posao s građevinarom, a po tehnologiji uskoro će se s lađarima, u to vrijeme ovdje će se stvar lijepo ohladiti, treba se cijena zadržati čvrsto oko 60 bez velikih oscilacija, kad završi pretumbavanje na građevini, i ovo što slijedi onda, uostalom ova dionica nikad nije bila u primarnoj žiži interesa.

"Kupujte zemlju, ona se više ne proizvodi"

Di nam je gospon plavi? Nakon onih njegovih priča o ementaleru, ovdje sve više miriše na gorgonzolu

New Report

Close