ADPL (AD Plastik d.d.)

Naslovnica Forum Tržište kapitala Hrvatska ADPL (AD Plastik d.d.)

Forum namijenjen svim temama vezanim za dionice, obveznice i druge vrijednosne papire te trgovanje istima u Hrvatskoj.
Zadnja izmjena 29.06.2024. u 06:16
OznakaVrijednostPrometKoličinaKupovnaProdajnaPromjena
ADPL
12,88
1.043
81
12,85
12,90
-0,39%
Podaci su preuzeti sa ZSE uz odgodu od 15 minuta.

Otkad se plavi iskrcao više nije zanimljivo na ovoj dionici. Čak se više ni ne piše na ovoj temi 🙁


Jedna stvar koju nitko nije spominjao tokom cijele rasprave je da je dionica izuzetno nelikvidna i da će, ako i naraste 20%, 30% ili xx%, samo neki imati dovoljno prostora da izađu na vrijeme. Ostali će ostati zaglavljeni u možda podcijenjenoj, ali, eto, nelikvidnoj dionici.

Samo da podsjetim na svoj post od nedavno. A onima koji su uletili na osnovu preporuke drugih forumaša želim da sljedeći put budu pametniji.

Bez da ikoga branim, jedino vaše oruđe je napad na dotičnog. Mislim da treba s tom praksom prestati i uhvatiti se učenja jer jedino tako možeš/možemo ostvariti zadano, a to je profit. Tko misli da je sve navlačenje neka dođe u Ameriku pa da vide kako stvari stoji, ili ćeš se primiti knjiga ili ćeš odustati, nema trećega i nema opravdanja. [smiley]

Don't be convinced of your super knowledge of the market, the market does what it wants, and you are just along for the ride!

I da, kupio sam ADPL još u proljeće po 45-50 kuna i nisam prodao iznad 50 kuna, išla i do 57 kuna, kasnije pala na 39 kuna. I što sam trebao vrijeđati dotičnog korisnika jer me navukao. Rađe sam proučio sve što treba, od vrijednosti do amer-indeksa i zaključio da će se vratiti, i to na puno više razine. [thumbsup]

Don't be convinced of your super knowledge of the market, the market does what it wants, and you are just along for the ride!

Riječi utjehe malo znače kad cijena pada. I to na puno niže razine. [thumbsup]


I da, kupio sam ADPL još u proljeće po 45-50 kuna i nisam prodao iznad 50 kuna, išla i do 57 kuna, kasnije pala na 39 kuna. I što sam trebao vrijeđati dotičnog korisnika jer me navukao. Rađe sam proučio sve što treba, od vrijednosti do amer-indeksa i zaključio da će se vratiti, i to na puno više razine. [thumbsup]

ma daj kaj uopće se raspravljaš. onaj tko je shvatio shvatio je, onaj tko nije niti neće. Meni je najbitnija marža sigurnosti u fundamentima, za druge ne znam… Ja sam na bidu između 50 i 60 kuna za dokup i mirno spavam, a vrijeme će ionako pokazati tko je bio u pravu. [thumbsup]

I'LL BE BACK

Što uopće reći za valuaciju trzista na kojem je ADPL 6,55 u minusu, dok je istovremeno MGMA isto toliko u plusu….


ma daj kaj uopće se raspravljaš. onaj tko je shvatio shvatio je, onaj tko nije niti neće. Meni je najbitnija marža sigurnosti u fundamentima, za druge ne znam… Ja sam na bidu između 50 i 60 kuna za dokup i mirno spavam, a vrijeme će ionako pokazati tko je bio u pravu. [thumbsup]

Da samo nešto sitno uočim.

Da bi se kupovalo treba imati keša. Znači keš se ima.
Sad se postavlja pitanje vrijednost za taj keš. Primjer: ako ste bili sigurni da će to rasti, a jeste kako pišete, kaj niste sve kupili između 50-60, pa nije da nije bilo za kupiti? Kolko god pričali da je ask šupalj.
To me navodi na slijedeću misao: vi ste kupili adpl po 50-ak kuna, i prodali ga kad i ja tam negdje na 70. I to je legitimno. Samo ima jedan mali problem.
Vi pričate tu o marži sigurnsoti o dionici koju ste prodali, i koju čekate sad na niže, dok druge rastu.
Ako niste prodali, zašto niste sve kupili po 50 kn? Jer čekati da nekaj naraste i onda opet padne treba određeno vrijeme, vrijeme u kojem se taj isti novac može pacati u nečem drugom.
Mislim kakav to investitor tako razmišlja, da ne kupi nekaj dok može jer zna da će rasti i sve druge pritom uvjerava i plus ovo ima veliku maržu sigurnosti, dok s druge strane veli da dokupljuje na istim razinama na kojima je prvi put kupio?
Niš mi nije tu jasno.

Zaključak: izvucite sami.



ma daj kaj uopće se raspravljaš. onaj tko je shvatio shvatio je, onaj tko nije niti neće. Meni je najbitnija marža sigurnosti u fundamentima, za druge ne znam… Ja sam na bidu između 50 i 60 kuna za dokup i mirno spavam, a vrijeme će ionako pokazati tko je bio u pravu. [thumbsup]

Da samo nešto sitno uočim.

Da bi se kupovalo treba imati keša. Znači keš se ima.
Sad se postavlja pitanje vrijednost za taj keš. Primjer: ako ste bili sigurni da će to rasti, a jeste kako pišete, kaj niste sve kupili između 50-60, pa nije da nije bilo za kupiti? Kolko god pričali da je ask šupalj.
To me navodi na slijedeću misao: vi ste kupili adpl po 50-ak kuna, i prodali ga kad i ja tam negdje na 70. I to je legitimno. Samo ima jedan mali problem.
Vi pričate tu o marži sigurnsoti o dionici koju ste prodali, i koju čekate sad na niže, dok druge rastu.
Ako niste prodali, zašto niste sve kupili po 50 kn? Jer čekati da nekaj naraste i onda opet padne treba određeno vrijeme, vrijeme u kojem se taj isti novac može pacati u nečem drugom.
Mislim kakav to investitor tako razmišlja, da ne kupi nekaj dok može jer zna da će rasti i sve druge pritom uvjerava i plus ovo ima veliku maržu sigurnosti, dok s druge strane veli da dokupljuje na istim razinama na kojima je prvi put kupio?
Niš mi nije tu jasno.

Zaključak: izvucite sami.
[/quote]

laliću dosado prosjek ulaska mi je 50. ništa nisam prodao, i sad čekam da dokupim još jer mi je ovo long pozicija u koju vjerujem .zaključek ćeš ti izvuči već krajem ove godine…[bye]

I'LL BE BACK

laliću dosado prosjek ulaska mi je 50. ništa nisam prodao, i sad čekam da dokupim još jer mi je ovo long pozicija u koju vjerujem .zaključek ćeš ti izvuči već krajem ove godine…[bye]

[/quote]
Možda i puno ranije, ako se neke "informacije" pokažu točnima… [thumbsup]

Bilo je nerealno i očekivati da će ADPL svakodnevno nastavljati s vrtoglavim rastom. Na grafu se lijepo vidi kako je cijena divljala daleko izvan boolingerovih krivulja. Sad kad smo se vratili unutar istih, možemo polako dalje…

"Wide diversification is only required when investors do not understand what they are doing." - Warren Buffet


laliću dosado prosjek ulaska mi je 50. ništa nisam prodao, i sad čekam da dokupim još jer mi je ovo long pozicija u koju vjerujem .zaključek ćeš ti izvuči već krajem ove godine…[bye]

Ma sve ok, ne nagovaram ja tebe na prodaju, nego imam neke nedoumice.
Ako je pozicija long, da li je ona postala long ovim skokom ili ne.
Ako ne, onda nije li bilo oportunije sve kupiti prije, nego poslije, pa možda i ne padne niže?
Ako je bila poslije rasta long, zbog čega tek onda? Jel to bio neki znak da će to biti long pozicija?

E i zašto nisi prodao sad ako ju očekuješ 10% niže.
Aku ju ne očekuješ, zašto ne kupiš sad po ovolko kolko je?

Onak muče me neki "tehnički" detalji.
Htio bi ih rasčistit da znam kak i drugi razmišljaju.
Nije li zato ovaj forum tu?

New Report

Close