ADPL (AD Plastik d.d.)

Naslovnica Forum Tržište kapitala Hrvatska ADPL (AD Plastik d.d.)

Forum namijenjen svim temama vezanim za dionice, obveznice i druge vrijednosne papire te trgovanje istima u Hrvatskoj.
Zadnja izmjena 03.07.2024. u 09:40
OznakaVrijednostPrometKoličinaKupovnaProdajnaPromjena
ADPL
12,80
18.293
1,429
12,75
12,85
-1,16%
Podaci su preuzeti sa ZSE uz odgodu od 15 minuta.


Premješteno iz teme: Tehnička Analiza – grafovi, savjeti i analize
ja ne znam zašto se uopće prepucavate oko prometa. Teorija Kostolany-ja a koju sam svjedočio nebrojeno puta u praksi nalaže da je rast na malom prometu najbolji rast. Prema tome ak se mene pita, da bog da ADPL rasla što dulje na malim prometima…

Onda ti svaki dan kupi malo Zdenke po asku i nemaš brige…

na ovom topicu je toliko ljubomore i jala da je to smiješno… sve su krivi neki drugi, a fundamente nitko osim par kolega nije niti spomenuo. Kolega Plavi vam je dva mjeseca pisao o ADPL. Cijena je tada stagnirala na cca 40 do 45 kuna. Ukazivao na to, korektno… cijena je stajala i imali ste vremena kupiti koliko vas je bila volja. I meni je u krajnoj liniji skrenuo pažnju na ovu dionicu, i ja sam išao malo pogledati fundamente ove dionice i nakon toga odlučio joj dati određen postotak u portfelju. Međutim sad kad je cijena narasla sad drvljem i kamenjem po kolegama koji imaju ADPL, koji su izučili fundamente i koji pišu afirmativno. ovo je naprosto frapantno… al iskreno.. meni je drago zbog tog jer je jasno da većina forumaša ipak nema ADPL a to je meni bolje nego da su ga krcati ko Ingre.

I'LL BE BACK


na ovom topicu je toliko ljubomore i jala da je to smiješno… sve su krivi neki drugi, a fundamente nitko osim par kolega nije niti spomenuo. Kolega Plavi vam je dva mjeseca pisao o ADPL. Cijena je tada stagnirala na cca 40 do 45 kuna. Ukazivao na to, korektno… cijena je stajala i imali ste vremena kupiti koliko vas je bila volja. I meni je u krajnoj liniji skrenuo pažnju na ovu dionicu, i ja sam išao malo pogledati fundamente ove dionice i nakon toga odlučio joj dati određen postotak u portfelju. Međutim sad kad je cijena narasla sad drvljem i kamenjem po kolegama koji imaju ADPL, koji su izučili fundamente i koji pišu afirmativno. ovo je naprosto frapantno… al iskreno.. meni je drago zbog tog jer je jasno da većina forumaša ipak nema ADPL a to je meni bolje nego da su ga krcati ko Ingre.

Da, kolega plavi je meni isto skrenuo pozornost na ovaj papir svojevremeno, slučajno sam pročitao jedan njegov post na ovom tupiku i onda išao malo bolje pogledati dionicu i evo je. Poanta za vas sve koji se derete da je Plavi druker je ta da se Plavi, Žuti, Crveni, Švarci i ne znam tko još može derati do sudnjeg dana za ovo ili ono, a samo moja je zadnja da li uzeti ili ne. Po količini kolčeva kojima obasipate Švarcija i Plavog, definitivno vas je jako malo u ovoj dionici, mislim na one koji su unutra od razine 40 – 55 kn. Na tim razinama akumulacija je bila stvarno mala, a s obzirom koliko ste žučni u pljuvanju vidim da ste prekasno shvatili da ovo ipak valja pa sipate žuč tu na forumu. Neka, neka kad
vas prođe period negacije poželjeti ćete ovaj papir u portfoliu, a frizerski salon KANE otvara vrata na 90 kn, he,he

"Kupujte zemlju, ona se više ne proizvodi"

Prepolovljena prodaja automobila
U kolovozu prodano 53,5 posto manje automobila nego prošle godine
Svi dobro znaju za koga radi Adplastik klimaju mu se noge a uskoro sljede rasprodaje ove dionice
http://www.poslovni.hr/125942.aspx


Prepolovljena prodaja automobila
U kolovozu prodano 53,5 posto manje automobila nego prošle godine
Svi dobro znaju za koga radi Adplastik klimaju mu se noge a uskoro sljede rasprodaje ove dionice
http://www.poslovni.hr/125942.aspx

Ne laprdaj gluposti, cijelo naše tržište proguta godišnje automobila kao jedan prosječni auto salon u Njemačkoj. Usput raspitaj se malo u ADPL za koga rade i koliko im se povećavaju narudžbe, pa onda komentiraj …


Prepolovljena prodaja automobila
U kolovozu prodano 53,5 posto manje automobila nego prošle godine
Svi dobro znaju za koga radi Adplastik klimaju mu se noge a uskoro sljede rasprodaje ove dionice
http://www.poslovni.hr/125942.aspx

ti bi sigurno dukupljivao jeftinije ?!… [bye]


Premješteno iz teme: Tehnička Analiza – grafovi, savjeti i analize

ADPL je u četvrtak dosegla maksimum od 75 nakon čega je počeo silazni trend sa završnom cijenom 63.41. To čak nije ni 15%, nego 18.27%.

Ovakve bezobrazne pokušaje manipulacije radite na nekoj drugoj temi.
Ako već hoćete drukati recite barem da je to ručka od šalice i da će rast ponovo početi kroz koji dan.

Inače čestitam na prepoznavanju podcijenjene dionice i na drukanju koje je dovelo do rasta i povećanja likvidnosti. Naravno ne mogu reći da je cijena narasla isključivo zbog pisanja nekolicine na forumu, no vjerujem da je to imalo osjetni doprinos.


Dajte kolega, ne bi vam škodila večernja škola. Pad je 15%, a ne 18.27%. Računa se u odnosu na cijenu od 75 kn sa koje je cijena pala na 63.41 kn.

Što mislite kada cijena neke dionice padne npr. sa 100 kn na 20 kn (čest slučaj u ovoj recesiji), koliki je pad u postotcima? Po vama bi bio 400%.

A i kolega plavi vam je naveo kolika je to količina bila na 75. To je manje-više nevažno. Tehničari u svojim grafovima kada crtaju one svoje pravce gledaju gomilišta a ne ovakve ekstreme. To vam je kao sa naponom kada imate one velike amplitude.

U bilo kojem momentu na svoj portfelj možete gledati kao da vam ga je tog časa netko poklonio i nije vam rekao kupovne cijene

Da, pogriješio sam. Čak sam i krivu završnu cijenu uzeo. 63.51 je bila završna.

A vi ste temu promašili. U kojoj se to školi uči?

ah izgleda da bi fakat moglo ici gore
http://www.poslovni.hr/126028.aspx
pofuk


Da, pogriješio sam. Čak sam i krivu završnu cijenu uzeo. 63.51 je bila završna.

A vi ste temu promašili. U kojoj se to školi uči?


Sorry, greška, nije večernja nego osnovna škola.

U bilo kojem momentu na svoj portfelj možete gledati kao da vam ga je tog časa netko poklonio i nije vam rekao kupovne cijene


Lijep promet danas 350 000 HRK, i to po prosječnoj cijeni od 66 kuna.
Neka se malo ustali na ovim razinama, puno je rslo zadnjih dana.

Neka izađu trajderi, kao što vidimo pojavili su se veći kupci, koji kupuju preko 1 000 komada.

Danas je netko kupio u jednoj transakciji 2 860 komada.

Kako sam neki dan i napisao, cijena se ustalila, danas stagnacija u odnosu na petak.
Zanimljivo je da uopće nema pada cijene, nakon ovako silnog rasta cijene zadnjih dana, a isto tako niti pritiska na prodaji.

Evo nam top 10, možda uskoro dođe novi igrač u top 10 [wink] :

Važeći podaci za uredovni dan 07.09.2009 .

AD PLASTIK D.D./REDOVNA NA IME ADPL-R-A

Vlasnik/nositelj računa Stanje [%] Vrsta računa
1. GRUPA AEROKOSMICHESKOE OBORUDOVANIE 1.259.875 30,00 Osnovni račun
2. PREVENT-ZLATAR D.O.O. 636.471 15,16 Osnovni račun
3. PREVENT GLOBAL D.D. 445.299 10,60 Osnovni račun
4. HRVATSKA POŠTANSKA BANKA D.D. 122.480 2,92 Skrb. račun
5. AD PLASTIK D.D. (1/1) 101.543 2,42 Osnovni račun
6. PBZ D.D. 86.262 2,05 Skrb. račun
7. ZAGREBAČKA BANKA D.D. 73.625 1,75 Skrb. račun
8. BOBAN JOSIP 68.543 1,63 Osnovni račun
9. ERSTE & STEIERMARKISCHE BANK D.D. 56.000 1,33 Skrb. račun
10. ZAGREBAČKA BANKA D.D. 50.000 1,19 Skrb. račun
Ukupno: 69,06

[b]MOŽE LI BOLJE ?![/b]



Lijep promet danas 350 000 HRK, i to po prosječnoj cijeni od 66 kuna.
Neka se malo ustali na ovim razinama, puno je rslo zadnjih dana.

Neka izađu trajderi, kao što vidimo pojavili su se veći kupci, koji kupuju preko 1 000 komada.

Danas je netko kupio u jednoj transakciji 2 860 komada.

Kako sam neki dan i napisao, cijena se ustalila, danas stagnacija u odnosu na petak.
Zanimljivo je da uopće nema pada cijene, nakon ovako silnog rasta cijene zadnjih dana, a isto tako niti pritiska na prodaji.

Evo nam top 10, možda uskoro dođe novi igrač u top 10 [wink] :

Važeći podaci za uredovni dan 07.09.2009 .

AD PLASTIK D.D./REDOVNA NA IME ADPL-R-A

Vlasnik/nositelj računa Stanje [%] Vrsta računa
1. GRUPA AEROKOSMICHESKOE OBORUDOVANIE 1.259.875 30,00 Osnovni račun
2. PREVENT-ZLATAR D.O.O. 636.471 15,16 Osnovni račun
3. PREVENT GLOBAL D.D. 445.299 10,60 Osnovni račun
4. HRVATSKA POŠTANSKA BANKA D.D. 122.480 2,92 Skrb. račun
5. AD PLASTIK D.D. (1/1) 101.543 2,42 Osnovni račun
6. PBZ D.D. 86.262 2,05 Skrb. račun
7. ZAGREBAČKA BANKA D.D. 73.625 1,75 Skrb. račun
8. BOBAN JOSIP 68.543 1,63 Osnovni račun
9. ERSTE & STEIERMARKISCHE BANK D.D. 56.000 1,33 Skrb. račun
10. ZAGREBAČKA BANKA D.D. 50.000 1,19 Skrb. račun
Ukupno: 69,06

[/quote]
Crobex u plusu za više od jedan posto, na ADPL cijena u minusu preko 3%. Moram priznati vrlo interesantno razmišljanje [wink]

Nije bogat onaj koji nema, nego onaj koji ima

New Report

Close