ADPL (AD Plastik d.d.)

Naslovnica Forum Tržište kapitala Hrvatska ADPL (AD Plastik d.d.)

Forum namijenjen svim temama vezanim za dionice, obveznice i druge vrijednosne papire te trgovanje istima u Hrvatskoj.
Zadnja izmjena 05.07.2024. u 19:01
OznakaVrijednostPrometKoličinaKupovnaProdajnaPromjena
ADPL
12,81
14.634
1,142
12,75
12,95
0,39%
Podaci su preuzeti sa ZSE uz odgodu od 15 minuta.




Znaći i tebi sam prodao po 390?

Ne. Skuplje sam kupovao. Na ATH.
[/quote]

Ne brini.
Samo nemoj odustati od burze.
I meni je bilo par puta bed kad sam kupovao na ATH, recimo sjećam se da sam kupovao Ingru na 13 000 ili PBZ na 780.
[/quote]

Ne brinem. Ali nemam više novaca. Stari zavrno pipu do daljnjeg. [undecid]

Keš je trenutno princ, do kraja godine biti će kralj a u 2010 car ili diktator!

Premješteno iz teme: Tehnička Analiza – grafovi, savjeti i analize

Plavi ne bi se htio mješat ali pump and dump situacija.Pitam se kako se osjeća onaj "magarac" koji je platio po 75 kn dionicu,sa 2500kn je podigao dionicu za 8%.Dionica je imala strašan rast ali trenutno ima i opak pad.Kao što je Brankica rekla dionica totalno zatiltana u prekupljeno područje.Svijeća zadnjeg dana mi je ispričala priču da se u petak sumanuto prodavao ADPL.U cijeli dan je bilo 30 transakcija i koje su išle isključivo po bidu,osim tu i tamo neke za 100-200kn sa kojom se cijena podizala za nekoliko postotaka.
Šta ti se čini od ove tehničke analize plavi?
P.S pad dionice u zadnjem danu od otvaranja do zatvaranja iznosi ravnih 10%,a PD kaže da je dionica rasla

Premješteno iz teme: Tehnička Analiza – grafovi, savjeti i analize


Plavi ne bi se htio mješat ali pump and dump situacija.Pitam se kako se osjeća onaj "magarac" koji je platio po 75 kn dionicu,sa 2500kn je podigao dionicu za 8%.Dionica je imala strašan rast ali trenutno ima i opak pad.Kao što je Brankica rekla dionica totalno zatiltana u prekupljeno područje.Svijeća zadnjeg dana mi je ispričala priču da se u petak sumanuto prodavao ADPL.U cijeli dan je bilo 30 transakcija i koje su išle isključivo po bidu,osim tu i tamo neke za 100-200kn sa kojom se cijena podizala za nekoliko postotaka.
Šta ti se čini od ove tehničke analize plavi?
P.S pad dionice u zadnjem danu od otvaranja do zatvaranja iznosi ravnih 10%,a PD kaže da je dionica rasla

Po tebi bi svi koji kupe dionicu trebali biti odmah u plusu???
Znaći kad netko kupi PBZ po 640, i promet ode po bidu na 620 to nije loše, isto kao i na svakoj drugoj dionici, jedino je sa ADPL druga priča??
Zar mora rasti svaki dan 10 %?? Jer ako ne raste čim netko lupi po bidu to nije dobro i na gubitku je netko?? Zar se dionice kupuju od danas do sutra???

Sumanuto prodavanje po bidu?? A zašto ne sumanuto kupovanje, da li je čaša napčola prazna ili napola puna, kako kome jel da??

U petak nije bio pad ADPL, nego rast, a to što ti čitaš dnevni pad ili rast u odnosu na zadnju cijenu prethodnog dana to je već druga stvar. Gledajući prosječnu cijenu u odnosu na četvrtak, u petak je bio rast kako i piše PD.

[b]MOŽE LI BOLJE ?![/b]

Premješteno iz teme: Tehnička Analiza – grafovi, savjeti i analize



Plavi ne bi se htio mješat ali pump and dump situacija.Pitam se kako se osjeća onaj "magarac" koji je platio po 75 kn dionicu,sa 2500kn je podigao dionicu za 8%.Dionica je imala strašan rast ali trenutno ima i opak pad.Kao što je Brankica rekla dionica totalno zatiltana u prekupljeno područje.Svijeća zadnjeg dana mi je ispričala priču da se u petak sumanuto prodavao ADPL.U cijeli dan je bilo 30 transakcija i koje su išle isključivo po bidu,osim tu i tamo neke za 100-200kn sa kojom se cijena podizala za nekoliko postotaka.
Šta ti se čini od ove tehničke analize plavi?
P.S pad dionice u zadnjem danu od otvaranja do zatvaranja iznosi ravnih 10%,a PD kaže da je dionica rasla

Po tebi bi svi koji kupe dionicu trebali biti odmah u plusu???
Znaći kad netko kupi PBZ po 640, i promet ode po bidu na 620 to nije loše, isto kao i na svakoj drugoj dionici, jedino je sa ADPL druga priča??
Zar mora rasti svaki dan 10 %?? Jer ako ne raste čim netko lupi po bidu to nije dobro i na gubitku je netko?? Zar se dionice kupuju od danas do sutra???

Sumanuto prodavanje po bidu?? A zašto ne sumanuto kupovanje, da li je čaša napčola prazna ili napola puna, kako kome jel da??

U petak nije bio pad ADPL, nego rast, a to što ti čitaš dnevni pad ili rast u odnosu na zadnju cijenu prethodnog dana to je već druga stvar. Gledajući prosječnu cijenu u odnosu na četvrtak, u petak je bio rast kako i piše PD.
[/quote]
Samo sam rekao da je bila napucana cijena dionice te da je dionica pala za 15% u zadnjih dan ipo trgovanja.Stvarno se ne bih trebao zabrinuti da mi dionica momentalno izgubi na vrijednosti 15%.Nisu tu čista posla plavi.Ti se plavi ne zabrinjavaš kad ti dionica izgubi na vrijednosti 15% u dva dana?
Po transakcijama vidim da je bila sumanuta prodaja jer da je bila sumanuta kupnja cijena bi rasla za 10% bez obzira što je dionica po indikatorima pregrijana.
Kad me poljubi gospođica fortuna sa 19-26-47-14% u dva tri dana meni ostanu samo sentimentalne uspomene na tu dionicu.

Premješteno iz teme: Tehnička Analiza – grafovi, savjeti i analize




Plavi ne bi se htio mješat ali pump and dump situacija.Pitam se kako se osjeća onaj "magarac" koji je platio po 75 kn dionicu,sa 2500kn je podigao dionicu za 8%.Dionica je imala strašan rast ali trenutno ima i opak pad.Kao što je Brankica rekla dionica totalno zatiltana u prekupljeno područje.Svijeća zadnjeg dana mi je ispričala priču da se u petak sumanuto prodavao ADPL.U cijeli dan je bilo 30 transakcija i koje su išle isključivo po bidu,osim tu i tamo neke za 100-200kn sa kojom se cijena podizala za nekoliko postotaka.
Šta ti se čini od ove tehničke analize plavi?
P.S pad dionice u zadnjem danu od otvaranja do zatvaranja iznosi ravnih 10%,a PD kaže da je dionica rasla

Po tebi bi svi koji kupe dionicu trebali biti odmah u plusu???
Znaći kad netko kupi PBZ po 640, i promet ode po bidu na 620 to nije loše, isto kao i na svakoj drugoj dionici, jedino je sa ADPL druga priča??
Zar mora rasti svaki dan 10 %?? Jer ako ne raste čim netko lupi po bidu to nije dobro i na gubitku je netko?? Zar se dionice kupuju od danas do sutra???

Sumanuto prodavanje po bidu?? A zašto ne sumanuto kupovanje, da li je čaša napčola prazna ili napola puna, kako kome jel da??

U petak nije bio pad ADPL, nego rast, a to što ti čitaš dnevni pad ili rast u odnosu na zadnju cijenu prethodnog dana to je već druga stvar. Gledajući prosječnu cijenu u odnosu na četvrtak, u petak je bio rast kako i piše PD.
[/quote]
Samo sam rekao da je bila napucana cijena dionice te da je dionica pala za 15% u zadnjih dan ipo trgovanja.Stvarno se ne bih trebao zabrinuti da mi dionica momentalno izgubi na vrijednosti 15%.Nisu tu čista posla plavi.Ti se plavi ne zabrinjavaš kad ti dionica izgubi na vrijednosti 15% u dva dana?
Po transakcijama vidim da je bila sumanuta prodaja jer da je bila sumanuta kupnja cijena bi rasla za 10% bez obzira što je dionica po indikatorima pregrijana.
Kad me poljubi gospođica fortuna sa 19-26-47-14% u dva tri dana meni ostanu samo sentimentalne uspomene na tu dionicu.

[/quote]

Ne obmanjuj javnost svojim lažima, gdje je pala 15 %????

Ovdje su službeni podaci sa ZSE gdje se vidi da je rast zadnjih 8 dana, ovdje stvarno treba kontrole toko šta piše, nevjerojatno. Neke bi trebalo moderirati doživotno, sva sreća da nemamo smrtne kazne.

http://www.zse.hr/default.aspx?id=10006&dionica=ADPL-R-A
[smiley]

[b]MOŽE LI BOLJE ?![/b]

Premješteno iz teme: Tehnička Analiza – grafovi, savjeti i analize

ADPL je u četvrtak dosegla maksimum od 75 nakon čega je počeo silazni trend sa završnom cijenom 63.41. To čak nije ni 15%, nego 18.27%.

Ovakve bezobrazne pokušaje manipulacije radite na nekoj drugoj temi.
Ako već hoćete drukati recite barem da je to ručka od šalice i da će rast ponovo početi kroz koji dan.

Inače čestitam na prepoznavanju podcijenjene dionice i na drukanju koje je dovelo do rasta i povećanja likvidnosti. Naravno ne mogu reći da je cijena narasla isključivo zbog pisanja nekolicine na forumu, no vjerujem da je to imalo osjetni doprinos.

Premješteno iz teme: Tehnička Analiza – grafovi, savjeti i analize

Transakcija četvrtak u 15.02 h 30 komada po cijeni 75kn -petak zadnja transakcija 15.53 h 49 komada cijena 63,51 pa sad ko tu vidi rast neka pođe okulistu.
Vidim da nastojiš biti uvijek u pravu i konstantno izvrćeš moje riječi dionica je bila napucana na 75 kn i netko je kapitalizirao profit sad je dionica na 63,51.
No ajde ti objasni široj javnosti što se zbivalo zadnjih dana na ADPL a pogotovo u vremenu četvrtak 15.02 h-petak 15.53h
Što ti znači ova zadnja rečenica?

Premješteno iz teme: Tehnička Analiza – grafovi, savjeti i analize


Transakcija četvrtak u 15.02 h 30 komada po cijeni 75kn -petak zadnja transakcija 15.53 h 49 komada cijena 63,51 pa sad ko tu vidi rast neka pođe okulistu.
Vidim da nastojiš biti uvijek u pravu i konstantno izvrćeš moje riječi dionica je bila napucana na 75 kn i netko je kapitalizirao profit sad je dionica na 63,51.
No ajde ti objasni široj javnosti što se zbivalo zadnjih dana na ADPL a pogotovo u vremenu četvrtak 15.02 h-petak 15.53h
Što ti znači ova zadnja rečenica?

Dobro, tebi je ogigledno poanta cijele burze u ADPL zadnjih dana 30 komada koji su prošli po 75 kuna!!??? TO je 2 000 kuna.

Ljudi pomagajte molim vas, završit ću na moderiranju.

[b]MOŽE LI BOLJE ?![/b]

Premješteno iz teme: Tehnička Analiza – grafovi, savjeti i analize

ja ne znam zašto se uopće prepucavate oko prometa. Teorija Kostolany-ja a koju sam svjedočio nebrojeno puta u praksi nalaže da je rast na malom prometu najbolji rast. Prema tome ak se mene pita, da bog da ADPL rasla što dulje na malim prometima…

I'LL BE BACK

Premješteno iz teme: Tehnička Analiza – grafovi, savjeti i analize

Oće li i febo uskoro pristić na ovu temu? [lol] Plavi zajunim se ako netko ide izvrtat moje riječi NHF.
Zaboravimo ovu zadnju operaciju na ADPL i ajmo dalje. Načelno se slažem sa guvernerom neka i dalje laganog rasta na malim prometima.

Pravno formalno neke stvari bi trebalo imati na umu.

Zabranjen je svaki oblik manipuliranja tržištem.
Članak 466.
(1) Manipulacija tržištem znači:
1. transakcije ili nalozi za trgovanje koji daju ili bi mogli dati neistinite ili obmanjujuće signale u pogledu ponude, potražnje ili cijene financijskih instrumenata, ili koji djelovanjem jedne ili više osoba koje usklađeno djeluju, drže cijenu jednog ili više financijskih instrumenata na umjetnoj razini, osim ako osoba koja je stupila u transakcije ili dala naloge za trgovanje ne dokaže da su razlozi zbog kojih je to učinila opravdani i da su te transakcije ili nalozi za trgovanje u skladu s prihvaćenim tržišnim praksama na dotičnom uređenom tržištu,
2. transakcije ili nalozi za trgovanje u kojima se upotrebljavaju fiktivni postupci ili svaki drugi oblik obmane ili prijevare,
3. širenje informacija putem medija, uključujući i internet, ili bilo kojim drugim načinom koji daje ili bi mogao davati lažne ili obmanjujuće signale u pogledu financijskih instrumenata, uključujući širenje glasina i lažnih ili obmanjujućih vijesti, gdje je osoba koja je proširila informaciju znala ili trebala znati da je informacija lažna ili obmanjujuća. U odnosu na novinare, kada obavljaju svoju profesiju, to širenje informacija treba se procijeniti uzimajući u obzir pravila koja uređuju njihovu profesiju, osim ako ti novinari ne stječu, neposredno ili posredno, prednost ili korist od širenja tih informacija.
(2) U radnje i postupke koji se smatraju manipuliranjem tržištem, a proizlaze iz definicije manipuliranja tržištem iz prethodnog stavka ovog članka, ubrajaju se posebice sljedeće aktivnosti:
1. aktivnosti jedne ili više osoba koje surađuju kako bi osigurale dominantan položaj nad ponudom ili potražnjom financijskog instrumenta koji ima učinak izravnog ili neizravnog namještanja kupovnih ili prodajnih cijena ili stvaranja drugih nekorektnih uvjeta trgovanja,
2. kupnja ili prodaja financijskih instrumenata pred kraj trgovinskog dana s učinkom obmanjivanja ulagatelja koji djeluju na temelju zadnje cijene trgovanja,
3. iskorištavanje povremenog ili redovitog pristupa tradicionalnim ili elektroničkim medijima iznošenjem mišljenja o financijskom instrumentu ili posredno o izdavatelju, nakon što je ta osoba prethodno zauzela poziciju u tom financijskom instrumentu i kao posljedica toga imala korist od utjecaja iznesenog mišljenja o cijeni tog financijskog instrumenta, a da nije u isto vrijeme javnosti objavila taj sukob interesa na odgovarajući i učinkovit način.

Ne treba zaboraviti niti KZ ČL 35. st3.; ČL 89. st 22.; ČL 89. st 23.; ČL 332. i ČL 333.

Keš je trenutno princ, do kraja godine biti će kralj a u 2010 car ili diktator!

Preporučam pročitati cijeli tekst na narodnim novinama: NN 88/2008 i dopuna 146/2008.

Keš je trenutno princ, do kraja godine biti će kralj a u 2010 car ili diktator!

New Report

Close