ADPL (AD Plastik d.d.)

Naslovnica Forum Tržište kapitala Hrvatska ADPL (AD Plastik d.d.)

Forum namijenjen svim temama vezanim za dionice, obveznice i druge vrijednosne papire te trgovanje istima u Hrvatskoj.
Zadnja izmjena 05.10.2024. u 18:23
OznakaVrijednostPrometKoličinaKupovnaProdajnaPromjena
ADPL
11,32
5.160
456
11,20
11,45
3,15%
Podaci su preuzeti sa ZSE uz odgodu od 15 minuta.


Dobra ti je navlakuša:) Ali slažem se, AD je toliko dobro napravio downsizing da će vjerojatno imati jako dobru dobit za naše prilike. Da li če to ići u dividendu…živi bili pa vidjeli.

Ako je tvrtka i ranije isplačivala dividendu, ne znam zašto ne bi opet, kad posluje sa dobiti?
Dakle zašto bi bila navlakuša?

Danas solidan promet, netko je kupio 1 200 komada u jednoj transakciji, trenutno na bidu, prvi bid novih 1 000 komada.

[b]MOŽE LI BOLJE ?![/b]

Ako je tvrtka ranije poslavala s dobiti, sad može i u stečaj, jednako kao i isplatiti dobit…………šanse su pola pola


Pozdrav Kolegi Plavom. Danas mi je neto poklonio poveći darak :-). Hvala prodavaču.

Budi dobar sa darovima, znaš da darove nije pristojno prodavati!

[b]MOŽE LI BOLJE ?![/b]


Budi dobar sa darovima, znaš da darove nije pristojno prodavati!

Da neko je kupio u jednoj transakciji 1200 komada 🙂 Nije to ništa kolega Plavi.
A darove više ne prodajem jer mislim da je vrijeme za hvatanje pozicija u dionicama, a s obzirom na rezultate i potencijal budem sutra čekao i nadao se još kojem daru.



Budi dobar sa darovima, znaš da darove nije pristojno prodavati!

Da neko je kupio u jednoj transakciji 1200 komada 🙂 Nije to ništa kolega Plavi.
A darove više ne prodajem jer mislim da je vrijeme za hvatanje pozicija u dionicama, a s obzirom na rezultate i potencijal budem sutra čekao i nadao se još kojem daru.
[/quote]

Možda mi i dostigneš po broju komada, nikad ne znaš.
Za sad, bojim se da si još prilično daleko.

[b]MOŽE LI BOLJE ?![/b]

I danas lijepi napredag, istina na malom prometu, ali u trenutku dok je Crobex bio -0,5 %.
Najljepše od svega je što se kupnja višestruko pojačala, pri vrhu su tri naloga po 1 000 komada, i jedan po 1 200.

Mene danas nije bilo na kupnji, barem u vidljivom djelu, sutra ću ja još malo pojačati bid, nek se nađe. [smiley]

[b]MOŽE LI BOLJE ?![/b]

Takva je to dionica, opet rast, dok je index padao.
A što će tek biti kada index počne opet rasti?
Pomalo dolazi njezina podcjenjenost u fokus investitora.

Crobex – 0,98 %, ADPL + 3,63 %.

[thumbsup]

Danas i lijepa likvidnost, preko 100 00,00 kuna prometa.
Na bidu je dodan još jedan nalog od preko 1 000 kuna, baš lijepo sad izgleda, čini se da je put otvoren za gore.

[b]MOŽE LI BOLJE ?![/b]


Takva je to dionica, opet rast, dok je index padao.
A što će tek biti kada index počne opet rasti?
Pomalo dolazi njezina podcjenjenost u fokus investitora.

Crobex – 0,98 %, ADPL + 3,63 %.

[thumbsup]

Danas i lijepa likvidnost, preko 100 00,00 kuna prometa.
Na bidu je dodan još jedan nalog od preko 1 000 kuna, baš lijepo sad izgleda, čini se da je put otvoren za gore.

Adpl kao Zdenka nekoć.

Chávez grew up in a small house composed of large palm leaves.

I ingra.

ume da broji sarafe, ali krivo:procenat i tacno; povjest;samnom, neznam, 100 ATPL=1000E, uvjek, vjest..plata?!, dejstvuje

Što se usporedbe sa Zdenkom tiče, ne razumijem što je pisac htio time reći?
Zdenka je firma kronični gubitaš preko visine temeljnog kapitala, AD Plastik je tvrtka koja nikada nije poslovala sa gubitkom do 2008. godine.

Tada je cijena dionice pala sa 280, na sadašnjih 49 kuna.
Međutim zadnji kvartal tvrtka je dostavila pozitivno financijsko izvješće i dobit od čak 12 milijuna kuna, što je tromjesječna dobit kakva nije bila niti u najboljim danima dok je dionica vrijedila preko 200 kuna.

Što se tiče usporedbe sa Ingrom tu se slažem, neki dan sam rekao pred nekoliko svjedoka, ADPL je nova Ingra dok je bila na 10 000 kuna ( sjetimo se narasla je na 60 000 kuna ). Ovdje postoji svi preduvjeti za to, s time da AD Plastik ima jednu prednost koju Ingra tada niej imala. Naime, AD Plastik je vrijedio već preko 500 % u odnosu na sadašnju cijenu, a većinski vlasnik kupio je većinski udjel u ovoj dionici plačajući je 247 kuna, što je u odnosu na sadašnju cijenu više za preko 500 %.

Živi bili pa vidjeli dali će cijena opet na 247 kuna, ili neće.

Danas je 27.08.2009. i vrijedimo 49 kuna, tako kaže tržište.

[b]MOŽE LI BOLJE ?![/b]

AD Plastik ide preko 100 kuna [thumbsup]

Don't be convinced of your super knowledge of the market, the market does what it wants, and you are just along for the ride!

nadam se da ide, ja ga puno imam, nisam ga prodavao prije ni za vrijeme recesije, samo dokupljivao

New Report

Close