ADPL (AD Plastik d.d.)

Naslovnica Forum Tržište kapitala Hrvatska ADPL (AD Plastik d.d.)

Forum namijenjen svim temama vezanim za dionice, obveznice i druge vrijednosne papire te trgovanje istima u Hrvatskoj.
Zadnja izmjena 29.09.2024. u 14:19
OznakaVrijednostPrometKoličinaKupovnaProdajnaPromjena
ADPL
11,92
7.602
638
11,80
11,95
0,42%
Podaci su preuzeti sa ZSE uz odgodu od 15 minuta.

Trenutačna vrijednost tvrtke od 95 kn po dionici je katastrofa jer samo su rusi ušli po 248 kuna te uplatiti AD-u oko 300 milijuna kuna casha a sad bi po 95 kuna cijena tvrtke bila 380 milijuna kuna. Imaju u Solinu oko 60000 m2, u Makarskoj oko 20000m2 pa u Zagrebu itd itd. Mislim da je ovo strašno podcjenjena firma.

Živjela naša vječna INGRA, Hezbollah i Bashar Al-Assad.

Kolega S400, ova tvrtka će doći na svoje kad tad,treba biti strpljiv,mislim godinama da se jako dobro može zaraditi na ovoj dionici. To po koliko su Rusi ulazili ne smatram bitnim jer su mnogi na mnogim dionicama ulazili po svakakvim cijenama što po zapovijedi što zbog pranja novca, što se tiče nekretnina, prošla su vremena kad su se nekretnine gledale kao nešto što će podići cijenu, to su bila vremena revalorizacije i slično,ako to tvrka misli prodati da bi financirala neke projekte onda super,jer se ne moraju kreditno zaduživati,ali gledati to kao vrijednost baš ne treba.

Kod ADPL je najbitnije da se uloženi novac krene vraćati i da se to vidi na fundamentima,e tad može cijena rasti.Osobno vjerujem u ovu tvrtku,ali na stvarno dugoročno.

PS.Znam nekoliko tvrtki koji nemaju nijednu nekretninu ni ured,nego samo P.O. Box a zarađuju novce

[wink]

Svakim padom burze ,sve više ulažem u znanje, iščekivajući onaj dan koji će mi donijeti godine veselja... ;)


Evo stanja prije dvije godine, na dan 16.08.2006.

PREVENT-ZLATAR D.O.O. ZLATAR, HRVATSKA
AD PLASTIK-ESOP D.O.O. SOLIN, HRVATSKA
PREVENT GLOBAL D.D. SLOVENJ GRADEC, SLOVENIJA
Skrbnički račun:
PBZ D.D. ZAGREB, HRVATSKA
BOBAN JOSIP SPLIT, HRVATSKA
ACM POTHVATI D.O.O. ZAGREB, HRVATSKA
SREMIĆ FRANJO ZAGREB, HRVATSKA
TOLIĆ IVICA SPLIT, HRVATSKA
MARKUŠ ZLATKO ZABOK, HRVATSKA
POKRAJAC ILIJA SPLIT, HRVATSKA

A evo i dokaza da Sremićevo poduzeće radi s Rusijom i s ADPL-om. Ako netko nešto zna, onda bi to trebao biti on. Izašao je iz ADPL-a. A ja ignorirao tu činjenicu…

http://www.acm.hr/index.php


Frajer uz uprave izasao iz dionice?
Treba li tu sto komentirati
podsjeca ma ne film SNATCH ili zdrpi i zbrisi
[huh]

Zasto mi stavljate 1%. Neceg se bojite, istine?

Stvarno si koma von braune/barone/itd.Svaki dan otvoriš novi nick pa ideš od teme do teme i tamo sraćkaš po svim dionicama. Malo je reći da si dosadan i naporan, ali najtragičnije je da si beskoristan na ovom forumu, potpuno promašen slučaj. Visiš na forumu danju i noću, radnim danom i nedjeljom i glumataš ozbiljnog investitora. Da nas bar nasmijavaš tim tvojim katastrofiziranjem, ali ni to. Samo si BESKRAJNO DOSADAN… [yawn]

Hrvatska ulazi u EU glasovima 30% biračkog tijela. 70% birača nije dalo svoj glas za ulazak u EU!


Frajer uz uprave izasao iz dionice?
Površno čitate forum i postove. Tko je rekao da je Franjo Srijemić iz Uprave? Lijepo sam pojasnio da Franjo Srijemić ima svoju firmu koja kotira na ZSE i zove se Autocentar Merkur (skraćeno ACM) i da je on bio taj (ili jedan od tih) koji je krčio put u Rusiji i da je, što privatno, što s ACM-om bio TOP 10 dioničar do prije dokapitalizacije. Stavio sam attachement gdje se vidi njegova uloga u AD Plastiku, ali nažalost, nemam osjećaj da ste baš gledali što tamo piše…

Kolega mmstanic ne bi se složio da zemljište nije važno jer u slučaju da AD Plastik ode u likvidaciju mali dioničari se imaju iz čega naplatiti, naravno nakon vjerovnika. Meni jedan prijatelj radi u AD Plastiku ( visoko pozicioniran) te po njegovim rječima firma odlično radi, nije previše zadužena i rangirana je među europskih proizvođačima autodijelova među najkvalitetnijima s najmanjim postotkom grešaka(škart robe). Dobili su i od BMW-a priznanje za kvalitetu, a surađuju s francuskom faurecijom koja je glavni dobavljač za Renault te su jedina europska firma koja je s Faurecijom u Rumunjskoj u 50% vlasništvu jedne tvornice (inače Francuzi po njegovim rječima uvijek traže 51% najmanje). E sad proizvodnja nikad ne donosi neku veliku dobit jer je riječ o specifičnom proizvodu gdje stalno treba mjenjat strojeve a jedinična cijena proizvoda je realno mala. Nije to Ina i HT koji su inače mafijaške firme gdje postave baznu stanicu i onda ti naplate 1kn po minuti ili Ina kupi litru goriva po 4 kn ima 3 troška i ostane joj ugrubo 1 kuna(naravno državne naknade za ceste i poreze nisam uključio. Tako da ne stoji da će s vremenom nešto oni dobit naročito povećat, ali ako gledaš koliko ta firma vrijedi s nekretninama, cashom i redovito daju dividendu onda mislim da je cijena 200+ minimalna.
Pozdrav

Živjela naša vječna INGRA, Hezbollah i Bashar Al-Assad.

Ne kažem da zemlja ne vrijedi, to nikako,osobito jer je imaju poprilično,ali mislim da to ne bi trebalo imati odraza na cijenu na burzi, za cijenu podići treba zarada. A što se tiče likvidacije,ako bi došlo do toga ,osobito u ovoj firmi koja ipak ulaže,daje dividendu, onda bi to bio nečiji taktički potez i siguran sam da nama malima ne bi ostalo ništa..

Svakim padom burze ,sve više ulažem u znanje, iščekivajući onaj dan koji će mi donijeti godine veselja... ;)

Po tom KORF ne bi vrijedio ni kunu jer su osim 2007 stalno u gubitku.

Živjela naša vječna INGRA, Hezbollah i Bashar Al-Assad.


Imaju u Solinu oko 60.000 m2, u Makarskoj oko 20.000 m2 pa u Zagrebu itd.


Što se tiče nekretnina, prošla su vremena kad su se nekretnine gledale kao nešto što će podići cijenu, to su bila vremena revalorizacije i slično. Ako to tvrka misli prodati da bi financirala neke projekte onda super jer se ne moraju kreditno zaduživati, ali gledati to kao vrijednost baš ne treba.


Ne bi se složio da zemljište nije važno jer u slučaju da AD Plastik ode u likvidaciju mali dioničari se imaju iz čega naplatiti, naravno nakon vjerovnika.
Hvala obojci kolega na komentarima. Slažem se i s jednim i drugim. Ako je točno (?) da imaju spomenute nekretnine/terene, to pozitivno utječe na knjigovodstvenu vrijednost ADPL (Jesu li revaloriziral u zadnje vrijeme?). S druge strane može biti padobran djelatnicima i vjerovnicima u slučaju nužde ili dobrovoljne/prisilne likvidacije.

A što se tiče likvidacije,ako bi došlo do toga ,osobito u ovoj firmi koja ipak ulaže,daje dividendu, onda bi to bio nečiji taktički potez i siguran sam da nama malima ne bi ostalo ništa..
Kolega, zašto ste tako sigurni da nama ne bi ništa ostalo? Temeljem čega? U što ili koga sumnjate?


E sad proizvodnja nikad ne donosi neku veliku dobit jer je riječ o specifičnom proizvodu gdje stalno treba mjenjat strojeve a jedinična cijena proizvoda je realno mala.
Tako da ne stoji da će s vremenom nešto oni dobit naročito povećat

Osobno niti ne računam s time da će dobit povećati pomoću marža koje su u ovoj branši (zbog ovoga što je naveo S400) načelno niske nego računam da će dobit (barem djelomično) povećati povećanjem prihoda. Nažalost, čini se da ostvarivanje tih (većih) prihoda u inozemstvu još uvijek budućnost.

oooo, pa i adpl napušta burzu! [lol]


Kolega, zašto ste tako sigurni da nama ne bi ništa ostalo? Temeljem čega? U što ili koga sumnjate?

Poučen iskustvom,ako bi išao netko ovu tvrtku likvidirati učinio bi to ciljano i s razlogom da je likvidira, prethodno bi otvorio par d.o.o.-a i rasprodao nekretnine,to se bar kod nas nije dogodilo jednom.

Svakim padom burze ,sve više ulažem u znanje, iščekivajući onaj dan koji će mi donijeti godine veselja... ;)

New Report

Close