ADPL (AD Plastik d.d.)

Naslovnica Forum Tržište kapitala Hrvatska ADPL (AD Plastik d.d.)

Forum namijenjen svim temama vezanim za dionice, obveznice i druge vrijednosne papire te trgovanje istima u Hrvatskoj.
Zadnja izmjena 29.09.2024. u 12:35
OznakaVrijednostPrometKoličinaKupovnaProdajnaPromjena
ADPL
11,92
7.602
638
11,80
11,95
0,42%
Podaci su preuzeti sa ZSE uz odgodu od 15 minuta.

Čovječe božji, jesi ti prespavao zadnjih mjesec dana na ovoj temi? Pa jesi li vidio da trezor treba kupiti još oko 340.000 dionica! Pa što misliš, kakav će učinak na cijenu ADPL imati kupovanje tolike količine dionica, a velikih prodavača više neće biti jer se ubrzano prazne? Već sada je N.LJ.Banka pri kraju, a onaj skrbnički br. 4 je smanjio na 117.599 komada! A gdje je to do 340.000 komada koje će trezor kupovati? Čak da se ni jedan fond ne uključi, trezor je dovoljan za jak rast cijene ADPL [wink]

Hrvatska ulazi u EU glasovima 30% biračkog tijela. 70% birača nije dalo svoj glas za ulazak u EU!


Čovječe božji, jesi ti prespavao zadnjih mjesec dana na ovoj temi? Pa jesi li vidio da trezor treba kupiti još oko 340.000 dionica! Pa što misliš, kakav će učinak na cijenu ADPL imati kupovanje tolike količine dionica, a velikih prodavača više neće biti jer se ubrzano prazne? Već sada je N.LJ.Banka pri kraju, a onaj skrbnički br. 4 je smanjio na 117.599 komada! A gdje je to do 340.000 komada koje će trezor kupovati? Čak da se ni jedan fond ne uključi, trezor je dovoljan za jak rast cijene ADPL [wink]

Je ADPL će sam sebi nabijati cijenu i trošiti lovu u prazno, umjesto da kupuje što jeftinije.
Svaka čast.

Slažem se gismund ,340.000 dionica za kupiti ogromna je količina koja se mora reflektirati na rast cijene ADPL

moje poruke nisu poziv na kupnju ili prodaju dionica niti savjet za ulaganje

OK, ajmo malo odmaknuti se od zajapurenih strasti i pogledati situaciju iz vise kutova. Prvo cinjenice:

– FI je bilo lose, ali ne katastrofalno lose. Da su neka druga vremena vjerojatno se trziste ne bi previse obaziralo na gubitak od 6 milja kuna, pogotovo uzevsi u obzir ekspanziju na istok. Danas kad je financijska kriza to je mozda znak fondovima da se rijese dionice, moguce da je to razlog zasto NLB i ZABA rasporodaju.

– Tvornice na istoku nisu prazna prica. Prema mojim izvorima, ljudi u Solinu (tehnicko osoblje) se pripremaju na odlazak u blizinu St. Petersburga na rok od 6 mjeseci kako bi se uhodala proizvodnja. Dio ljudi iz Solina je vec duze vremena u Rumunjskoj gdje nadziru proizvodni ciklus. Bitno je da su za obe lokacije na istoku kupljeni novi strojevi i alati (KM uglavnom), dakle nije to prelijevanje iz supljeg u prazno. Zapravo je pogon u Solinu po tehnoloskom stanju sada najgori, dok su pogoni u Zagrebu, Rumunjskoj i Rusiji vrlo dobro tehnoloski opremljeni strojevima, alatima i robotima.

– Ugovori s Renaultom i Fordom po mojim se informacijama odvijaju po planu. Interesantno je to zbog cinjenice da je Renault investirao velike novce u Daciu bas kako bi pokrio istocno trziste, a Ford sada radi isto.

– Trezor moze kupiti jos cca. 340.000 dionica (nisam provjeravao tocan broj pa me nemojte hvatati na stvarni iznos) ali naglasak je da ih moze kupiti, ali ne mora. Osim toga, rok za kupnju je sredinom 2009. sto ostavlja puno prostora za kupnju ako to zele. S druge strane, po cijeni dionice ovo je pravo vrijeme za kupnju jer malo je vjerovati da ce ova dionica potonuti jos 20% bez da cijelo trziste dozivi toliki pad.

Sada malo spekulacija:

– Zasto trezor kupuje dionice? Mozda zato sto je ova cijena vrlo privlacna, a imaju visak kapitala i zele sprijeciti da netko ostvari vecinski paket. Ne znam koliko dugo mogu dionice drzati u trezoru, odnosno da li ih moraju ponistiti ili podijeliti. Ako ih poniste jasno je sto se desava s cijenom dionice. Ako ih misle podijeliti sumnjam da ce ih dijeliti ikome drugome osim Bobanu, Pokrajcu i njihovoj ekipi.

– Tko je kupovao posljednja dva dana vece kolicine? Nitko iz prvih 10 najvecih dionicara, a to znaci da netko zeli uci u taj klub. Sigurno ne bez razloga, nema sanse da su to mali dionicari pokupovali. Mene taj dio puno vise privlaci nego kupnja trezora pogotovo ako se pokaze da je to bio isti kupac. Ne iskljucujem ni igre fondova gdje su u istom danu prodavali i kupovali kako bi nabili promet i privukli druge ulagace.

– Krize su uvijek vrijeme za konsolidacije trzista. Kolika je vjerojatnost da se ADPL nadje na udaru necijeg preuzimanja? Strateski su pozicionirani jer otvaraju put na istok i ne bi me cudilo da se netko iz industrije odluci na neprijateljsko preuzimanje. Mozda je to razlog kupnje trezora.

Eto ja sam se raspisao, ovo su samo moja razmisljanja. Usao sam na 110 kn, ako bude moguce dokupit cu opet na nizim razinama. Za mene je ADPL igra na duge staze i vjerujem da ce mi se isplatiti.

Ne bi trezor trebao kupiti nego može kupiti, a sigurno neće kupovati po 150 ili 200 kn kad mogu niže. Jedino ako će ih kasnije htjeti uvaliti nekome po višoj cijeni onda će dizati cijenu ali tek kad nakupe dovoljno


Čovječe božji, jesi ti prespavao zadnjih mjesec dana na ovoj temi? Pa jesi li vidio da trezor treba kupiti još oko 340.000 dionica! Pa što misliš, kakav će učinak na cijenu ADPL imati kupovanje tolike količine dionica, a velikih prodavača više neće biti jer se ubrzano prazne? Već sada je N.LJ.Banka pri kraju, a onaj skrbnički br. 4 je smanjio na 117.599 komada! A gdje je to do 340.000 komada koje će trezor kupovati? Čak da se ni jedan fond ne uključi, trezor je dovoljan za jak rast cijene ADPL [wink]

Pa tko bi ovo želio kupiti osim trezora pa nije nitko lud kupovati dionucu koja ostvaruje gubitke i čija je budućnost jako upitna kada na tržištu trenutno imate dionica koje ostvaruju milionske profite pa ih nitko ne želi kupiti a kupovat će jednoga gubitaša kojem ako RENAULT otkaže ugovor može slobodno staviti ključ u bravu.

Što se tiče trezora oni mogu još kupiti 340 000 dionaca samo niste napomenuli da oni nisu rekli da će to stvarno kupiti već mogu ako hoće i imaju para a da vam pravo kažem niti jedan uvjet od ta dva ne zadovoljavaju niti oće a što je još gore nemaju para pa stvarno ne znam kako je moguće nešto kupiti ako nemate ni prebijene pare u džepu.


OK, ajmo malo odmaknuti se od zajapurenih strasti i pogledati situaciju iz vise kutova. Prvo cinjenice:

– FI je bilo lose, ali ne katastrofalno lose. Da su neka druga vremena vjerojatno se trziste ne bi previse obaziralo na gubitak od 6 milja kuna, pogotovo uzevsi u obzir ekspanziju na istok. Danas kad je financijska kriza to je mozda znak fondovima da se rijese dionice, moguce da je to razlog zasto NLB i ZABA rasporodaju.
– Tvornice na istoku nisu prazna prica. Prema mojim izvorima, ljudi u Solinu (tehnicko osoblje) se pripremaju na odlazak u blizinu St. Petersburga na rok od 6 mjeseci kako bi se uhodala proizvodnja. Dio ljudi iz Solina je vec duze vremena u Rumunjskoj gdje nadziru proizvodni ciklus. Bitno je da su za obe lokacije na istoku kupljeni novi strojevi i alati (KM uglavnom), dakle nije to prelijevanje iz supljeg u prazno. Zapravo je pogon u Solinu po tehnoloskom stanju sada najgori, dok su pogoni u Zagrebu, Rumunjskoj i Rusiji vrlo dobro tehnoloski opremljeni strojevima, alatima i robotima.

– Trezor moze kupiti jos cca. 340.000 dionica (nisam provjeravao tocan broj pa me nemojte hvatati na stvarni iznos) ali naglasak je da ih moze kupiti, ali ne mora. Osim toga, rok za kupnju je sredinom 2009. sto ostavlja puno prostora za kupnju ako to zele. S druge strane, po cijeni dionice ovo je pravo vrijeme za kupnju jer malo je vjerovati da ce ova dionica potonuti jos 20% bez da cijelo trziste dozivi toliki pad.
– Zasto trezor kupuje dionice? Mozda zato sto je ova cijena vrlo privlacna, a imaju visak kapitala i zele sprijeciti da netko ostvari vecinski paket. Ne znam koliko dugo mogu dionice drzati u trezoru, odnosno da li ih moraju ponistiti ili podijeliti. Ako ih poniste jasno je sto se desava s cijenom dionice. Ako ih misle podijeliti sumnjam da ce ih dijeliti ikome drugome osim Bobanu, Pokrajcu i njihovoj ekipi.

– Tko je kupovao posljednja dva dana vece kolicine? Nitko iz prvih 10 najvecih dionicara, a to znaci da netko zeli uci u taj klub. Sigurno ne bez razloga, nema sanse da su to mali dionicari pokupovali. Mene taj dio puno vise privlaci nego kupnja trezora pogotovo ako se pokaze da je to bio isti kupac. Ne iskljucujem ni igre fondova gdje su u istom danu prodavali i kupovali kako bi nabili promet i privukli druge ulagace.

Tuki, 23.08.2008. u 21:46

Kolega svaka čast na trudu!

U pravu ste posao se širi prema planu, jedino što ne možemo predvidjeti koliko će aktulana kriza (nadam se da je svima jasno da kriza traje, bez obzira na ono što neki bikići pokušavaju progurati na drugim temama) uzeti maha i koliko će pasti prodaja automobila (a pada zbog pada standarda kupaca) i koliko će se to odraziti na poslovanje firme + ulete neki neplanirani problemi kao u Rumunjskoj + rješavnje inflacije u RH aprecijacijom kune (suludo, očito nema drugih mogućnosti, a promet im je ovisan ponajprije o tečaju eura).
Također ja mislim da je izvjesno da tržište doživi još barem jedan pad (pa čak i ako se zakljući da je kriza gotova, smatram da će fondovi prije idućeg bull runa srušiti cijene kako bi startali s povoljnije pozicije).
Neznam koliko vas ima iskustava s VLHO, ali dogodila se slična situacija: nestalo je interesa za dionicu, neki fondovi su izašli (ilirika direktnom nagodbom), trezor kupuje dionice, ali ne po asku nego strpljivo čeka na bidu. A fundamenti dionice su odlični, perspektiva odlična pogotovo ako dobiju projekt brijuni rivijera, dividend yield 5% . Najveći problem: nema interesa velikih investitora, a mali ne mogu dići cijenu ali fanatično iščekuju mesiju već godinu dana

Hihi, gospon trava, pa vi ste se registrirali upravo danas, na neradni dan burze, i odmah prvi post napisali upravo protiv ADPL , naravno popljuvavši ovu dionicu jer po vama nije sigurno da će uprava kupovati dionice ADPL po odluci skupštine sada na 100 kn dok su prava jeftinoća nego će valjda čekati da se vrate na 200 kn? [lol]
Dajte si gospon trava uzmite malo kalkulator u ruke, zbrojte količine u top 10 pa će vam biti jasno da trezor faktički mora kupovati (razlog ćete lako shvatiti) a i para ima na računu ima više nego dovoljno. pogledajte malo bolje i ne varajte male ulagače samo da se jeftino dočepate njihovih dionica [angry]

čemu TUGA, čemu BOL??? kad postoji ALKOHOL

Da me netko krivo ne shvati, ja smatram da je ADPL perspektivna firma i da je cijena dionice dobra no to ne znači da će dionica rasti. Ima na burzi dosta firmi s odličnim fundamntima i perspektivom, ali to na garanitira da će doći do interesa velikih.


Pa tko bi ovo želio kupiti osim trezora pa nije nitko lud kupovati dionucu koja ostvaruje gubitke i čija je budućnost jako upitna…

Na ovo mogu samo reći: hahahaha


Što se tiče trezora oni mogu još kupiti 340 000 dionaca samo niste napomenuli da oni nisu rekli da će to stvarno kupiti već mogu ako hoće i imaju para a da vam pravo kažem niti jedan uvjet od ta dva ne zadovoljavaju niti oće a što je još gore nemaju para pa stvarno ne znam kako je moguće nešto kupiti ako nemate ni prebijene pare u džepu.

Stvarno pišeš bedastoće.
Da ADPL ima para, mogao si sam vidjeti da si se potrudio pročitati post kolege vorda od pred neki dan:
"Keša imaju cca 240M kn. Kada bi kupili sve za što imaju ovlasti to bi bilo, kako ti kažeš, samo 46M. Ima tu još dosta keša za ulaganja.

Ulaganje u dugotrajnu materijalnu imovinu (capex) ove godine iznosi oko 80M kn. Znači, nije baš da se ne ulaže."

Hrvatska ulazi u EU glasovima 30% biračkog tijela. 70% birača nije dalo svoj glas za ulazak u EU!

Po ocjenama se vrlo lako da zaključiti kako je večina još u dionici s velikim gubitcima (možda i preko 50%) i ne sviđaju im se oni koji pišu u prilog tome da će dionica pasti ili neće rasti. Shvatite da nitko od nas ne može značajno uprvljati cijenom i da je pametno ne povoditi se za osjećajima nego udaljiti se i sagledati realnu situaciju (nadam se da naša razmišljanja i različiti pogledi prikazani na forumu doprinose tome) te razmišljati glavom (što znači i izlaz iz dionice s gubitkom ukoliko zaključite da nema perspektive ili da će se moći znatno jeftinije kupiti). Isto sam i ja napravio na nekim dionicama (na ovoj sam na sreću izašao na 19x kn, ušao i izašao na 14x kn te na sreću ostao u plusu; no to su sve bile povoljne razine kao i ova sad – ali pitam se da li je stvarno povoljna?). Tu dolazimo do pitanja risk managementa.



Pa tko bi ovo želio kupiti osim trezora pa nije nitko lud kupovati dionucu koja ostvaruje gubitke i čija je budućnost jako upitna…

Na ovo mogu samo reći: hahahaha


Što se tiče trezora oni mogu još kupiti 340 000 dionaca samo niste napomenuli da oni nisu rekli da će to stvarno kupiti već mogu ako hoće i imaju para a da vam pravo kažem niti jedan uvjet od ta dva ne zadovoljavaju niti oće a što je još gore nemaju para pa stvarno ne znam kako je moguće nešto kupiti ako nemate ni prebijene pare u džepu.

Stvarno pišeš bedastoće.
Da ADPL ima para, mogao si sam vidjeti da si se potrudio pročitati post kolege vorda od pred neki dan:
"Keša imaju cca 240M kn. Kada bi kupili sve za što imaju ovlasti to bi bilo, kako ti kažeš, samo 46M. Ima tu još dosta keša za ulaganja.

Ulaganje u dugotrajnu materijalnu imovinu (capex) ove godine iznosi oko 80M kn. Znači, nije baš da se ne ulaže."

[/quote]
Kolega pišete bedastoće a zašto ja sam vam to već rekao i opet ponavljam pa tko normalan želi kupiti dionicu koja donosi gubitke i u budućnosti će ih donosoti još više, pa zar ne vidite da je autoindustrija svaki dan sve lošija i lošija pogledajte rezultate ove godine sa onima od prošle i sve će vam biti jasno, svatko normalan će izabrati dionicu koja donosi dobit i koja posluje pozotivno pa zar se ovo može usporediti sa HT, ATGR, INGRA, ATPL, ULPL i da vam ne nabrajam dalje dionice koje svake godine povećavaju svoju dobit i svoje prihode, a vi vjerujte u DACIU, ha ha ha ha ha

New Report

Close