ADPL (AD Plastik d.d.)

Naslovnica Forum Tržište kapitala Hrvatska ADPL (AD Plastik d.d.)

Forum namijenjen svim temama vezanim za dionice, obveznice i druge vrijednosne papire te trgovanje istima u Hrvatskoj.
Zadnja izmjena 29.09.2024. u 02:25
OznakaVrijednostPrometKoličinaKupovnaProdajnaPromjena
ADPL
11,92
7.602
638
11,80
11,95
0,42%
Podaci su preuzeti sa ZSE uz odgodu od 15 minuta.

Nevjerojatno, ADPL se širi po inozemstvu, otvara pogone, gradi tvornice, radi za renomirane svjetske firme, a cijena dionice pada [rolleyes] . Ne sjećam se kad je zadnji puta ADPL bio ovako jeftin:

Kupnja – ADPL-R-A
35 154,00
50 152,76
200 152,75
104 152,71
133 152,64

Prodaja – ADPL-R-A
71 158,00
110 158,98
455 159,00
350 160,00
100 164,43

Ignore: KressoM, delux

Ja sam zaključio da sam malo glup za ovaj sport,naime imam adpl (i još tri dionice) koje posluju sa dobiti,isplaćuju dividendu ,perspektiva +5,investiraju u razvoj …… a rezultat vidite i sami (slično i sa ostatkom portfelja) Nemam više živaca

krepat ma ne molat-tako je tele i postupalo.da san bar bio paničar....


Ja sam zaključio da sam malo glup za ovaj sport,naime imam adpl (i još tri dionice) koje posluju sa dobiti,isplaćuju dividendu ,perspektiva +5,investiraju u razvoj …… a rezultat vidite i sami (slično i sa ostatkom portfelja) Nemam više živaca

Da ovo je stvarno neobično, ali srednjeročno a posebice dugoročno ovdje ne bi trebalo biti brige.
Sva loša izvješća zbog promjene računovodstvene politike i micanja tvrtke iz konsolidacije su ispucana prošle godine, ove godine bi trebao porast biti u svim segmentima poslovanja.
Planovi za budučnost su veliki.
Rusi su ulazili po 247, PBZ Croatia mirovinski po 240 ako me sječanje ne vara ( neka me netko ispravi ako se varam ) , Boban , predsjednik uprave je jedan od većinskih dioničara , u takve tvrtke treba ulagati.
Uostalom ATH je bio nešto ispod 300 kuna, i to je jedan psihološki element.
Nagađanja oko prodaje postoje, ali ništa konkretno , tako da o tom potom, ako od toga što i bude, sigurno ne bi išlo ispod cijene po kojoj su rusi ulazili.

[b]MOŽE LI BOLJE ?![/b]

je li možda i ovde na prisutno obaranje cijena od strane mirovinaca da smanje ulaz
,oni su ulazili po cijenama oko 220 kn,mislim da je bilo 4-5 blok transakcija ,svaka oko 1000000kn.
Doduše malo su kilavi prometi za takav scenarij.

krepat ma ne molat-tako je tele i postupalo.da san bar bio paničar....

Ne vjerujem da fondovi prodaju po ovim cijenama. To su sada mali ulagači koji su kupovali po 250 i više kuna i sad razočarani prodaju i izlaze van s velikim gubicima. Kad se svi istresu, onda će gazde okrenuti smjer kretanja cijene. ADPL je po ovim cijenama stvarno zgoditak, iako naravno nema garancija da je mali u panici ili zbog margin call-a neće srušiti i na 140 kn.

Ignore: KressoM, delux

Neznam tko prodaje, ali vidio sam da Ljubljanska banka prodaje u zadnje vrijeme, također ESOP se smanjuje već zadnjih godinu i pol. …

Može li mi tko pojasnit, kako će se dobit u nekoj rusiji ili rumunjskoj odrazit na izviješće u hrvatskoj … tko kaže da će ta lova uopće završit u HR? … nisam baš tu doma pa ako ima tko da pojasni… , hvala

Cookie Monster


Ne vjerujem da fondovi prodaju po ovim cijenama. To su sada mali ulagači koji su kupovali po 250 i više kuna i sad razočarani prodaju i izlaze van s velikim gubicima. Kad se svi istresu, onda će gazde okrenuti smjer kretanja cijene. ADPL je po ovim cijenama stvarno zgoditak, iako naravno nema garancija da je mali u panici ili zbog margin call-a neće srušiti i na 140 kn.

Nije mi jasno kakvu logiku ima netko da proda sa 100 kn minusa ovu dionicu ,jel možda misli da će se negdje drugo obogatit preko noći.Što se tiće margin call-a to se i meni smješi ako se ovako nastavi ali imam ih dovoljno na slobodnoj poziciji za krpanje,bar još neko vrime.

krepat ma ne molat-tako je tele i postupalo.da san bar bio paničar....


avax10: ” Ne vjerujem da fondovi prodaju po ovim cijenama. To su sada mali ulagači koji su kupovali po 250 i više kuna i sad razočarani prodaju i izlaze van s velikim gubicima. Kad se svi istresu, onda će gazde okrenuti smjer kretanja cijene. ADPL je po ovim cijenama stvarno zgoditak, iako naravno nema garancija da je mali u panici ili zbog margin call-a neće srušiti i na 140 kn. ” Nije mi jasno kakvu logiku ima netko da proda sa 100 kn minusa ovu dionicu ,jel možda misli da će se negdje drugo obogatit preko noći.Što se tiće margin call-a to se i meni smješi ako se ovako nastavi ali imam ih dovoljno na slobodnoj poziciji za krpanje,bar još neko vrime.

Nema nikakve logike prodavati ovu dionicu na razinama od 150 kn a pogotovo uz minus od 100 kn. Čim se ukupno raspoloženje popravi na ZSE i ADPL će se vratiti na one stare razine. Najbrži pad je bio sa cca 195 ( i u najkraćem razdoblju i uz najmanji promet ) pa vjerujem da neće trebati dugo vremena da se vrati prvo na 200 kn a nakon toga i na 250 kn. Na ovim razinama je ADPL jako zanimljiv i zato ne bi bilo čudno da trezor ili neki fond ne skuplja po malo ovu dionicu.

Ljudi ovo je sve jedna ‘video igra’ [proud]…jer će vjesti za pola godine-godinu na Novoj TV zvučati otprilike ovako…’Svi oni ulagači koji su strpljivo kupovali dionice u razdoblju od zadnjih pola godine,napokon su došli na svoje…Na Zagrebačkoj burzi je naš reporter Strpljen Spašen..Strpljene da li se čujemo?’

Molim Vas da ne ocjenjujete moje glupe komentare jer bi ja sam sebi dao nulu da mogu


Ljudi ovo je sve jedna ‘video igra’ [proud]…jer će vjesti za pola godine-godinu na Novoj TV zvučati otprilike ovako…’Svi oni ulagači koji su strpljivo kupovali dionice u razdoblju od zadnjih pola godine,napokon su došli na svoje…Na Zagrebačkoj burzi je naš reporter Strpljen Spašen..Strpljene da li se čujemo?’

DOBRA DOBRA


Ljudi ovo je sve jedna ‘video igra’ [proud]…jer će vjesti za pola godine-godinu na Novoj TV zvučati otprilike ovako…’Svi oni ulagači koji su strpljivo kupovali dionice u razdoblju od zadnjih pola godine,napokon su došli na svoje…Na Zagrebačkoj burzi je naš reporter Strpljen Spašen..Strpljene da li se čujemo?’

A sljedeći prilog će biti : Predstavnici hanfe položili vijenac na grobove poginulih od margin call-a,da se ne zaboravi.

krepat ma ne molat-tako je tele i postupalo.da san bar bio paničar....

A sljedeći prilog će biti : Predstavnici hanfe položili vijenac na grobove poginulih od margin call-a,da se ne zaboravi.

Može i ovako:
Vlada je na današnjoj sjednici donijela odluku kojom se obiteljima stradalih u valu ‘Margin call’ i koji su tom prilikom ostali bez krova nad glavom ,dodijele dionice Đure Đakovića.Predsjednik udruge stradalih od margin calla,gospodin Marginko Kockić dao je kratku izjavu za našu televiziju:
Nadam se da je sve ovo iza nas i da nikad više nećemo morati lupati po bidu već dostojanstveno stajati na asku i ćekati da nas netko počisti’.

Molim Vas da ne ocjenjujete moje glupe komentare jer bi ja sam sebi dao nulu da mogu

New Report

Close