ADPL (AD Plastik d.d.)

Naslovnica Forum Tržište kapitala Hrvatska ADPL (AD Plastik d.d.)

Forum namijenjen svim temama vezanim za dionice, obveznice i druge vrijednosne papire te trgovanje istima u Hrvatskoj.
Zadnja izmjena 30.09.2024. u 00:27
OznakaVrijednostPrometKoličinaKupovnaProdajnaPromjena
ADPL
11,92
7.602
638
11,80
11,95
0,42%
Podaci su preuzeti sa ZSE uz odgodu od 15 minuta.

Zaista nije nuklearna fizika vidjeti zašto je došlo do tog (jednokratnog) pada dobiti jer sve lijepo piše u FI za 3Q samo treba pročitati:

U skladu sa strateškim opredjeljenjem Društvo je zajedno s ruskim partnerom, sredinom ove godine, osnovalo u Rusiji novu tvrtku ADP-Luga, sa sjedištem blizu Sankt Peterzburga, te započelo izgradnju tvornice. Početak proizvodnje planira se u prvom polugodištu 2008. godine.
Rezultati poslovanja u razdoblju siječanj – rujan 2007. godine manji su od rezultata u istom razdoblju prethodne godine. Na smanjenje rezultata najvećim dijelom su utjecali povećani troškovi u početku serijske proizvodnje za novo vozilo Renault. U trećem kvartalu je proizvodni proces za predmetno vozilo stabiliziran.

Ignore: KressoM, delux

@ avax10 zaboravio si napomenuti kako se uprava izjasnila da znacajnije povecanje prihoda ocekuju u 4Q sta ce se odraziti u godisnjem izvjestaju za 07g.

evo novosti iz Srbijehttp://www.poslovni.hr/69429.aspx[thumbsup]
interesantno je da srbi smatraju kako je vec u nacelu i dogovoreno[thumbsup]

http://www.poslovni.hr/69429.aspx%5Bthumbsup%5D

Tvrtka sa očiglednim potencijalom za ovu godinu, novi poslovi na vidiku, krenula proizvodnja u Rusiji, Ulazak strateškog investitora po 247 kuna itd.

[b]MOŽE LI BOLJE ?![/b]

Plavi apslolutno se slažem.
4Q će donjeti bitna poboljšanja u finacisjkim prihodima i opimizirati će se troškovi.
ADPL će na kraju 2008 god imati dobit cca 30 mil kn.
Jednostavno je izračunati koliko će vrijediti ova dionica


http://www.poslovni.hr/69429.aspx%5Bthumbsup%5D

Posebno je zanimljiv dio članka:

AD Plastik, nekadašnja Jugoplastika, do početka devedesetih godina bila je jedan od najvećih Zastavinih kooperanata na prostoru bivše države. Kako u Fiatu najavljuju da će do kraja 2009. godine prestati s proizvodnjom tog vozila, kragujevačka tvornica će od 2010. godine biti jedini proizvođač tog automobila u Europi. Do 2010. godine Zastava treba posve preuzeti proizvodnju svih dijelova Punta kojih u tom vozilo ima oko tisuću zbog čega je krenula je u potragu za kooperantima koji bi proizvodili pojedine dijelove. Prema ocjenama predstavnika 25 hrvatskih tvrtki proizvođača autodijelova koji su prošle godine posjetili tvornicu u Kragujevcu te su s poslovodstvom te tvrtke razmotrili mogućnosti suradnje u isporuci dijelova za automobil Zastava 10, riječ je o dobroj poslovnoj prilici, jer se u Hrvatskoj može proizvesti i do 60 posto dijelova za taj model. AD Plastik vodeća je hrvatska tvrtka u proizvodnji autodijelova. Solinska tvrtka nastala je 1992. izdvajanjem iz sustava kombinata Diokom, bivše Jugoplastike. Izrađuje proizvode za uređenje interijera i eksterijera automobila za poznate svjetske proizvođače.

Ignore: KressoM, delux

Nema zime za AD Plastik, … trenutno imate opako sniženje koje može biti po trendu i veće, ali za godinu dvije bit ćemo daleko od ovoga.

Cookie Monster

eh moj saladine, to ti ja ponavljam kao mantru za FNVC vec neko vrijeme, ali i za ADPL takodjer
[undecid]

vidi me kakav sam od silnog mantranja postao, sama kost i kost[lol]


eh moj saladine, to ti ja ponavljam kao mantru za FNVC vec neko vrijeme, ali i za ADPL takodjer
[undecid]

FNVC je totalno drugačija dionica i mislim da se ne može uspoređivati s ADPL. FNVC je čvrsto u rukama jednoga čovjeka i on radi od dionice štogod hoće. Svejedno mu je valjda hoće li cijena biti ovolika ili onolika, on dobija svoju vlasničku zaradu… A burza ga vjerojatno uopće ne zanima. U ADPL naprotiv ima nekoliko igrača kojima je osim razvoja firme također važna i tržišna cijena.

Današnji promet:

ADPL-R-A
Kupnja
201,00 9
200,98 35
200,97 50
200,14 50
200,02 40

Prodaja
205,90 40
206,00 40
208,80 80
208,89 55
208,90 300

Transakcije
Cijena
Količina 0
Vrijeme

Ne razumem tržišča..ljudje kopujejo muhe enodnevnice..delnice ki so in niso prisotne na tržišču vrednostnih papirjev..ali pa delnice že razvitih podjetij..nihče se pa ne zauzema za podjetja v razvoju..ADPL je usekakor med slednjimi..taka podjetja ne nastanejo čez noč in rabijo čas da se utrdijo ter dokažejo svoj pomen in kvaliteto..pa še ena stvar..kot vsi vidite so kupili lastne delnice 37 832(7600000kn)po sedanji ceni..prihodki v zadnjem kvartalu pa so znašali okoli 2000000kn kar pomeni da le ni use tako slabo kot nekateri komentirajo..in nevedo nič..mislim da je trenutno stanje le slamnat mož..ki straši male vlagatelje..[lol] lep dan

[color=blue][/color]

New Report

Close