ADPL (AD Plastik d.d.)

Naslovnica Forum Tržište kapitala Hrvatska ADPL (AD Plastik d.d.)

Forum namijenjen svim temama vezanim za dionice, obveznice i druge vrijednosne papire te trgovanje istima u Hrvatskoj.
Zadnja izmjena 22.09.2024. u 04:34
OznakaVrijednostPrometKoličinaKupovnaProdajnaPromjena
ADPL
11,75
9.703
826
11,75
11,95
-2,49%
Podaci su preuzeti sa ZSE uz odgodu od 15 minuta.


mise99: ” Ne vidim ništa na ovim stranicama, može li netko pojasniti? ” Malo pretrazi temu adpl ili google pa ce ti bit jasnije zasto kakav utjecaj moze bit ovoga sta ce se dogodit u rusiji na ovu dionicu

A oko koje stranice od ovih 250??????

mise99:
” Ne vidim ništa na ovim stranicama, može li netko pojasniti?

mala preporuka-Kreni od 1. stranice pa do danas i puno ce ti biti jasnije.[cool] Polako,stranicu po stranicu. [thumbsup]

Prizma10:

mise99: ” Ne vidim ništa na ovim stranicama, može li netko pojasniti? ” Malo pretrazi temu adpl ili google pa ce ti bit jasnije zasto kakav utjecaj moze bit ovoga sta ce se dogodit u rusiji na ovu dionicu

A oko koje stranice od ovih 250??????

eto, ja cu dati mali sazetak:
– ruski investitor je dokapitalizirao ADPL tijekom ove godine pa je sada trecina ADPL u ruskom vlasnistvu.
– ADPL je otvorio potpuno novu tvornicu u rusiji u regiji sa mislim najvecom koncentracijom autoindustrije
– ADPL je opskrbljivac za srbijanski punto – zastavu 10 kojoj se uskoro dopusta plasman na ruskom trzistu

jel sada jasnije zbog cega svi pratimo zbivanja u rusiji ?
[smiley][thumbsup]

Prema proračunima Ministarstva za industriju i energetiku ruske vlade, ove godine bi u Rusiji moglo da bude proizvedeno 700.000 stranih automobila. Ako to bude ostvareno, ruski kupci će se sigurno obradovati, jer su automobili sklopljeni u ruskim fabrikama znatno jevtiniji od uvezenih.

Ovo je samo dio prenesenog teksta
MISLIM DA O POTENCIJALU NE TREBA KOMENTIRATI[cool]


mise99: ” Ne vidim ništa na ovim stranicama, može li netko pojasniti? ” mala preporuka-Kreni od 1. stranice pa do danas i puno ce ti biti jasnije.[cool] Polako,stranicu po stranicu. [thumbsup]

da spomenem jednu angedotu s Buffettom
U nastupu na emijisi Money World na TV stanici PBS, Buffetta su pitali koji bi savjet o ulaganju mogao pružiti ulagačima početnicima. – „Rekao bih im da čine točno ono što sam i ja činio prije nekih 40 godina, a to je da uče o svim tvrtkama u Sjedinjenim Državama koje kotiraju na tržištu vrijednosnica.“ Voditelj, Adam Smith, je protestirao: „Ali postoji otprilike 27.000 takvih tvrtki.“ – „Pa“ reče Buffet „počnite sa slovom A.“


PETINA: ” mise99: ” Ne vidim ništa na ovim stranicama, može li netko pojasniti? ” mala preporuka-Kreni od 1. stranice pa do danas i puno ce ti biti jasnije.[cool] Polako,stranicu po stranicu. [thumbsup] ” da spomenem jednu angedotu s Buffettom U nastupu na emijisi Money World na TV stanici PBS, Buffetta su pitali koji bi savjet o ulaganju mogao pružiti ulagačima početnicima. – „Rekao bih im da čine točno ono što sam i ja činio prije nekih 40 godina, a to je da uče o svim tvrtkama u Sjedinjenim Državama koje kotiraju na tržištu vrijednosnica.“ Voditelj, Adam Smith, je protestirao: „Ali postoji otprilike 27.000 takvih tvrtki.“ – „Pa“ reče Buffet „počnite sa slovom A.“

[lol]
Na kojem se slobu Buffet obogatio[thumbsup]

"Naucio sam…da dobre prilike nikada nisu izgubljene: netko ce se uvijek posluziti onima koje ti propustis."

Pa kako bi drugacije nego “Krenite od prve stranice ili od pocetka ili kako bi Buffett reka pocnite od slova” A”
Ovi sta sada prodaju ocito su preskakali slova tj.stranice[cool]


mise99: ” Prizma10: ” mise99: ” Ne vidim ništa na ovim stranicama, može li netko pojasniti? ” Malo pretrazi temu adpl ili google pa ce ti bit jasnije zasto kakav utjecaj moze bit ovoga sta ce se dogodit u rusiji na ovu dionicu ” A oko koje stranice od ovih 250?????? ” eto, ja cu dati mali sazetak: – ruski investitor je dokapitalizirao ADPL tijekom ove godine pa je sada trecina ADPL u ruskom vlasnistvu. – ADPL je otvorio potpuno novu tvornicu u rusiji u regiji sa mislim najvecom koncentracijom autoindustrije – ADPL je opskrbljivac za srbijanski punto – zastavu 10 kojoj se uskoro dopusta plasman na ruskom trzistu jel sada jasnije zbog cega svi pratimo zbivanja u rusiji ? [smiley][thumbsup]

Naravno, sada mi je jasnije i zahvaljujem. Nisam proučavala ovu dionicu, a čini mi se da nemam puno vremena, zato sam pitala.
Odgovor na gore citiranog gosp. Buffetta; pročitala sam knjigu u kojoj je taj citat, ali ta knjiga liči na onu: Svi znaju da se lova mora obrtati……., ali nitko ne zna kako.


Naravno, sada mi je jasnije i zahvaljujem. Nisam proučavala ovu dionicu, a čini mi se da nemam puno vremena, zato sam pitala.
Odgovor na gore citiranog gosp. Buffetta; pročitala sam knjigu u kojoj je taj citat, ali ta knjiga liči na onu: Svi znaju da se lova mora obrtati……., ali nitko ne zna kako.

nema na cemu [thumbsup]

btw, vezano za literaturu koja se stalno preporucava novim ulagacima, i ja sam oko nje skeptican.
naime, sve vrvi od knjiga tipa: “kako sam se obogatio na burzi” ,a ja nikako da nadjem autora koji je napisao knjigu u stilu “kako cu se obogatiti na burzi” i poslije toga isto i napravio [smiley][lol]

Kao sta sam i napisao o ulasku Mirovinskoghttp://business.hr/Default2.aspx?ArticleID=93ed7fd3-a501-4855-b0f5-23c5c11d9de2[thumbsup]

Kad je najavljeno godišnje FI?

krepat ma ne molat-tako je tele i postupalo.da san bar bio paničar....

Sredinom ožuljka.Obicno ga posljenji objavljuju.

New Report

Close