ADPL (AD Plastik d.d.)

Naslovnica Forum Tržište kapitala Hrvatska ADPL (AD Plastik d.d.)

Forum namijenjen svim temama vezanim za dionice, obveznice i druge vrijednosne papire te trgovanje istima u Hrvatskoj.
Zadnja izmjena 23.10.2024. u 05:55
OznakaVrijednostPrometKoličinaKupovnaProdajnaPromjena
ADPL
11,43
11.434
1,000
11,30
11,55
0,44%
Podaci su preuzeti sa ZSE uz odgodu od 15 minuta.

mislim da nije esop u pitanju

PRODAJEM U LIMBURGU____________________________________________________________________________________________________

Poročilo o poslovanju izide 9.11..rezultati bodo vidni naslednji teden..
[smiley11]

[color=blue][/color]

Ponude:

netko lupio 2.000 kom po bidu.
Je li NLJB? Zašto? Možda će biti loše izvješće?

pa ne mogu vas samo gledati sa strane kada ovako navlacite narod bez argumenata ikakvih..

proanalizirajmo primjerice ovaj post: Najveći posao AD Plastika i njihov udarni model je Renault Twingo. Samo do kraja ove godine Solinjani će isporučiti za 75.000 novih Twinga isto toliko setova pojedinačno vrijednih 250 eura. Za novi Twingo AD Plastik izrađuje branike, instrument table, obloge vrata, upravljača i stupova, te neke sitnije plastične detalje. Veći dijelovi poput branika i instrument tabli, zbog manjih transportnih troškova, proizvode se u Zagrebu, dok sitniji dijelovi dolaze iz solinskog pogona. Istodobno, AD Plastik i dalje radi dijelove za Renault Clio druge generacije koji se također proizvodi u Sloveniji. Inače, ukupni posao s Renaultom vrijedan je 35 milijuna eura. ESOP delavci bi morali biti previdnejši glede množične prodaje..

35 miliona eura iliti kolko 250 miliona kuna? i to im je glavni posao? zasto nitko ne govori malo o fundamentima ovdje? zato sto su porazni, eto zasto..

prvo u konsolidiranom nije bilo ad boatsa pa je zato bilo losije, pa su onda AD boats prodali pa je to super jer je ad boats bio gubitas ionako..

a kupio ga je najveci pojedinacni dionicar AD plastika, vjerojatno iz altruistickih razloga..

ja sam samo postavio pitanje zasto ovo vrijedi toliko mnogo vise *** obrisano ***

https://childhealthsafety.wordpress.com/2012/03/14/government-experts-cover-up-vaccine-hazards/

(…) a kupio ga je najveci pojedinacni dionicar AD plastika, vjerojatno iz altruistickih razloga.. ja sam samo postavio pitanje zasto ovo vrijedi toliko mnogo vise, i bez ikakvog smislenog odgovora se odmah krenulo u napad na moju cijenjenu personu i sad vam necu dati mira vise[smiley1]

Ovako, kako ja gledam na vlasničke odnose unutar AD Plastika, AD Boats uopće nije prodan nego samo “prebačen” na drugu vlasničku poziciju unutar iste vlasničke strukture, a vlasnik svega je zapravo Prevent, a njegov vlasnik je bosanski Nijemac ili njemački Bosanac, kako hoćete, ne sjećam se točno kako mu je ono ime, trebao bih pretraživati, a ne da mi se sada…

Također polazim od toga (iako nemam nikakvih dokaza nego me vodi više intuicija temeljem nekih sitnih detalja oko svega, oko Franje Sremića, njegove kupnje pa prodaje dionica, oko Rusije, oružja, navodno i nekog ubojstva, nedavnog teškog fizičkog nasrtaja u mafijaškom stilu na jednog od imatelja dionica) da Rusi zapravo nisu Rusi nego Prevent (odnosno njegov vlasnik) koji je dokapitalizacijom de facto PREUZEO većinski udio, a time i kontrolu nad cijelim poduzećem.

Sve u svemu, to sve vjerojatno i nije toliko bitno za daljnje poslovanje i cijenu dionice, glavno da stvari krenu svojim tijekom u poslovanju i glavno je da se veliki novac od dokapitalizacije (preuzimanja) utroši u Rusiji, ma tko bio istinski vlasnik.

Pitanje za kolegu supera24:
Ako sam shvatio, ti smatraš da će kvartalno izvješće donijeti gubitak jer je firma “u banani”?
Je li to ono što želiš reći?

ne smatram da je firma u banani, samo smatram da izvjesce nece biti bas dobro.. nisu ni prijasnja bila dobra, a sad su u ciklusu ulaganja..

ovo sa vlasnickim odnosima je itekako zanimljivo..

https://childhealthsafety.wordpress.com/2012/03/14/government-experts-cover-up-vaccine-hazards/


ne smatram da je firma u banani, samo smatram da izvjesce nece biti bas dobro.. nisu ni prijasnja bila dobra, a sad su u ciklusu ulaganja..

Super24, što to za tebe konkretno znači “neće baš biti dobro”? Vidim da se dobro razumiješ u stvari, no svejedno, je li to paušalna tvrdnja “od oka”, nekakva intuicija ili izračun temeljem podataka i brojki?

Kako bilo, bez obzira na to jesi li do svojih tvrdnji došao “od oka” ili izračunom, volio bih čuti kakva je tvoja prognoza o dobiti tj. gubitku.

Najprije bih htio znati što misliš:

Hoće li 3Q iskazati dobit ili gubitak?
I koliko, po tvojem mišljenu treba iznositi ta dobiti ili taj gubitak, barem otprilike, pls.

P.S. Imaš li možda predodžbu o mogućim prihodima?

napisao super dugi odgovor i odlogiralo me..

ukratko, mislim da bi izvjesce trebali biti neocekivano DOBRO za neki jaci rast…tipa 30 miliona dobiti u 9 mjeseci barem..

https://childhealthsafety.wordpress.com/2012/03/14/government-experts-cover-up-vaccine-hazards/

Ako si puno na forumu, idi pod postavke lijevo dolje i klikni kvadratić da želiš ostati trajno logiran. Inače, kad pišeš poruke, prije nego što pritisneš na slanje, kopiraj za svaki slučaj.
(Iako, ako si trajno logiran, to neće više biti potrebno.)

Što se tvojeg komentara tiče, ti si odgovorio na sljedeće pitanje:
“Koliko je potrebno ostvariti dobiti da bi cijena dionice značajno rasla?”

A moje pitanje je glasilo:
“Hoće li 3Q donijeti [color=blue]dobit [/color]ili [color=blue]gubitak [/color]i koliko će to, barem okvirno, iznositi po tvojem mišljenju?”.[/b]

I dodatno, što bi me zapravo najviše zanimalo:
“Koliki bi mogli biti prihodi u 3Q ili njihov rast/pad?”

ne znam..

https://childhealthsafety.wordpress.com/2012/03/14/government-experts-cover-up-vaccine-hazards/


ne znam..

Šteta. Očito ćemo morati pričekati financijsko izvješće.
Pozdrav!

New Report

Close