ADPL (AD Plastik d.d.)

Naslovnica Forum Tržište kapitala Hrvatska ADPL (AD Plastik d.d.)

Forum namijenjen svim temama vezanim za dionice, obveznice i druge vrijednosne papire te trgovanje istima u Hrvatskoj.
Zadnja izmjena 21.09.2024. u 04:38
OznakaVrijednostPrometKoličinaKupovnaProdajnaPromjena
ADPL
11,75
9.703
826
11,75
11,95
-2,49%
Podaci su preuzeti sa ZSE uz odgodu od 15 minuta.

ADPL se da usporedit sa ARNT. Oba ulaza su investicijske kompanije koje u prvome redu ne zanima core business nego isključivo profit. E sad ovi pucaju na turizam kod nas jer ima perspektivu, a ovi na proizvodnju dijelova za auto industriju na ogromnome tržištu. Mogu proizvoditi za sve auto firme i tu j poanta. Samo treba čekati. Jer tko ju je kupovao po 250+ i vidio na 206 prije koji tjedan i nije prodao, sigurno će izdržait i do njenog rasta.

"double bottom must be done by the market, not FED or other BS's"


Tko ju je kupovao po 250+ i vidio na 206 prije koji tjedan i nije prodao, sigurno će izdržait i do njenog rasta.

Ispravno razmišljanje. I ne samo to. Dobro je to što se iskrcala ekipa koja je bila dugo (uzalud) čekala, a polako ulazi nova što znači da baš i nema previše zainteresiranih za (brzu) prodaju. Ako ste primijetili, ponude na kupnju su i dalje u porastu, dok prodaja stagnira ili lagano pada. Nema više onih velikih četveroznamenkastih prodajnih naloga koji su – tek što je jedan počišćen – iznicali k’o gljive poslije kiše.
[smiley2]


dobro je sto nas je sve manje koji imamo zivaca cuciti u ADPL … nervozni su otpali odavno u ovom trileru [smiley2]

neka ona jos miruje da mogu dokupljivat jer ja se namjeravam obogatit na adpl pa nek misli ko šta oce

PRODAJEM U LIMBURGU____________________________________________________________________________________________________

Današnje zatvaranje:

vistman:

Tko ju je kupovao po 250+ i vidio na 206 prije koji tjedan i nije prodao, sigurno će izdržait i do njenog rasta.

Ispravno razmišljanje. I ne samo to. Dobro je to što se iskrcala ekipa koja je bila dugo (uzalud) čekala, a polako ulazi nova što znači da baš i nema previše zainteresiranih za (brzu) prodaju. Ako ste primijetili, ponude na kupnju su i dalje u porastu, dok prodaja stagnira ili lagano pada. Nema više onih velikih četveroznamenkastih prodajnih naloga koji su – tek što je jedan počišćen – iznicali k’o gljive poslije kiše.
[smiley2]

Ja sam među njima [smiley2], ali nažalost nije bilo za dokup na 210. Između adpl i dalekovoda na 1170 odabrao dalekovod [smiley2] i ne pada mi napamet prodavat po ovoj cijeni, mada sam bio razmišljao izać da bi ušao u druge stvari. Ali sad, gledajući druge cijene, samo dokup [smiley2]

Današnje zatvaranje. Na ovim cijenama kupnja pomalo jača.

………nisam se nadao da će u onoj korekciji ispod 220 tako da sam zadnji dokup imao na toj cijeni…..
Ponekd je za uspjeh uz puno truda potrebno i puuuuuuno strpljenja…. ako je adpl škola strpljenja neka na njoj doktoriram…… ali da iza toga znam da imam doktorat a da mi drugi nije potreban…….[smiley2]

Scio me nihil scire

a evo i TA…….mogli bi u ozbiljniju promjenu trenda…….[smiley2]

Scio me nihil scire

Ja se malcice vratih u ADPL da vam ne bude dosadno [smiley2]

i ja sam iskoristio povoljnu cijenu pa nadokupio. bez obzira na sve pokazatelje ova dionica nece jos dugo biti na ovim razinama. cak mi je i broker (nisam ga ni pitao) napomenuo da je dobra prilika za dokup.

Bogat si tek kad imaš nešto što nikad ne bi mogao kupiti novcem! (Brooks)

Ne znam jel vec bilo. Ispricavam se ako je. Pozdrav.

Prodaja Renault porasla za 9,1%, Dacie za 34,1%, a Samsunga za 12,2%.

U srpnju i kolovozu 2007. grupa Renault je u svijetu prodala 381.663 vozila marke Renault, Dacia i Renault Samsung Motors, što je za 11,4% više u odnosu na 2006. godinu. Prodaja grupe Renault u svijetu je porasla za 9,1%, prodaja Dacie za 34,1%, a Renault Samsung Motorsa za 12,2%. Prodaja u srpnju i kolovozu je u Europi dosegla 228.999 vozila, što je porast od 1,9%, a udio grupe Renault je 8,6%, prije komercijalnog lansiranja nove Lagune u 15 europskih zemalja od listopada ove godine. Twingo II, lansiran sredinom lipnja u Francuskoj, Italiji, Sloveniji, Belgiji i Švicarskoj doživio je vrlo dobar početak komercijalizacije s 20.185 prodanih vozila krajem kolovoza. Twingo II je isto tako početkom rujna komercijaliziran u Njemačkoj, Austriji, Velikoj Britaniji i Nizozemskoj. Prodaja Dacie u Europi porasla je za 87,6% u odnosu na srpanj i kolovoz 2006., potaknuta uspjehom Logana MCV i Logan berline.

Izvan Europe, ukupna prodaja grupe Renault u srpnju i kolovozu porasla je za 29,6%

Prodaja grupe Renault je u snažnom porastu u Rumunjskoj (+19,8%) i Rusiji (+50,1%). U Turskoj, na tržištu koje je u porastu, (+21%) prodaja je u značajno skočila (+27,3%). U Alžiru prodaja grupe bilježi daljnji porast (+23,5%). U Americi prodaja grupe Renault vrlo je dinamična (+41,5%). U srpnju i kolovozu na tržištima u porastu, prodaja je snažno skočila u Brazilu (+44,2%), Argentini (+45,8%), Kolumbiji (+29,7%) i Venezueli (+186,5%). U Argentini, gdje je Logan lansiran sredinom lipnja, već je prodano više od 1.100 Logana. U Brazilu prodaja Logana, komercijaliziranog u srpnju, predstavlja već više od 3.400 vozila koji će nadopuniti uspjeh Méganea II i Grand Scénica komercijaliziranog u travnju. U Aziji i Africi, na tržištu koje je u laganom porastu, prodaja grupe Renault porasla je za +27% u dva mjeseca. U Indiji je prodano malo više od 10.000 Logana od početka komercijalizacije sredinom svibnja.

opaska pravi rezultati Twinga jos nisu ukalkulirani

Stanje na tržištu:

New Report

Close