ADPL (AD Plastik d.d.)

Naslovnica Forum Tržište kapitala Hrvatska ADPL (AD Plastik d.d.)

Forum namijenjen svim temama vezanim za dionice, obveznice i druge vrijednosne papire te trgovanje istima u Hrvatskoj.
Zadnja izmjena 22.09.2024. u 04:33
OznakaVrijednostPrometKoličinaKupovnaProdajnaPromjena
ADPL
11,75
9.703
826
11,75
11,95
-2,49%
Podaci su preuzeti sa ZSE uz odgodu od 15 minuta.

Samo nemoj u ponedjeljak biti bivši dioničar ako cijena padne na 210

Ma kakav bivši dioničar. Ovu dionicu sam kupio kao dugoročno ulaganje. Kratkotrajni padovi me ne zabrinjavaju. Imam dovoljno vrimena da čekam i dočekam rast.

26.258 komada na prodaji ADPL.
S obzirom da se prodaja vrtila zadnjih mjeseci oko 29.000 do preko 30.000 komada – ne sjećam se kada je bila tako nisko! Ne želim preuranjeno govoriti, ali ovo govori (barem tako izgleda za sada) da prodavatelji odustaju od prodaje na ovim razinama. Očito procjenjuju da se ne isplati prodati tako jeftino…

1. PREVENT-ZLATAR D.O.O. 682.471 23,22 Osnovni račun
2. PREVENT GLOBAL D.D. 399.299 13,58 Osnovni račun
3. ZAGREBAČKA BANKA D.D. 166.375 5,66 Skrb. račun
4. PBZ D.D. 160.033 5,44 Skrb. račun
5. AD PLASTIK-ESOP D.O.O. 84.057 2,86 Osnovni račun
6. BOBAN JOSIP 64.290 2,19 Osnovni račun
7. PBZ D.D./NOVA LJUBLJANSKA BANKA 48.525 1,65 Skrb. račun
8. ACM POTHVATI D.O.O. 48.000 1,63 Osnovni račun
9. Grupa računa na kojima je uknjižena ista količina vr. papira 35.788 1,22 –
Ukupno: 57,45

Dakle, radnici su spuštali cijenu…

Prodaja je pala za 10% a kupnja za 45%.
Dionica danas ide ispod 200


Prodaja je pala za 10% a kupnja za 45%. Dionica danas ide ispod 200

samo budala može ovu dionicu prodavat ispod 200kn, al stvarno budala..ne bih želio vrijeđati radnike adpl-a..al veselim se danu kad ce izaći iz vlasnićke strukture..

nema panike, samo moramo se malo strpiti i kad debili izađu mi čekamo, ali to je dobro da se esop riješi dionica onda više nitko ne ostaje od takvih, .. što znači da možeš kupit dionicu ali samo ako sam ja zaradio na njoj, što znači i drugu cijenu:)

Jedite govna, hiljadu muha ne može biti u zabludi!


Ford: ” Prodaja je pala za 10% a kupnja za 45%. Dionica danas ide ispod 200 ”

samo budala može ovu dionicu prodavat ispod 200kn, al stvarno budala..ne bih želio vrijeđati radnike adpl-a..al veselim se danu kad ce izaći iz vlasnićke strukture..


Ford, na ovom forumu je puno “investitora” koji nemaju baš previše pojma o financijama i ekonomiji pa ih se može “usmjeravati”, međutim, bojim se da je cijena već toliko nisko (upravo zbog te činjenice!) da ti ovo što si napisao neće upaliti čak ni kod njih, IMHO.
[smiley2]

ESOP su neotplaćene dionice u vlasništvu radnika ADP.
Smanjenje udjela ESOP-a u vlasničkoj strukturi ne znači da “radnici rasprodaju dionice” već ih uglavnom konačno otplaćuju i postaju punopravni vlasnici istih.
Slučajno, to se događa sada (vjerojatno se ima love nakon ljeta).
Rasprodaju dionica vjerojatno vrše fondovi radi T-HT.
Radnici neće izaći iz vlasničke strukture. Nisu budale.[smiley2]

ako radnici otplacuju dionice…mora da se nesto tu sprema..[smiley1]

OBAMA................SPASITELJ

slušajte Dionichara što vam govori, napokon netko da vam razjasni misteriozni ESOP d.o.o….a što se tiče prodaje ne vjerujem da to rade fondovi. Ovdje je riječ o izlasku hrpe malih dioničara (ne radnika ADPL-a) koji skupljaju lovicu za HT ili nemaju strpljenja pričekati i zaraditi dobro u ADPL-u nego više vjeruju u dnevne ulaske i izlaske skupljajući jednoznamenkaste zarade (ili gubitke)….a ja ovdje defintivno mislim zaraditi dvoznamenkastu ili troznamenkastu brojku

By the way, svi zaposlenici ADP koji imaju pakete >1000kom su unutar Udruge dioničara ADP od 04/2007, te im ne pada na pamet iste prodavati jer oni najbolje znaju koliko “Grupa ADP” vrijedi, pogotovo nakon dokapitalizacije. Da su htjeli, prodaju su mogli ostvariti i prije 3-4 mjeseca.

Vezano uz komentar Luke2807 današnja prodaja po 700 i 500 paketa mi ne odaje “hrpu malih dioničara”.

[smiley11]

New Report

Close