ADPL (AD Plastik d.d.)

Naslovnica Forum Tržište kapitala Hrvatska ADPL (AD Plastik d.d.)

Forum namijenjen svim temama vezanim za dionice, obveznice i druge vrijednosne papire te trgovanje istima u Hrvatskoj.
Zadnja izmjena 04.10.2024. u 23:44
OznakaVrijednostPrometKoličinaKupovnaProdajnaPromjena
ADPL
11,32
5.160
456
11,20
11,45
3,15%
Podaci su preuzeti sa ZSE uz odgodu od 15 minuta.

ima li kraja ovom mučenju ??????[smiley3]


pogledajmo realno.. rusi su kupili 30% adpl i osnovali drustvo u Rusiji u kojem imaju 49% a adpl 51%..

sto mislite tko ce imati glavnu rijec u tom drugom drustvu? tko ce na kraju mastiti brke?

Nije baš to tako. U Rusiji je otvorena nova firma ZAO „ADP Luga“u kojoj ADPL ima 51%, a ruska tvrtka ZAO CK MFPG „Aerokozmička oprema“ 49%. A 30% ADPL-a u ovoj dokapitalizaciji je kupilo otvoreno dioničko društvo Sankt-Peterburška investicijska kompanija.

Na moj novac određeni član piše da rusi zapravo žele preuzeti ADPL (vidi dolje citat). Pomislio sam da možda netko skuplja za njih, međutim prometi su mi nekako premali. Očekivao bi puno veću aktivnost. Možda je onaj članak u slobodnoj dalmaciji bio na tragu ovoj teoriji? Tko zna. Ako stvarno kupuju, treba se strpiti da novinari provale priču, a onda se nadam brzom vraćanju na ATH.

Rusi imaju 30 % , a idu na kupnju jos do 20 + 1 dionicu.Dakle preuzimanje slijedi.
Upravi rečeno da prouči akvizicije po ex Yu za daljnju kupnju, love imaju do grla

nisam bas veliki poznavatelj propisa o preuzimanju, ali IMHO pretpostavljam da nitko nakon dokapitalizacije nema ni blizu 25% dionica (osim rusa) pa ne moze blokirati preuzimanje. znaci da nema razloga za zurbu jer sto vise pokupe po ovim cijenama, manje ce potrosit za preostali dio koji ce vjerojatno kupit od nekog iz TOP10 a sto ce procurit u javnost i naravno podici cijenu.

Da unesem malo optimizma među imatelje ove dionice, prenosim jučerašnji post jednog kolege s drugog foruma, sa čijim dojmovima se slažem u potpunosti.

“Upravo sam pričao s ljudima iz ADPL-a i mogu reći da su vrlo susretljivi i spremni dati odgvore na sva pitanja:
1) isplata dividene je započela, a za one koje su dali podatke biti će završena za 10-tak dana
2) sredstva od rusa će se upotrijebiti za dizanje novoga postrojenja u Lenjingradu (st. petersburgu) koji će se bazirati na auto industriji, mada jedno manje već u rusiji postoji i radi sasvim fino.
3) nova proizvodna linija za renaul je već počela s radom i već se vide prvi plodovi, čitaj lova
4) ad boats nije u FI jer su u banani i istina je da se smjenjuju direktori svako malo, ali nisu tamo sami kao vlasnici
5) tvrtka se lagano rekontruira i baca većim kapacitetima na auto-industriju
6) sigurni su da će FI za drugo polugodište biti bolje
7) ne brinu se za opće dobro firme, firma je više nego ok

Ja osobno sam stekao jedan vrlo pozitivan dojam priačajući s ljudima!

Eto toliko sam upravo saznao… ”

U svakom slučaju treba čekati, ja sam prošle godine kupila u rujnu MLNR na 750 i bila jako razočarana kad je neposredno nakon toga cijena skliznula na 660 KN i na toj se cijeni vrtila par mjeseci. Prodala sam na 860 KN, a koliko bih zaradila da sam imala živaca još samo malo pričekati…[smiley3]

When buying shares, ask yourself, would you buy the whole company?

Kolegice, s kojeg foruma prenosite?

FALI NAM LIKVIDNOSTI; DAJ ŠTEFEK, NATOČI NAM PO JEDNU


Kolegice, s kojeg foruma prenosite?

http://www.forum.hr pod dionice>ADPL

Ja sam ga preuzela jer se slažem s ocjenom. Kolege na tom forumu se se malo uzbunile što sam preuzela taj post. Sve o čemu se piše na forumima je javno, ako se želi nešto potajno dojaviti, onda se komunicira putem private maila. Koliko vidim, i ovdje se često citiraju postovi s foruma “Moj novac”. Svatko ima pravo slagati se ili ne se nečijim mišljenjem. Konačno , svi smo mi odgovorni za svoje odluke. U svakom slučaju, pozdrav kolegama s tog foruma! [smiley2]

When buying shares, ask yourself, would you buy the whole company?

Ne vidim u čemu je problem ako netko prenosi informacije sa jednog foruma na drugi…
Šta se tiće ADP-a moram priznati da 300 i nešto milijuna kuna koliko su rusi uložili nije mala lova tim više što je ADP proizvodna firma ( i to u automobilskoj industriji) tako da to svakako pozdravljam.
Bilo bi lijepo kad bi dio automobilskog kolaća koji dobijaju Mađarska,Slovačka,Rumunjska… bio uložen i u Hrvatsku ali taj film nećemo gledati tako skoro i zaista ADP je pozitivna iznimka.

Nema problema s prenošenjem informacija, dapače.

Dobar znak, netko je počistio 880 komada do 226 kn.

Kolega Stravinsky nekaj vam se smrdalo.

ne mogu ne primjetiti kako je tuzno sto smo svi registrirali “ogromno” ciscenje od “cak 900” kom ADPL a npr. transakcije po 20kom INGRE su normalna pojava. volio bih da nam se pridruzi takav profil investitora [smiley6]

ps. imam filing da je tih 900 kom placeno RUBLJIMA [smiley2]


Kolega Stravinsky nekaj vam se smrdalo.

Istina, istina, događa se, no još uvijek bolje nego da je procurila kakva škakljiva sličica…
[smiley2]

Grof:

Kolega Stravinsky nekaj vam se smrdalo.

Istina, istina, događa se, no još uvijek bolje nego da je procurila kakva škakljiva sličica…
[smiley2]

[smiley2][smiley2]

New Report

Close