ADPL (AD Plastik d.d.)

Naslovnica Forum Tržište kapitala Hrvatska ADPL (AD Plastik d.d.)

Forum namijenjen svim temama vezanim za dionice, obveznice i druge vrijednosne papire te trgovanje istima u Hrvatskoj.
Zadnja izmjena 20.09.2024. u 16:25
OznakaVrijednostPrometKoličinaKupovnaProdajnaPromjena
ADPL
11,75
9.703
826
11,75
11,95
-2,49%
Podaci su preuzeti sa ZSE uz odgodu od 15 minuta.


Zašto rusi nisu ranije srušili cijenu? Nego baš sad.

pa kako nisu….adpl je bio 280 prije pocetka pregovora s rusima


nek mi molim vas netko objasni zašto bi netko danas prodao adpl na 235…koja je tu logika?…a vidjet cemo ubrzo tko je bio u pravu….e kad bi imao jos love pa da me netko pocasti na 235 da si spustim prosjek

Evo danas mi uletilo nešto na tim razinama…i gledam sad kako veliki izuvaju male….
Ponavljam, izvješće je u ovoj priči potpuno nebitno. Bitno tek dolazi.

Scio me nihil scire

U ovim trenucima razočaranosti s FI kada se Ad Plastik prikazuje kao gubitaš s nesposobnim managementom, podsjetimo se jednog starijeg interviewa s Josipom Bobanom, predsjednikom Uprave, od 13. lipnja 2006.:

http://www.biznis.hr/default.asp?ID=22808

Zajednica proizvođača dijelova i pribora za automobilsku industriju, koja trenutno broji 30 članica sa 4100 zaposlenih, godišnje u Hrvatskoj realizira proizvodnju vrijednu milijardu i 610 milijuna kuna koja, naravno, kompletna ide u izvoz. To je rekao predsjednik te zajednice Josip Boban, a ona djeluje unutar Sektora za industriju u okviru Hrvatske gospodarske komore. Riječ je o grani proizvodnje koja unatoč svakodnevnom povećanju proizvodnih kriterija i skoku cijena posluje isključivo s dobiti, odnosno među njima nema gubitaša. Razlog leži u činjenici što proizvođači automobila jednostavno ne žele raditi s gubitašima[/b]. S obzirom na to da se radi o dugoročnoj suradnji, velikim količinama robe i kontinuiranoj isporuci, proizvođači automobila ne ulaze u posao s partnerom na kojega se ne mogu osloniti. Još prije tri godine izborili smo se kao udruga da nas država podržava poticajnim mjerama kako bismo ulagali u razvoj autoindustrije, kaže Josip Boban. Ovo bi trebala biti zadnja godina u koju su uključene poticajne mjere od strane Vlade i države, ali smatramo da to nije dovoljno, niti dostatno za veći iskorak u autoindustriji. Stoga ćemo Vladi predložiti neke stvari i zatražiti da se jasnije odrede prema našoj grani. Trenutne poticajne mjere za razvoj proizvodnje dijelova i pribora za auto-industriju nisu dovoljne, te je stav da bi trebalo poticati perspektivne, a ne ulagati u sanaciju gubitaša.

Ovo definitivno nije dionica za ulagače slabih živaca, ali čini se da će oni najstrpljiviji koji znaju zašto ulažu biti kad-tad obilato nagrađeni…

[smiley2][smiley2]

When buying shares, ask yourself, would you buy the whole company?


Evo danas mi uletilo nešto na tim razinama

Uletilo je i ovima što su kupovali po 260 i više, samo je njima čini mi se uletilo na drugom mjestu pa ih sad dosta boli. [smiley8]

[color=blue]When you are in Texas look behind you, coz' that's where the Ranger's gona B![/color]

ima li netko link na FI?!

hvala!

PRERAĐIVAČI PLASTIKE
AD Plastik: dobit u prvom polugodištu 1,02 milijuna kuna
Neto dobit proizvođača auto dijelova, opreme za elektroindustriju i plastičnih proizvoda AD Plastik u prvom polugodištu iznosila je 1,02 milijuna kuna, objavio je AD Plastik u poslovnom izvješću koje prenosi Zagrebačka burza

Ta dobit znatno je manja od 15,63 milijuna kuna koliko je iznosila u prvom lanjskom polugodištu, a AD Plastik bilježi i manje prihode i rashode u odnosu na isto prošlogodišnje rashode. Rezultati poslovanja u prvom polugodištu ove godine manji su od rezultata u istom razdoblju prethodne godine. Na smanjenje rezultata najvećim dijelom su utjecali povećani troškovi u početku serijske proizvodnje za novo vozilo Renault, gdje se stabiliziranje proizvodnog procesa očekuje u drugom polugodištu, objašnjava Uprava u komentaru izvješća.

Napominje također da je u izvješću za prvo polugodište prošle godine korištena metoda udjela, a u ovoj metoda konsolidacije sukladno revidiranom Međunarodnom računovodstvenom standardu 27 u sklopu Međunarodnih standarda financijskog izvještavanja, te da u ovogodišnje polugodišnje izvješće nisu uključeni prihodi, ni rashodi tvrtki EURO APS I AD Brodovi d.o.o. Prema podatcima iz izvješća, ukupni prihodi AD Plastika u prvih šest mjeseci iznosili su 295,53 milijuna kuna, dok su u istom prošlogodišnjem razdoblju iznosili 565,69 milijuna kuna.

Istovremeno, smanjeni su i ukupni rashodi, sa 541,44 milijuna kuna u prvih šest mjeseci prošle godine, na 292,77 milijuna kuna u istom ovogodišnjem razdoblju. AD Plastik je tvrtka nastala izdvajanjem iz sastava kombinata Diokom (bivša Jugoplastika), a krajem lipnja imala je 2.338 zaposlenih. (Hina)

http://www.liderpress.hr/Default.aspx?sid=24149

SVE U SVOJE VRIJEME [smiley10][smiley10][smiley10][smiley10]

Ma dajte dečki. Istina je, da leži razlog za “loše rezulatte” u sledečoj (boldanoj) formulaciji:
U skladu su s planom poslovanja. Društvo najveći dio prihoda ostvaruje u proizvodnji za autoindustriju. U izradi izvješća za prvo polugodište prethodne (2006) korištena je metoda udjela, a u izradi izvješća za prvo polugodište tekuće godine (2007) korištena je metoda konsolidacije sukladno revidiranom MRS 27 u sklopu MSFI-a koji su objavljeni u NN 140/06. U izvještaju za 2007.g. nisu uključeni prihodi (ni rashodi) tvrtki EURO APS I AD Brodovi d.o.o.
[/b]

Molim Vas ljudi (da se netko ne uvrijedi), proizvodnja za twingo2 je počela u 6 mjesecu , a ona je gro proizvodnje i novi ogroman i dugoročan posao (broj prodanih modela twinga 1 je zavidan u autoindustriji-govorim o 5-6 mili komada vozila ), dosada je veliki trud i novac uložen u alate i pripremu proizvodnje i proizvoda-
Dakle prihod od dijelova nije uvršten u ovo izvješće jer je računato do 1-6 mjeseca 2007.

Usput nije još uplačeno 314 mil kuna u kešu (a bude uskoro), to je financijska injekcija od koje svatko živne- itekako.

[i]Prodajte svinjske polovice i kupujte zlato![/i]

Dugujem ispriku kolegi koji se proreknuo ovaj pad (ja sam tada ustvrdio da nema šanse). Kolega, ili dobro prognozirate ili ste znali ovo što sada mi znamo (ja to tada nisam znao)

Hell is Empty and all the Devils are Here

Brijem da nebi trebala više pasti..

KUPUJMO I PROIZVODIMO HRVATSKO


Brijem da nebi trebala više pasti..

Je to smo (su) govorili i na 247 … [smiley1]

"double bottom must be done by the market, not FED or other BS's"

Ja sam ušao danas tak da mi nije neki bed. Bude se ona oporavila…

KUPUJMO I PROIZVODIMO HRVATSKO

New Report

Close