ADPL (AD Plastik d.d.)

Naslovnica Forum Tržište kapitala Hrvatska ADPL (AD Plastik d.d.)

Forum namijenjen svim temama vezanim za dionice, obveznice i druge vrijednosne papire te trgovanje istima u Hrvatskoj.
Zadnja izmjena 28.09.2024. u 10:13
OznakaVrijednostPrometKoličinaKupovnaProdajnaPromjena
ADPL
11,92
7.602
638
11,80
11,95
0,42%
Podaci su preuzeti sa ZSE uz odgodu od 15 minuta.

“Nemojmo se praviti glupi “. Kakva paradoksalna izjava od ljudi kod  kojih se odvija proces kontraevolucije . Molim nastaviti i dalje. Za ove koji nisu u tom procesu a koji slično razmišljaju  samo pitanje . Kada su rusi lani prešli granicu i napali Ukrajinu ?

Jedino što je paradoksalno su “očekivanja” meda i mlijeka od ove firme.

A ideja da će išta od ovoga s Rusima smiriti je kao loš vic. Imaju tri puta više vojnika na frontu od Ukrajine, s tendencijom daljnjeg povećanja ukupnih oružanih snaga na milijun i pol ljudi, a sigurno će još povećati snage tokom ove godine. U artiljeriji im je nadmoć nemjerljiva…imaju tzv. slojevitu protuzračnu obranu, kakvu nema valjda ni SAD, uključujući hipersonične rakete kakve nitko nema. Zabavljaju nas po medijima s pričama o ukrajinskim protuofenzivama, u kojima mogu eventualno dati Rusiji krvavi nos i to je sve.. Ishod rata je jasan već sada, a jedino je pitanje gdje Rusija misli stati i hoće li to završiti Trećim svjetskim ratom, ukoliko NATO i službeno uđe u Ukrajinu.

A najgori Damoklov mač je Tajvan i Južno kinesko more skupa s njim. Problemi u svjetskom gospodarstvu koje bi oružani sukob s Kinom izazvao su nemjerljivi s ovim sukobom u Ukrajini.

*yieldchaser

jedino paradoksalno ovdje je kako moderator trpi tvoje trolanje po poslovnom…samo preskakanje iz teme u temu i širenje psihoze o teorjama zavjere, ravnoj zemlji i nuklearnom ratu…jeee, sve je loše, umrijet ćete, kažem ja, najpametniji sam od svih,  ja i moja čarobna staklena kuglica koju sam ko dječačić iskopao u ispod bakinog kokošinjca  u jakuševcu još 1930. i sad sa 108 godina sam otkrio forume gdje me ekipa doživljava i sad ću ja njima pokazati…aha, vidjeti ćete, buje vas božja strela, nevjeruješ

ma daj se ti lijepo otkači od poslovnog foruma, to i tako nije za penzionere, bude te herc stepal i onda ćemo svi mi biti krivi samo ti ne

evo ti pusa i ./.

Dirty Sanchez is a term for a sex act when a man, after the anal sex, takes his penis and rubs it on the girls upper lip leaving a moustache.

i izvješće je dobro, nije neka dobit ali je dobit i iz kvartala u kvartal će biti sve bolje ali to tebi i tako ništa ne može značiti jer u životu nisi kupio niti jednu dionicu, vjerojatno niti nemaš brokerski račun a u ekonomiju se razumiješ ko fata u francusku ljubav

 

 

Dirty Sanchez is a term for a sex act when a man, after the anal sex, takes his penis and rubs it on the girls upper lip leaving a moustache.

Govorili su mi i krajem 2021. da pretjerujem u vezi Rusije pa ih je stvarnost demantirala.

Fokusiraj se financijske pokazatelje. Napadi na mene ad hominem argumentima su podjednako bezvrijedni kao i analni seks kojeg propagiraš.

ADPL je išao gore bez ikakvog razloga, ali sad će dolje s debelim razlogom. Kakva dobit? Na čemu si ti? Nema dobiti…

jeff se unervozio jel gubi novćeke pa ga uhvatile halucinacije jel ga natežu ko ovog pognutog sa slike kraj njegovog nicka…….

kaj je stari, staračka siva mrena pa ne vidiš pročitati izvješće, samo ti se rusi vrte pred očima, možda im čuješ i  glasove…šta kažu glasovi, ajde reci pajdi, nemoj se bojati brkova, neće tebe sanchez, nisi  ti za to… 😀

 

evo bude ti hugh pročitao, ili je i on nick iz tvoje ergele  virtualnih frendova pa malo šaltaš…

Dirty Sanchez is a term for a sex act when a man, after the anal sex, takes his penis and rubs it on the girls upper lip leaving a moustache.

hugh, 27.04.2023. u 15:19

jeff se unervozio jel gubi novćeke pa ga uhvatile halucinacije jel ga natežu ko ovog pognutog sa slike kraj njegovog nicka…….

Popušio je on na ADPLu još krajem pretprošle i cijelu prošlu godinu. Nije se izlazilo kad je bilo vrijeme za to, a moglo se komotno, pogotovo sa skromnim količinama. Nitko od te ekipe ne vjeruje u neki procvat poslovanja, nego se tome nadaju, plešu i pjevaju ko Indijanci kad prizivaju kišu, a sve kako bi cijena još gore pa da mogu izaći uz koliko toliko prihvatljiv gubitak. Ovaj iracionalni rast od početka godine je “the sucker going up”…

Veli “dobit”, a dobit još manja nego prethodni kvartal.. Pišu “prekinut je trend smanjenja financijskih obveza…”

Ovaj keš koji imaju im je od preko milijun eura zajma, od čega bi bio…Ozbiljnije spaljivanje keša tek slijedi. Do jeseni će to će biti ozbiljne batine. Priče o cijeni 20 eura su ko loš vic.. To uopće nije smiješno. Pogotovo kad se sjetim da sam po sličnim cijenama kupovao ADPL kad je poslovanje bilo itekako dobro, a dionica rasla na preko 180kn početkom ’21. Po čemu bi sada to trebalo na 20 eura? Naravno da će na tu cijenu ako se nađu klaunovi spremni platiti toliko. 😒

Ja sam kupovala Adpl na 75 kuna. Uopće ne razumijem po čemu bi poslovanje opravdavalo ovu cijenu, a kamoli rast.

U nešto ne velikom sam plusu sa ADPL i mogu ga prodati ali sam i danas dokupio kada je cijena pala jer netko izgleda nije jučer u Izvješću pročitao za taj milion eura nego je to shvatio danas poslije prezentacije. Sa politikom mislim da je SAD, a i drugi na koje se to odnosi shvatili svoju malenkost u odnosu sa Rusijom i vojnom i gospodarskom i da im je ovo do sada dovoljna pouka da si ne rade još veće probleme. Kriza sa poluvodičima je dobrano prošla, a prodaja automobila i više nego popravila. Ne može ADPL imati prihode u pogonima jer su zauzeti promjenom postrojenja kojima će se dalje proizvoditi za već ugovorene poslove na dulji niz godina. Ali ako je prema Izvješću točno se zna kada će proizvodnja krenuti punim tempom, tj. početkom 2024. tako da tko računa na dionice AD Plastika vrijeme mu je da ih kupi (ako već nije). Vjerojatno će im cijena postepeno rasti približavajući se početku 2024. Mislim da će AD Plastik novo opremljenim pogonima izaći samo jači jedino što treba molo pričekati. Valjda znadu što pišu u Izvješću.

Uopće nije toliko loše, koliko sam očekivao da će biti. Cijelo vrijeme dišu i živi su.

Dobit nije ni sluga onome što je bilo 2017. ’18. ’19., čak ni ’20., kad je izbio Covid… Da ponove dobit te 2020., to bi bilo fantastično, iz trenutne perspektive.

A cijena dionice prepuna enzuzijazma. Pfff, na tim razinama sam ovo kupovao 2020. godine pa je kasnije krenuo itekakav oporavak. Sada preko 120 kuna? Za šta točno? Nema ni 10 milijuna kuna neto dobiti u prvome polugodištu. Oke, ne gube novac, ali daj ajde…17 eura…

itd, 27.04.2023. u 17:47

 

U nešto ne velikom sam plusu sa ADPL i mogu ga prodati ali sam i danas dokupio kada je cijena pala jer netko izgleda nije jučer u Izvješću pročitao za taj milion eura nego je to shvatio danas poslije prezentacije. Sa politikom mislim da je SAD, a i drugi na koje se to odnosi shvatili svoju malenkost u odnosu sa Rusijom i vojnom i gospodarskom i da im je ovo do sada dovoljna pouka da si ne rade još veće probleme. Kriza sa poluvodičima je dobrano prošla, a prodaja automobila i više nego popravila. Ne može ADPL imati prihode u pogonima jer su zauzeti promjenom postrojenja kojima će se dalje proizvoditi za već ugovorene poslove na dulji niz godina. Ali ako je prema Izvješću točno se zna kada će proizvodnja krenuti punim tempom, tj. početkom 2024. tako da tko računa na dionice AD Plastika vrijeme mu je da ih kupi (ako već nije). Vjerojatno će im cijena postepeno rasti približavajući se početku 2024. Mislim da će AD Plastik novo opremljenim pogonima izaći samo jači jedino što treba molo pričekati. Valjda znadu što pišu u Izvješću.


 

Stotine milijuna  poslova dogovorenih u slijedećim godinama a cijena  stabilna na 14 Eura???????????

 

New Report

Close