ADPL (AD Plastik d.d.)

Naslovnica Forum Tržište kapitala Hrvatska ADPL (AD Plastik d.d.)

Forum namijenjen svim temama vezanim za dionice, obveznice i druge vrijednosne papire te trgovanje istima u Hrvatskoj.
Zadnja izmjena 29.09.2024. u 22:34
OznakaVrijednostPrometKoličinaKupovnaProdajnaPromjena
ADPL
11,92
7.602
638
11,80
11,95
0,42%
Podaci su preuzeti sa ZSE uz odgodu od 15 minuta.

…izgleda da za sada ipak ništa od odbijanca, panika je još prejaka.

Ignore: KressoM, delux

zanimljivo da je cijena ADPL pred cca 2 godine uslijed covid panike pala sa 170 kn pa na kratko sve do 93 kn, da bi u kasnijem oporavku narasla sve do 198 kn, daklem više od 100% a sad kao da se povijest ponavlja.

po mom mišljenju, na ovoj dionici bi se, pod uvjetom da ne dođe do nuklearnog rata, moglo zaraditi 100%  jer kako je bio brz pad, takav će biti i oporavak

ima neke logike u tome, ali ipak mislim da je korona manje štetna za proizvodnju od ovih sankcija koje će trajati bez obzira ako rat i brzo stane.

 

starigrac, 02.03.2022. u 14:12

ima neke logike u tome, ali ipak mislim da je korona manje štetna za proizvodnju od ovih sankcija koje će trajati bez obzira ako rat i brzo stane.

 

 

To i ja mislim… Ali ne mora trajati baš jako dugo… Čim se promijeni vlast u SADu, stvari će se okrenuti…

Jedino je pitanje na koji rok je tko spreman ulagati…Na 2-3 u ADPL po niskoj cijeni… S time da valja uzeti u obzir da cijena i nije tako niska po zadnjim financijskim podacima. Koliki im je EPS?!

Zaboravite na ADPL idućih par godina. I to pod uvjetom da rat završi odmah.

Inflacija, nedostatak elektroničkih komponenti i visoka cijena energenata ne ide u prilog ADPL već nekoliko kvartala. A ovaj rat je samo predzadnji čavlić u kovčeg. Nije još ADP gotov. Ni blizu.

Ali ako se rat brzo ne zgotovi, propast će i manje ovisne firme i industrije o Rusiji, a kamoli ne ADPL.

A do tada kupovati ADPL po ovim cijena stvarno nema smisla.

Čuvajte jeb*ne novce.

Uz izostanak prihoda iz Rusije i Bjelorusije, ako rokne još i turizam ove godine… lagano na raskrižje prati prozore ili saditi krumpire.

Ovo je jako čudno trgovanje, cijena kao da se obara namjerno..jer sve ove količine mogle su se u miru prodati na oko 100 kn, rušenja cijene ispod 90 kn jer nikakve posebne panike više nema tako da ima dojam da je cilj srušiti cijenu na neku dogovorenu razinu i onda će netko otkupiti ovih 30% od AO HOLDING AVTOKOMPONENTY.

Ignore: KressoM, delux

nisam vjerovao da će ju paničari zatući ovako nisko, ali sam danas lijepo pazario +2000 dionica

Možda ju zatuku i niže…

I tko zna koliko će te sankcije trajati…

@yieldchaser

Neće ovo potrajati predugo, razaranja po Ukrajini su užasna, a zapad se neće vojno miješati da ne izazovu 3.svjetski rat tako da realno sada postoje samo 2 opcije:

-neko iznuđeno primirje gdje će ukrajina ostati bez dijelova teritorija (krim i pobunjene regije), uz obvezu da neće ulaziti u NATO

-totalno razaranje ukrajine do kraja i okupacija uz postavljanje marionetske proruske vlade. Koliko god da sam za Ukrajince, to su im nažalost preostale opcije jer se jednostavno sami ne mogu ne mogu oduprijeti toliko tehnički nadmoćnoj vojnoj sili.

Što se sankcija tiče, one će se povlačiti i ukidati čim rusi počnu povlačenje iz Ukrajine jer budimo realni, Europi također ne odgovara niti rat niti dugoročne sankcije prema Rusiji jer su ovisni o njihovoj nafti i plinu, a i mnoge velike EU tvrtke i dalje imaju ogromna ulaganja u Rusiji.

p.s.čim se potpiše primirje, dobrovoljno ili iznuđeno, burze će doslovno eksplodirati s rastom.

Ignore: KressoM, delux

avax10, 03.03.2022. u 10:23

Ovo je jako čudno trgovanje, cijena kao da se obara namjerno..jer sve ove količine mogle su se u miru prodati na oko 100 kn, rušenja cijene ispod 90 kn jer nikakve posebne panike više nema tako da ima dojam da je cilj srušiti cijenu na neku dogovorenu razinu i onda će netko otkupiti ovih 30% od AO HOLDING AVTOKOMPONENTY.

Kakve teorije urote. Ljudi izlaze jer autoindustrija pati diljem Europe. A ovi u Rusiji još i više.

Kako mislite da će netko otkupiti avtovaz udjele kad nema transakcija izmedju EU i Rusije??

Poslovanje Rusija je gotova priča.

Trolam, hejtam, vrijeđam, ponižavam, omaložavami - mućki Džubrarim.

kodi, 02.03.2022. u 13:02

zanimljivo da je cijena ADPL pred cca 2 godine uslijed covid panike pala sa 170 kn pa na kratko sve do 93 kn, da bi u kasnijem oporavku narasla sve do 198 kn, daklem više od 100% a sad kao da se povijest ponavlja.

po mom mišljenju, na ovoj dionici bi se, pod uvjetom da ne dođe do nuklearnog rata, moglo zaraditi 100%  jer kako je bio brz pad, takav će biti i oporavak

gledao sam top10 i mislim da je ovaj pad uzrokovao dioničar pod brojem 7 koji je jedini prodavao dionice od kad je krenuo napad na ukrajinu. u zadnjih tjedan dana prodao je oko 6000 dionica i ostlao mu je oko 53.000 dionica, s time da je u prehodna 2 dana prodano oko 32.000 dionica + danas oko 30.000 dionica i ako on ovako agresivno prodavao, onda je sada vani i cijena će se oporaviti čim stane rat u ukrajini, nadajmo se potpisu primirja idućih par dana

hrvalin, 03.03.2022. u 11:57

 





kodi, 02.03.2022. u 13:02



 

zanimljivo da je cijena ADPL pred cca 2 godine uslijed covid panike pala sa 170 kn pa na kratko sve do 93 kn, da bi u kasnijem oporavku narasla sve do 198 kn, daklem više od 100% a sad kao da se povijest ponavlja.

po mom mišljenju, na ovoj dionici bi se, pod uvjetom da ne dođe do nuklearnog rata, moglo zaraditi 100%  jer kako je bio brz pad, takav će biti i oporavak

 



 

gledao sam top10 i mislim da je ovaj pad uzrokovao dioničar pod brojem 7 koji je jedini prodavao dionice od kad je krenuo napad na ukrajinu. u zadnjih tjedan dana prodao je oko 6000 dionica i ostlao mu je oko 53.000 dionica, s time da je u prehodna 2 dana prodano oko 32.000 dionica + danas oko 30.000 dionica i ako on ovako agresivno prodavao, onda je sada vani i cijena će se oporaviti čim stane rat u ukrajini, nadajmo se potpisu primirja idućih par dana

moguće da ste u pravu jer zadnjih dana istresalo se po kupnji kao da se radi o životu ili smrti, a sad je odjednom nastala tišina i više nema nikakvih pritisaka na prodaji. kad se u to uvjere i drugi ulagači cijena bi se trebala u kratkom roku vratiti barem na 100 kn

na ignoriranju: ljudska bijeda "nabiduasku" (dno dna)

New Report

Close