ADPL (AD Plastik d.d.)

Naslovnica Forum Tržište kapitala Hrvatska ADPL (AD Plastik d.d.)

Forum namijenjen svim temama vezanim za dionice, obveznice i druge vrijednosne papire te trgovanje istima u Hrvatskoj.

očekujem da će se ADPLu prepolovit dobit u 2020., moguće i više, ali mislim da neće kraj godine dočekat s gubicima. Q1 će bit tak tak, Q2 će bit loš, za ovaj mjesec i idući loše, lipanj možda malo povuče. Q3 i Q4 ne moraju uopće biti tako loši…nije to tako silna i velika firma da će se sad na njih drastično odrazit svjetski trendovi. ima hrpa entuzijasta oko RIVPa iako ga je tržište vrednovalo na jedva 37kn u pred-Covid eri, a ADPL je probijao 200kn, najavljivao zapošljavanje još 150 ljudi zbog povećanog opsega poslovanja, sklopio ugovore za narednih 5 godina u vrtoglavim iznosima, a sve u tim uvjetima ‘velikog pada potražnje’ za automobilima. u ovakvim uvjetima pati sve pa i ovako dobar biznis. klonio bih se jako crnih prognoza oko ADPLa. nadam se samo da će nastavit pametno kao i do sad, da neće bit nikakvih dividendi i rasipanja. onaj predujam im po meni nije trebao.

zoro, 27.04.2020. u 17:21

Velika je kriza i naftnih industrija. pa zašto onda INA ne pada’? stalno je na 3000kn.ZAŠTO??

Zato jer Molu jako malo fali za večinski udjel i neko za njega skuplja, a i malo je slobodnih dionica i one nisu kod ekipe poput nas koja trguje već kod bivših i sadašnjih radnika koji su ih kupili i ni ne gledaju burzu.

zorangutan, 09.04.2020. u 09:54

Iz Mercedesa su u srijedu priopćili da planiraju ponovno pokrenuti proizvodnju u tvornicama u Njemačkoj od 20. travnja nakon što je ista bila obustavljena zbog koronavirusa. Naveli su kako proizvodnja kreće tvornicama u Sindelfingenu i Bremenu

https://www.tportal.hr/vijesti/clanak/mercedes-i-volkswagen-ponovo-krecu-s-proizvodnjom-bmw-ceka-kraj-travnja-20200408?utm_source=Linker.hr&utm_medium=widget&utm_campaign=razmjena%2bprometa

ovaj post je od 09.04. …je li pokrenuta proizvodnja autoindustrije u njemačkoj kako je bilo najavljeno?

na ignore: retard "nabiduasku", plankovic, tizian, pific, barbosa....

yieldchaser, 27.04.2020. u 17:57

očekujem da će se ADPLu prepolovit dobit u 2020., moguće i više, ali mislim da neće kraj godine dočekat s gubicima. Q1 će bit tak tak, Q2 će bit loš, za ovaj mjesec i idući loše, lipanj možda malo povuče. Q3 i Q4 ne moraju uopće biti tako loši…nije to tako silna i velika firma da će se sad na njih drastično odrazit svjetski trendovi. ima hrpa entuzijasta oko RIVPa iako ga je tržište vrednovalo na jedva 37kn u pred-Covid eri, a ADPL je probijao 200kn, najavljivao zapošljavanje još 150 ljudi zbog povećanog opsega poslovanja, sklopio ugovore za narednih 5 godina u vrtoglavim iznosima, a sve u tim uvjetima ‘velikog pada potražnje’ za automobilima. u ovakvim uvjetima pati sve pa i ovako dobar biznis. klonio bih se jako crnih prognoza oko ADPLa. nadam se samo da će nastavit pametno kao i do sad, da neće bit nikakvih dividendi i rasipanja. onaj predujam im po meni nije trebao.

Iskreno, ne pada mi na pamet biti u dionici koja ne dijeli dividendu. Zaro sto uvijek mozes ocekivati nekakvu koronu, krizu, recesiju, ato ja znam sto i tu dugoročni ulagatelji najvise gube. Ulozis lovu i vrijeme, a za  x godina firma upadne u krizu i prepolovi se cijena. Gdje si bio, sto si radio?

Ela18, 27.04.2020. u 23:03

 





yieldchaser, 27.04.2020. u 17:57



 

očekujem da će se ADPLu prepolovit dobit u 2020., moguće i više, ali mislim da neće kraj godine dočekat s gubicima. Q1 će bit tak tak, Q2 će bit loš, za ovaj mjesec i idući loše, lipanj možda malo povuče. Q3 i Q4 ne moraju uopće biti tako loši…nije to tako silna i velika firma da će se sad na njih drastično odrazit svjetski trendovi. ima hrpa entuzijasta oko RIVPa iako ga je tržište vrednovalo na jedva 37kn u pred-Covid eri, a ADPL je probijao 200kn, najavljivao zapošljavanje još 150 ljudi zbog povećanog opsega poslovanja, sklopio ugovore za narednih 5 godina u vrtoglavim iznosima, a sve u tim uvjetima ‘velikog pada potražnje’ za automobilima. u ovakvim uvjetima pati sve pa i ovako dobar biznis. klonio bih se jako crnih prognoza oko ADPLa. nadam se samo da će nastavit pametno kao i do sad, da neće bit nikakvih dividendi i rasipanja. onaj predujam im po meni nije trebao.

 



 

Iskreno, ne pada mi na pamet biti u dionici koja ne dijeli dividendu. Zaro sto uvijek mozes ocekivati nekakvu koronu, krizu, recesiju, ato ja znam sto i tu dugoročni ulagatelji najvise gube. Ulozis lovu i vrijeme, a za  x godina firma upadne u krizu i prepolovi se cijena. Gdje si bio, sto si radio?

 

računam ja s dividendom, to mi je glavni motiv dugoročnog ulaganja u ADPL. ali ne bih htio da ju ovo ljeto isplaćuju, čisto zbog očuvanja stabilnosti kompanije. a ako se stvari budu odvijale bolje od očekivanog, uvijek naknadno mogu isplatiti izvanrednu dividendu…

Izašlo izvješće, rast prihoda i dobiti u prvom tromjesječju 2020-ete.

Paulie, 28.04.2020. u 14:45

Izašlo izvješće, rast prihoda i dobiti u prvom tromjesječju 2020-ete.

po konsolidiranom imaju gubitak!

neto dobit 1.1% u konsolidiranom nije gubitak..

Vidi se po novcanom toku da se pripremaju za teska vremena.

CAPEX su smanjili sa sa 35 mil na 10 mil i tu ustedili 25 miliona kesa, ovdje ce sigurno i dalje biti ogromni rezovi.

Promjenama u radnom kapitalu su dosli jos do 6 mil, a dobro im je dosla ona prodaja imovine koja im je donjela 25 miliona kesa.

 

Sve to im je donjelo 56 zivog kesa sto jako dobro izgleda.

Steta predujma dividende, dobro bi doslo jos dodatno 10 miliona kuna i iz toga.

 

2q i ostatak godine sigurno ide ogromno smanjenje prihoda prihoda, mozda i gubitci, ali imaju dosta jaku cash poziciju za sada.

Sad mozda izgleda dosta bolje situacija nego na kraju prosle godine.

Nadam se da je i drzava pogurala sa isplatom placa u 2Q, da ce imati manje opterecenje na bilancu.

 

 

 

kroz predujam dividende je išlo 16 milijuna kuna.

ali sve u svemu, ovo je i bolje od očekivanog. tečajne razlike su brutalne. pitam se oće Rusi isto nešto poduzimat u vezi tečaja rublja i koliko uopće u ovoj situaciji mogu napravit?

Sjeća li se netko bolje razdoblja nakon 2008?…..tada je kriza krenula a rublja uz katastrofalnu potražnju za vozilima jako pala zbog nafte ako se ne varam pa je firma išla u dokap……nekako mi jako slično izgleda ova situacija…..

hugh, 28.04.2020. u 22:07

Sjeća li se netko bolje razdoblja nakon 2008?…..tada je kriza krenula a rublja uz katastrofalnu potražnju za vozilima jako pala zbog nafte ako se ne varam pa je firma išla u dokap……nekako mi jako slično izgleda ova situacija…..

onaj ADPL prije 12g i ovaj sad se ne mogu uspoređivati a sada i država pomaže.

čudi me da nakon dobrog izvješća dionica pada to može biti samo na ovoj jadnoj burzi.

New Report

Close