ADPL (AD Plastik d.d.)

Naslovnica Forum Tržište kapitala Hrvatska ADPL (AD Plastik d.d.)

Forum namijenjen svim temama vezanim za dionice, obveznice i druge vrijednosne papire te trgovanje istima u Hrvatskoj.
Zadnja izmjena 01.10.2024. u 11:34
OznakaVrijednostPrometKoličinaKupovnaProdajnaPromjena
ADPL
11,49
8.476
738
11,40
11,30
-4,60%
Podaci su preuzeti sa ZSE uz odgodu od 15 minuta.

Neće se ADP baviti proizvodnjom vizira, pregrada i čarapa ako se smanji proizvodnja vozila. Oni od toga žive, od toga dolazi 99% prihoda. Tu su pare. Tu su marže. Ne od poklopca za ABC sitni namaz.

Kao da se RIVP krene baviti poljoprivredom jer više nema turizma. Nema smisla.

A to što ADPL cijena dionica raste, nije to neka urota ili skrivena igra kojom veliki kupuju dionice i napucavaju ih. Nitko veliki ne kupuje. Imate SKDD pa platite knjigu dioničara i pogledajte.

ADPL raste jer trenutno sve raste. Svako gov*o raste. Dokle god Ameri rastu, rast će i ADPL. Ako u ponedjeljak roknu Ameri 10%, roka i ADPL.

Tko želi kupiti, neka kupi. Tko želi prodati, neka proda. Osobno imam nešto sitno, ne pada mi na pamet uzimati više. Naročito ne na ovim cijenama jer će Q2 biti katastrofalan, F1 dosta lošiji nego lani. Nije Renault pao bezveze 70%.

Šteta, umjesto rekordne godine bit će preživljavanje. Ne samo ADP, već mahom i većine tvrtki. Naročito autosektora i turizma.

Trolam, hejtam, vrijeđam, ponižavam, omaložavami - mućki Džubrarim.

yieldchaser, 17.04.2020. u 20:31

 





Če




hugh, 17.04.2020. u 14:42


Ma naravno, ADPL će proizvodi češljeve za kosicu…. Plavu

Auto industrija će nahebat vidi se po tome što proizvođači traže državne subvencije za kupnju auta. Džabe  pokretat proizvodnju kad prodaja stoji. Kao i kod turista bit će kuštravo.  Ljudi vani rade po 4 sata priimit će manje plaće a kako čitam naši iznajmljivačima nemaju namjeru spustit cijene. Al će puknut tikva.


 

 





gonzales, 17.04.2020. u 09:57



 

 

definitivno jedna od grana gdje mozemo ocekivati brzi oporavak nakon ove krize, svjedocimo najavama mnogih velikih autokompanija diljem europe o ponovnom pokretanju proizvodnji

 

 



 

 

Oporavak ne počinje pokretanjem proizvodnje nego ponovnim pokretanjem potražnje……

 



 

 

da, ali potražnja kao takva nije do te mjere bitna za ADPL kao za one koji proizvode gotove automobile. a i ADPL je kompanija koja u budućnosti može proizvodit sve i svašta, ima dobar potencijal. samo zato jer je Berkshire nekad proizvodio tekstil, ne znači da to radi i danas.

 

Djubre, 18.04.2020. u 22:19

Neće se ADP baviti proizvodnjom vizira, pregrada i čarapa ako se smanji proizvodnja vozila. Oni od toga žive, od toga dolazi 99% prihoda. Tu su pare. Tu su marže. Ne od poklopca za ABC sitni namaz.

Kao da se RIVP krene baviti poljoprivredom jer više nema turizma. Nema smisla.

A to što ADPL cijena dionica raste, nije to neka urota ili skrivena igra kojom veliki kupuju dionice i napucavaju ih. Nitko veliki ne kupuje. Imate SKDD pa platite knjigu dioničara i pogledajte.

ADPL raste jer trenutno sve raste. Svako gov*o raste. Dokle god Ameri rastu, rast će i ADPL. Ako u ponedjeljak roknu Ameri 10%, roka i ADPL.

Tko želi kupiti, neka kupi. Tko želi prodati, neka proda. Osobno imam nešto sitno, ne pada mi na pamet uzimati više. Naročito ne na ovim cijenama jer će Q2 biti katastrofalan, F1 dosta lošiji nego lani. Nije Renault pao bezveze 70%.

Šteta, umjesto rekordne godine bit će preživljavanje. Ne samo ADP, već mahom i većine tvrtki. Naročito autosektora i turizma.

Da, q2 ce biti los, ali upravo zato cijena ove ali i svih ostalih dionica je tu gdje je i mnogi su izgubili novac i to svi znamo i zato se dionica nalazi gdje se nalazi. Ali, upravo pokretanje proizvodnje, normalizacija poslovanja i nastavka poslovanja je garant da ce ova dionica ici gore. A Adpl definitivno ima potencijal i to vidimo…pa i Putin je naredio da se poslovanje u autoindustriji u  Rusiji mora nastaviti

cijena sama pa sebi nam dovoljno govori. neki(možda i mnogi) su se nadali ADPLu na 34 kune pa bi onda kupovali. nije se dogodilo i sad cvilež…slična žuč kao na temi RIVP…ako ti je dionica fuj pa nitko ti ne drži pištolj na glavi da ju kupiš…

Iza brda se valja veliki problem sa naftom, npr. s Rusima. Očekujem veliku deprecijaciju rublja zbog nedostatka izvoza nafte i pada opće potražnje. Na tečajnim razlikama bi to moglo napraviti veliku štetu Adpl.

O općenitim svjetskim razmjerima potencijalnih vala pada gospodarstava ne treba spominjati.

Globalna recesija je krenula.

yieldchaser, 19.04.2020. u 20:24

cijena sama pa sebi nam dovoljno govori. neki(možda i mnogi) su se nadali ADPLu na 34 kune pa bi onda kupovali. nije se dogodilo i sad cvilež…slična žuč kao na temi RIVP…ako ti je dionica fuj pa nitko ti ne drži pištolj na glavi da ju kupiš…

Ma znam,opet “teorije urota”,he he! Zasto mislite da dionica ne moze biti puno jeftinija?Ja, recimo mislim da moze i vjerovatno hoce.Vi mozete misliti drugacije.Svatko misli svojom glavom i raspolaze svojim novcem.Povoditi se necijim tudim misljenjem ili emocijama  nije dobro,po meni!I ,da, ne brinite,nemam nikakvu namjeru kupovati ovu dionicu po bilo kojim cijenama,da ne bi instalirali “novu teoriju urote”.

da, naravno, he he. ni 1911. nije bilo urote s Travanjskim tezama pa ni kod Hitlera nije bilo urote, to su sve izmišljotine. bilo ih je koji su mislili da su konc logori bili teorija urote, evo ima ih i danas. islamisti u današnje vrijeme? nema urote? to sve tako spontano nastupa. dovoljno je malo uhvatit čitat Solženjicina pa ćete vidit o urotama i o svačemu. kolko samo kod nas mržnje ima pa nije to samoniklo čovječe. a ne znam kaj se toliko sekirate, zašto tratite vrijeme na ovoj temi? daj Bože da to smeće od ADPLa još dublje zaroni nego prošli mjesec pa da kupim još tog smeća.

upravo na dnevniku Nove TV izjava..Dobre vijesti za nas AD Plastik, Toyota ciji je Ad plastik kooperant, pokrece proizvodnju.

Znam da ne stavljam link, vijest je upravo objavljena na novoj tv, nadam se nekom linku uskoro.

Nije nagovor na prodaju ili kupnju dionice.

yieldchaser, 21.04.2020. u 21:33

da, naravno, he he. ni 1911. nije bilo urote s Travanjskim tezama pa ni kod Hitlera nije bilo urote, to su sve izmišljotine. bilo ih je koji su mislili da su konc logori bili teorija urote, evo ima ih i danas. islamisti u današnje vrijeme? nema urote? to sve tako spontano nastupa. dovoljno je malo uhvatit čitat Solženjicina pa ćete vidit o urotama i o svačemu. kolko samo kod nas mržnje ima pa nije to samoniklo čovječe. a ne znam kaj se toliko sekirate, zašto tratite vrijeme na ovoj temi? daj Bože da to smeće od ADPLa još dublje zaroni nego prošli mjesec pa da kupim još tog smeća.

Ajme,ovo je vec “zbirna teorija urote”.Ispustili ste samo “Travanjske Ide” i ubistvo Cezara,he he. Zao mi je ako ste ovdje izgubili puno novca,ali “teorije urota” Vam sigurno nece pomoci.Automobilska industrija je jedna od najvecih “zrtava” ove krize i perspektiva nije “bajna”.Rublja je “potonula”!No,samo Vi kupujte.Tko Vas u tome moze sprijeciti.Sa svojim novcem mozete raditi sto hocete.

bisakovi, 22.04.2020. u 03:13

 





yieldchaser, 21.04.2020. u 21:33



 

da, naravno, he he. ni 1911. nije bilo urote s Travanjskim tezama pa ni kod Hitlera nije bilo urote, to su sve izmišljotine. bilo ih je koji su mislili da su konc logori bili teorija urote, evo ima ih i danas. islamisti u današnje vrijeme? nema urote? to sve tako spontano nastupa. dovoljno je malo uhvatit čitat Solženjicina pa ćete vidit o urotama i o svačemu. kolko samo kod nas mržnje ima pa nije to samoniklo čovječe. a ne znam kaj se toliko sekirate, zašto tratite vrijeme na ovoj temi? daj Bože da to smeće od ADPLa još dublje zaroni nego prošli mjesec pa da kupim još tog smeća.

 



 

Ajme,ovo je vec “zbirna teorija urote”.Ispustili ste samo “Travanjske Ide” i ubistvo Cezara,he he. Zao mi je ako ste ovdje izgubili puno novca,ali “teorije urota” Vam sigurno nece pomoci.Automobilska industrija je jedna od najvecih “zrtava” ove krize i perspektiva nije “bajna”.Rublja je “potonula”!No,samo Vi kupujte.Tko Vas u tome moze sprijeciti.Sa svojim novcem mozete raditi sto hocete.

 

to su Martovske ide kod ‘ubistva’ Cezara, a Travanjske teze su od Lenjina. nemojte se puno živcirat. Ostavljate komentare usred noći, ni spavat ne možete. ovo je posao i treba isključit emocije iz ovoga. ja ne znam kak se ponašate kad vam raste cijena vaših ulaganja. valjda ste i ekstazi. al da bi raslo, prvo treba imat dionicu, a da bi se imalo dionicu treba imat para.

yieldchaser, 22.04.2020. u 10:43

 





bisakovi, 22.04.2020. u 03:13



 

 





yieldchaser, 21.04.2020. u 21:33



 

 

da, naravno, he he. ni 1911. nije bilo urote s Travanjskim tezama pa ni kod Hitlera nije bilo urote, to su sve izmišljotine. bilo ih je koji su mislili da su konc logori bili teorija urote, evo ima ih i danas. islamisti u današnje vrijeme? nema urote? to sve tako spontano nastupa. dovoljno je malo uhvatit čitat Solženjicina pa ćete vidit o urotama i o svačemu. kolko samo kod nas mržnje ima pa nije to samoniklo čovječe. a ne znam kaj se toliko sekirate, zašto tratite vrijeme na ovoj temi? daj Bože da to smeće od ADPLa još dublje zaroni nego prošli mjesec pa da kupim još tog smeća.

 

 



 

Ajme,ovo je vec “zbirna teorija urote”.Ispustili ste samo “Travanjske Ide” i ubistvo Cezara,he he. Zao mi je ako ste ovdje izgubili puno novca,ali “teorije urota” Vam sigurno nece pomoci.Automobilska industrija je jedna od najvecih “zrtava” ove krize i perspektiva nije “bajna”.Rublja je “potonula”!No,samo Vi kupujte.Tko Vas u tome moze sprijeciti.Sa svojim novcem mozete raditi sto hocete.

 



 

 

to su Martovske ide kod ‘ubistva’ Cezara, a Travanjske teze su od Lenjina. nemojte se puno živcirat. Ostavljate komentare usred noći, ni spavat ne možete. ovo je posao i treba isključit emocije iz ovoga. ja ne znam kak se ponašate kad vam raste cijena vaših ulaganja. valjda ste i ekstazi. al da bi raslo, prvo treba imat dionicu, a da bi se imalo dionicu treba imat para.

Ha,ha ,zezam Vas malo ,naravno ,radi se o Martovskim Idama.Provjeravam dokle seze Vase znanje o urotama,he,he.Inace ,nadam se da ste culi za vremenske zone.Kada je kod Vas “mrkla noc” kod nas ,preko oceana , je bogami vec uvelike dan .Sto se “para” tice,toga  nemam,he he.Imam samo neke “cvrste valute” i “drugih lipih stvari”,he he.A Vi i ako nesto imate,ne gubite to uludo na onome sto bas ne poznate dobro.

Znate onu staru poslovicu “parama se hvale samo djeca i budale”.Onaj tko ima pristojan novac,o tome sigurno ne pise,he he!

 

troler, 15.04.2020. u 23:21

Ako se situacija popravlja za autoindustriju, zašto im dionice tako puno padaju?

Primjerice Renault je danas pao 11%. Volkswagen oko 8%.

Imam dionice AD plastika i Renaulta. Kupio prije mjesec dana na nagovor brokera. Prve dionice u životu pa sam malo zbunjen kako samo padaju i zašto već nisam jako bogat 🙂

Izašao sam i Renault i AD Plastik.

NA Renaultu izgubio oko 25%, na ADPL zaradio oko 20%. Gubitak oko 2% s obzirom da sam imao nešto više u ADPL. Nemam dovoljno kapitala za dionice kako bi ih držao tu. Preriskantno.

Ali barem sam naučio ne slušati brokera.

New Report

Close