ADPL (AD Plastik d.d.)

Naslovnica Forum Tržište kapitala Hrvatska ADPL (AD Plastik d.d.)

Forum namijenjen svim temama vezanim za dionice, obveznice i druge vrijednosne papire te trgovanje istima u Hrvatskoj.
Zadnja izmjena 02.10.2024. u 18:21
OznakaVrijednostPrometKoličinaKupovnaProdajnaPromjena
ADPL
11,03
22.233
2,016
11,05
11,50
-0,88%
Podaci su preuzeti sa ZSE uz odgodu od 15 minuta.

Mislim kako je ADPL sasvim solidna dionica.

Ali ne budimo češke sobarice. Ako je Renault zaustavio proizvodnju u Španjolskoj i Francuskoj, ako je stao FIAT i Revoz… očigledno će utjecati na ADPL.

Također, veliki pad nafte utječe i na pad rublje, tako da će biti i tečajnih gubitaka. Ne znam da li su još uvijek hedgani glede toga.

Uglavnom, mislim kako je ADPL solidna firma i dionica, ali onu obavijest kako COVID ne utječe na poslovanje možete objesiti mačku o rep.

@seeker

ADPL je solidna dionica u uvjetima stabilnog gospodarstva.

u uvjetima krize u nastajanju  su auti zadnja stvar koja se kupuje pa ovo postaje rizična dionica. svi veliki svjetski proizvođači  automobila su uglavnom obustavili proizvodnju što znači da im sada ne trebaju niti dijelovi kooperanata poput AD plastike, a oni su se dosta napregli,zadužili, išli u investicije i preuzimanja i to bi ih sad moglo skupo koštati. zato do kraja ovog mjeseca očekujem cijenu na 100 kn ili niže

https://zse.hr/userdocsimages/novosti/eiLyNbR0HaNnritfxpm6Wg==.pdf

počelo je!

Objava o utjecaju virusa COVID-19 na poslovanje Upravo smo dobili obavijest od kupca Revoz kako večeras u 22 sata zaustavlja proizvodnju zbog situacije uzrokovane širenjem virusa COVID-19. S obzirom kako je Revoz jedan od naših većih kupaca, ova će odluka utjecati na naše operativno poslovanje.

Mladen Peroš Član Uprave

na ignore: retard "nabiduasku", plankovic, tizian, pific, barbosa....

e sad počinju pravi problemi za ad plastik..bilo je lijepo dok je trajalo, kupovalo se druge firme i širilo poslovanje. ova podjela dividende nije im mogla doći u gore vrijeme jer umjesto da su sačuvali taj keš za ovu krizu, razdijelili su ga okolo.kako će sada vraćati kredite kad im poslovanje stoji?

slovenci ne zatvaraju proizvodnju dovijeka, zatvara se privremeno radi karantene, kao i renault, i sl… pa vjerovatno ce i adpl zatvoriti svoje pogone na mjesec dana, utjecaja na poslovanje ce biti, mozda nece biti isplate dividende, ali ne mogu propasti Jer nakon ovoga ce imati i dalje isto trziste

Mogu poslati dio ljudi 2-3 tjedna na godišnji odmor, ništa se strašno neće dogoditi, neće corona trajati vječno.

Dividenda stvarno nije problem.

To je sića s obzirom na okolnosti.

Obveza ima. Ali zalihe, potraživanja, temeljni kapital i rezerve to nadomjeste bez većih poteškoća.

Tomu rezerve koje su se godinama taložile i služe.

Ima još par dionica na ZSE uz ADPL koje ovo mogu prebroditi. Ali za većinu će biti jako veliki problem. Naročito turisti.

to “privremeno” bi moglo potrajati mjesec dana ako ne i duže. za to vrijeme pojest će ih krediti i plaće za radnike.zato se slažem se onima koji procjenjuju dionicu na 100 kn ili niže, ne danas ili sutra,ali krajem ovog mjeseca vjerojatno da

Po mom misljenju problem mi je taj sto im je quick ratio debelo ispod 1, blize 0.5 nego 1, odnosno oko 0.67 prema bilanci na moje dionice, a to je po mom misljenju malo.
Current ratio im je 1.13 sto po mom misljenju malo za ovakvu industriju i onda se moraju oslanjati na vrhunsko upravljanje promjenama u radnom kapitalu, inventory turnoverom i konstantno kratkorocno kreditiranje od banaka.


Ruku na srce, po mom misljenju za sada vrhunski upravljaju sa radnim kapitalom i inventory turnover, ali mi se ne svida sto se konstantno plese po rubu i nikako da ide na bolje, odnosno previse se investira, strah me da ne izgore od investicija, a misljenja sam da ce kad tad doci do nekog problema.
Sad je sve ok dok je masu besplatnog novca ali to se vrlo brzo okrene i kad dode kriza onda ti banka nece ni dati kredit.


I po novcanom toku za 2Q mislim da su morali uzimati kredit u 3Q da isplate dividendu sto mi se ne svida, ali vidjeti cemo kad izade izvjesce za 3Q.


Nadam se da sam u krivu, ali mene te stvari odbijaju od dionice, jer sam misljenja da smo dosli do kraja ciklusa. Onda ako smo dosli do kraja ciklusa slijedi pad prodaje auta, onda pritisci na dobavljace da se rezu marze… itd, itd…


 

 

Ovaj gore post sam napisao 31. 7. 2019, i mislim da ce ih sve ovo sto sam gore naveo kostati jako puno.

Trebat ce vremena za oporavak, problem ce biti likvidnost i svasta nesto.

Nadam se da ce se izvuci.

 

 

Opća bježanija i ovdje. Kad vidiš prodajni nalog od 2000 komada na 120 kn sve ti je jasno….

Ignore: KressoM, delux

izgleda da će 100 kn biti brže od očekivanja, već ovaj tjedan!

New Report

Close