ADPL (AD Plastik d.d.)

Naslovnica Forum Tržište kapitala Hrvatska ADPL (AD Plastik d.d.)

Forum namijenjen svim temama vezanim za dionice, obveznice i druge vrijednosne papire te trgovanje istima u Hrvatskoj.
Zadnja izmjena 08.09.2024. u 00:41
OznakaVrijednostPrometKoličinaKupovnaProdajnaPromjena
ADPL
12,33
5.388
437
12,30
12,50
-0,41%
Podaci su preuzeti sa ZSE uz odgodu od 15 minuta.

izvor forum hr Vaš link …

vuhac, 23.12.2019. u 20:45
norme nema napraviš koliko ti stroj dozvoli jer su neodržavani, stalno staju i njima rukuju nekompetentni vezaši.

cijela sela vezaša rade u tom pogonu, organiziraju se u klanove, ratovi klan protiv klana, vlada atmosfera straha, “kolege” jedni drugima podvaljuju reklamacije, stimulacije i nagrade dovivaju samo vezaši, najbolji radnici u pogonu se uopće ne cjene, ljudi koji nešto vrijede odlaze masovno, na kraju će im ostat samo narkomani, linčine i jebivjetri a tada će propast jer radnik je TEMELJ proizvodnje, oni to ne kuže nego konstantno dovode retardirane “rodijake”

nema puno kontakta s ljudima LOL, u prvoj smjeni ćeš biti konstantno maltretirana od strane šefića, šetača, i bagre koja jebivjetari u uredima i spuštaju se u pogon samo da se vidi da nešto “rade” i ometaju te u tvom poslu u kojem je bitan visok stupanj koncentracije.

katastrofalna neorganizacija, jedinu odgovornost snosi najniže pozicionirani a to je radnik proizvodnje, prijetnje otkazima svakodnevno, prisilan i loše plaćen prekovremeni rad, loše plaćene noćne smjene…

varaju na materijalu, ne koriste original nego jeftine surogate, i regenerat u prevelikim postotcima što rezultira u komadima katastrofalne kvalitete koji zahtjevaju tonu dodatne dorade prije standardne, sve preko leđa radnika.
to su tone materijala dnevno, 40-50 tona mjesečno, neprijavljeni milijuni mjesečno koji idu u nečiji đep.
pere se novac na veliko, u susjednoj firmi mandeks preko puta koja je otvorena samo zbog tog jednoj razloga…
USKOK bi imao hrpetinu posla ovdje.

eto ti mali uvid iz unutra u solinu

vuhac, 23.12.2019. u 20:45

https://www.adorio.hr/ad-plastikVaš link …

evo jos jedno ispod nivoa .. malo sam se zainteresirao za dionicu ali ovo mi bas ne ulijeva povjerenje iako dobit raste iz godine u god… ima li ko neki info ima li politika prste u ovoj firmi?

ima li politika prste u ovoj firmi?

Ima. Ruska.


https://www.adorio.hr/ad-plastikVaš link …

evo jos jedno ispod nivoa .. malo sam se zainteresirao za dionicu ali ovo mi bas ne ulijeva povjerenje iako dobit raste iz godine u god… ima li ko neki info ima li politika prste u ovoj firmi?

Ajde ti lijepo k vragu. 🙂

Pa ako sam imao jednu firmu na ZSE kojoj je business dobar a valuacija OK, e sada nemam niti jednu.

HR u sljedecim godinama moze ocekivati samo veca nestasica radnog kadra, rast placa i sve manji kapacitet za uhljebe. A firme koje ne mogu pocistit svoje uhljebe ce pocistit sebe. Uhljebe sa rodbinskim vezama je prakticki nemoguce uklonit bez preuzimanja i to takvog gdje kroz mjesec dana nakon preuzimanja barem pola middle i senior managementa dobije otkaz.

Jedini razlog zasto postoji AD Plastik jest sto je HR radnik jeftiniji od onog iz Njemacke i tu se nemojmo zavaravat. Stoga ako ne upravljaju sa ljudskim resursima kako spada ode core business. Core business koji btw nije proizvodnja high tech opreme u autoindustriji vec outsourcing proizvodnje low cost dijelova gdje je efikasnost ljudi na traci broj jedan.

Rad i kapital ne dijele ista razmišljanja.

Kapital i rad u ovakvim djelatnostima gdje je potreban NKV radnik rijetko kad ide zajedno nisu za ludu stariji govorili zavrsi faks koji ga nisu imali, kad imas kvalifikacije mozes birat kad nemas jako tesko da sad ne idemo u tu raspravu nasiroko, nije ovo ERNT pa da usporedjujemo radna iskustva mislite da njemackoj ne crncite od jutra do sutra na slicnim poslovima ako ne i gore razlika je sta jedino znate zasto tamo crncite iako i to ima drugaciju racunicu kad stvari usporedis, sad kao sta je netko rekao sigurno da se oni uvrijedjeni i nezadovoljni uvijek cuju, onima kojima je ok nemaju potrebu visit negdi online opet ako gledas cudno da se u tim raspravama nisu javili ti vezasi branit svoju poziciju jel da, s druge strane zbog prepoterecenosti s poslom jer im je popunjenost skoro potpuna sigurno da se nezadovoljstvo povecava, svi vole manje radit za isto,. Na takvim radnim mjestima ne mislim na sve ali na tim najnizima tesko ces bas nac ljude koji imaju sredjen zivot, a tu nesredjenost svaki taj radnik donese na radno mjesto i to kreira atmosferu i sad ako se malo izdizes van toga okvira sigurno da ti nije lako bit u takvom okruzenju.

Ignore : renči

https://www.index.hr/mobile/clanak.aspx?category=vijesti&id=2142520

Jel i ovaj radi preko interneta?…..


Kapital i rad u ovakvim djelatnostima gdje je potreban NKV radnik rijetko kad ide zajedno nisu za ludu stariji govorili zavrsi faks koji ga nisu imali, kad imas kvalifikacije mozes birat kad nemas jako tesko da sad ne idemo u tu raspravu nasiroko, nije ovo ERNT pa da usporedjujemo radna iskustva mislite da njemackoj ne crncite od jutra do sutra na slicnim poslovima ako ne i gore razlika je sta jedino znate zasto tamo crncite iako i to ima drugaciju racunicu kad stvari usporedis, sad kao sta je netko rekao sigurno da se oni uvrijedjeni i nezadovoljni uvijek cuju, onima kojima je ok nemaju potrebu visit negdi online opet ako gledas cudno da se u tim raspravama nisu javili ti vezasi branit svoju poziciju jel da, s druge strane zbog prepoterecenosti s poslom jer im je popunjenost skoro potpuna sigurno da se nezadovoljstvo povecava, svi vole manje radit za isto,. Na takvim radnim mjestima ne mislim na sve ali na tim najnizima tesko ces bas nac ljude koji imaju sredjen zivot, a tu nesredjenost svaki taj radnik donese na radno mjesto i to kreira atmosferu i sad ako se malo izdizes van toga okvira sigurno da ti nije lako bit u takvom okruzenju.

pošteno..

pošteno.. ali u sljedecem postu su neke stvari jasnije znaci uzlet firme ce po meni trajati dok vlada “zna se” a kad ta vladavina prođe odose kolači..


Kapital i rad u ovakvim djelatnostima gdje je potreban NKV radnik rijetko kad ide zajedno nisu za ludu stariji govorili zavrsi faks koji ga nisu imali, kad imas kvalifikacije mozes birat kad nemas jako tesko da sad ne idemo u tu raspravu nasiroko, nije ovo ERNT pa da usporedjujemo radna iskustva mislite da njemackoj ne crncite od jutra do sutra na slicnim poslovima ako ne i gore razlika je sta jedino znate zasto tamo crncite iako i to ima drugaciju racunicu kad stvari usporedis, sad kao sta je netko rekao sigurno da se oni uvrijedjeni i nezadovoljni uvijek cuju, onima kojima je ok nemaju potrebu visit negdi online opet ako gledas cudno da se u tim raspravama nisu javili ti vezasi branit svoju poziciju jel da, s druge strane zbog prepoterecenosti s poslom jer im je popunjenost skoro potpuna sigurno da se nezadovoljstvo povecava, svi vole manje radit za isto,. Na takvim radnim mjestima ne mislim na sve ali na tim najnizima tesko ces bas nac ljude koji imaju sredjen zivot, a tu nesredjenost svaki taj radnik donese na radno mjesto i to kreira atmosferu i sad ako se malo izdizes van toga okvira sigurno da ti nije lako bit u takvom okruzenju.

Baš bih volio znati koji su to posao uhljeb i adz donijeli plastici … ako netko zna, molim da napiše …. iako sam prilično siguran u odgovor …. nijedan …

počinje kriza u autoindustriji
vidjet ćemo kako će se to odraziti na adpl
https://www.glasistre.hr/istra/cimos-na-udaru-krize-u-autoindustriji-nakon-kolega-iz-buzeta-bez-posla-ostaju-i-radnici-iz-kopra-612679

budapest !

Cimos je u problemima već desetak godina, to nema veze sa ‘krizom’ u autoindustriji. Druga je priča što se to tako želi prikazati jer je tako jednostavnije objasniti propast tvrtke … ali tvrtka je jedva spašena pred 2-3 godine kad ju je preuzeo neki talijanski fond, a onda od krize nije bilo ni ‘k’ … tako da nemojte nasjedati na fake news …. barem što se cimosa tiče ….

New Report

Close