ADPL (AD Plastik d.d.)

Naslovnica Forum Tržište kapitala Hrvatska ADPL (AD Plastik d.d.)

Forum namijenjen svim temama vezanim za dionice, obveznice i druge vrijednosne papire te trgovanje istima u Hrvatskoj.
Zadnja izmjena 18.10.2024. u 04:41
OznakaVrijednostPrometKoličinaKupovnaProdajnaPromjena
ADPL
11,65
12.385
1,063
11,65
11,90
-2,92%
Podaci su preuzeti sa ZSE uz odgodu od 15 minuta.

vise se ne sjecam, bilo je to davno. bilanca mi se nesto nije svidala, kao i to da da je faurecija bila puno jeftinija. ali, tada ne nisam razumio u dionice kao sada, pa je moguce da sam samo slucajno pogodio 🙂

Školovana budala je veća budala od one neškolovane

Pad cijene sa 135 na 70 kuna koju navodi gKlemenc je bio opet zbog vanjskih faktora u poslovanju, rat u Ukrajni, prve sankcije Zapada prema Rusiji nakon pada Berlinskog zida i velika nepoznanica što bi se dalje moglo dešavati. Cijena dionice nije se oporavljala otprilike godinu do godinu i pol dana zbog stalnog pada vrijednosti rublje u odnosu na euro, što je umanjivalo iskazanu dobit.


vise se ne sjecam, bilo je to davno. bilanca mi se nesto nije svidala, kao i to da da je faurecija bila puno jeftinija. ali, tada ne nisam razumio u dionice kao sada, pa je moguce da sam samo slucajno pogodio 🙂

Vrlo vjerovatno slucajnost ali onda si bar radio analizu doticne dionice pa bi oko toga bar mogli diskutirat sada se ta analiza bazira na osjecaju citanja vijesti selektiranih proizvodjaca koja se plasiraju , a znamo kako mediji funkcioniraju isto na trendu vijesti pojacavaju pozitivne i negativne kako im odgovara i lako je potpast pod utjecaj medija, a sada bez da si napravio ikakvu analizu dionice za nekoga tko moze napravit analizu dionice i nekoga tko ima iskustva u trgovanju mislim da ces se slozit da je ovakvo pisanje poprilicno neozbiljno za nekoga kao ti da si dopusti zauzest cvrsti stav o dionici na temelju vijesti bez da je prethodno napravio konkretnu analizu dionice s druge strane citiras neke clanke s trenutnim gubitcima kompanija, a adpl je trenutno objavio jako dobro izvjesce s jos boljim izgledima za kraj godine onda nesto ne stima s tim usporedjivanjem adplastika i nekog drugog proizvodjaca jer i jedno i drugo su aktualni podaci, a govore suprotno, zasto onda davat tezinu nekom drugom proizvodjacu kad se u konkretnom slucaju radi o adplastiku, a njegovi podaci trenutno govore drugacije. S druge strane trenutna cjena dionice reflektira ukljucen pesimizam koji se plasira, tako da i ako se stvarno desi valuacija bi odgovarala tom faktoru, meni je jedini veci rizik razvoj oko brexita i to smatran glavnom preprekom rast a to trenutno ide u malko boljem smjeru nego sta je bilo ali daleko od rjesenja, s tim da adplastik opet direktno nije toliko vezan za brexit ali bi utjecao na siri dio Eu kratkorocno.

Ignore : renči

status

istina da dublje analize nisam radio, ali govorim iz iskustva. pa nisam ja napisao da prodate dionicu ili nešto. samo da budete oprezni. sjecam se kad sam citao lyncha koji je rekao da autosektor traje oko 5 godina. Ovo je to debelo premašilo. vani autoindustrija govori da je loše, al da nista bolje ne ocekuju u narednom razdoblju. govorim o očekivanjima, ne kako je bilo do sada. ja ono sta govorim, govorim za sebe, a to je da ovaj sektor trenutno ne bih dirao. Vama je OK i to je to. Nema tu ja sam u pravu ili vi ste u pravu. Na kraju cemo vidjeti. Ja sam dosta slabo izlozen dionicama sada upravo jer ne vidim dugorocno prerspektivu kod dionica. Ali, boze moj, ne bi bilo prvi put da sam fulao

Školovana budala je veća budala od one neškolovane


Prvu analizu koju sam napravio za firmu je bila upravo ADPL. Došao sam raditi i nakon par dana nisam mogao spavati jer je firma imala strong buy za ovu kompaniju, a ja se nikako s time nisam slagao. I onda sam cijelu noc pisao i provjeravao sve, jer sam radio tek par dana, pa da ne ispadne da pametujem, i predao to ujutro. Tamo su radila jos dva decka analiticara, koji su rekli da je to OK, ali da oni to ne vide. Na kraju je dionica pala sa 135 na onih 70kn (negdje). Sada nebitno.

Ali ZAŠTO bas svaki put cim netko napise nesto lose o dionici, se javljaju imatelji dionica da se to piše samo zato da bi doticna osoba kupila dionicu jeftinije? Koliko je to balavo to je strasno. Netko stvarno pise samo da upozori na nesto. Ja kad napisem da je nemam, nit bih je kupio u ovom trenutku, tako i mislim. Uglavnom, imam previse posla i premalo volje.

kolega gklemenc …svaka čast ..pravi ste….zrno razuma uvijek dobro došlo …euforija ubija na burzi ..
samo razum vlada

Za koje marke automobila radi pretežito AD Platik? Renault, Ford…u kojima je još jače zastupljen?


Za koje marke automobila radi pretežito AD Platik? Renault, Ford…u kojima je još jače zastupljen?

PSA i neke ruske marke.
S tim da je Clio 5 sad hit i puni efekt se očekuje u ovom kvartalu.
Bar tako priča Došen.

Bolje jeftino kupovati nego jeftino prodavati.


Njemačka PMI, Njemačka Q3_2019 BDP(ako bude -0,1%) imate recesiju…a kad su svabe u recesiji, znate što to znači za cijelu autoindustriju…bez obzira na PSA i Renault

NAJVEĆE europsko gospodarstvo raslo je u trećem tromjesečju bolje od predviđanja, ali s i dalje slabih 0,1 posto, prema službenoj njemačkoj statistici. Savezni njemački ured za statistiku revidirao je predviđanje njemačkog rasta u drugom kvartalu na 0,2 posto, dok je prijašnja procjena predviđala pad od 0,1 posto, javlja dpa.

Mudro je zborio stari Seneca: "Per ipiz dudatis eneus iri!"

trude se srusit adp i onda netko pobere po asku zavidnu kolicinu 🙂


trude se srusit adp i onda netko pobere po asku zavidnu kolicinu 🙂

Da, da, i to nekih desetak tisuca komada u par dana. Po meni, a nisam sveznajuc, sve ispod 200 kn je no brainer s obzirom na to da se glavni oblak nad dionicom i sektorom razilazi. Trgovinski rat. Bar se tako cini. Buju se nekaj zdogovorili.
Suprotno najavama futuristickih katastroficara ljudi ce i dalje kupovati aute, i jos vise njih, samo kad budu sigurniji da ne ide kriza uskoro.

Bolje jeftino kupovati nego jeftino prodavati.



Prvu analizu koju sam napravio za firmu je bila upravo ADPL. Došao sam raditi i nakon par dana nisam mogao spavati jer je firma imala strong buy za ovu kompaniju, a ja se nikako s time nisam slagao. I onda sam cijelu noc pisao i provjeravao sve, jer sam radio tek par dana, pa da ne ispadne da pametujem, i predao to ujutro. Tamo su radila jos dva decka analiticara, koji su rekli da je to OK, ali da oni to ne vide. Na kraju je dionica pala sa 135 na onih 70kn (negdje). Sada nebitno.

Ali ZAŠTO bas svaki put cim netko napise nesto lose o dionici, se javljaju imatelji dionica da se to piše samo zato da bi doticna osoba kupila dionicu jeftinije? Koliko je to balavo to je strasno. Netko stvarno pise samo da upozori na nesto. Ja kad napisem da je nemam, nit bih je kupio u ovom trenutku, tako i mislim. Uglavnom, imam previse posla i premalo volje.

kolega gklemenc …svaka čast ..pravi ste….zrno razuma uvijek dobro došlo …euforija ubija na burzi ..
samo razum vlada
[/quote]

A sto je to razum? Imate neki recept za spoznavanje sto je to u nekom trenutku?
Sasvim konkretno, jedina sjena nad sektorom i ovom konkretnom dionicom je trgovinski rat i usporavanje europskog rasta. Ako se ta sjena makne, a izgleda da se mice, ostaju vam suhi fundamenti, divka, P/E, P/S, P/Ebitda, EV/Ebitda i jos poneki prema kojima je potpuno razvidno da je Adpl od 1.5 do skoro citava 3 puta jeftinija od ostatka vodeceg trzista i Adrisa, npr. Kako po kojem parametru. Ne zelim usporedjivati sa smecem nego s prime-om.
Eto. Za mene je potpuno jasno gdje lezi razum.

Bolje jeftino kupovati nego jeftino prodavati.

Pozdrav,

Moze mi netko reci zasto ovdje vec 3 godine EBITDA stagnira?, odlicna kompanija u ciklucnoj industriji…

Rast prihoda je odličan, kao i neto dobiti….
PE je na razini autoindustrije i vani, al je smjesna, divka odlicna….

Prihod 2017-2019 rastu 40%, a EBITDA ostala ista?

New Report

Close