ADPL (AD Plastik d.d.)

Naslovnica Forum Tržište kapitala Hrvatska ADPL (AD Plastik d.d.)

Forum namijenjen svim temama vezanim za dionice, obveznice i druge vrijednosne papire te trgovanje istima u Hrvatskoj.
Zadnja izmjena 08.09.2024. u 00:18
OznakaVrijednostPrometKoličinaKupovnaProdajnaPromjena
ADPL
12,33
5.388
437
12,30
12,50
-0,41%
Podaci su preuzeti sa ZSE uz odgodu od 15 minuta.

accountant

naravno, dugorocni mogu mirno spavati. kako sam gore napisao, adpl je jedna od najboljih dionica na nasem trzistu i to stoji. ja to ne sporim. samo mi, kazem, nije logicno razmisljanje da je adpl konkurentniji od nekih renomiranih kompanija, i da je anticiklican u ovoj totalno ciklickoj industriji. Sta zadesi proizvodace automobila, zadesit ce i njih. Mogu oni biti bogovi konkurentnosti

Školovana budala je veća budala od one neškolovane

gklemenc
Vas evidentno ne brine to da li će ADPL rasti ili ne već vas evidentno jako živcira to što ne pada pa da kupite. Da nije tako ne biste se ovdje upirali sa svojom “zabrinutošću”.
“Zabrinutih” analitičara sam se u životu nagledao koliko hoćete i uvijek, ali ama baš uvijek zaradio više od njih. Šta ćeš kad sam optimističan po naravi.:-)
Da, baš tako, rade anticiklično jer rade bolje od drugih. Otimaju drugima poslove i rastu i na padajućem tržištu. Koje je padajuće samo zasad. A kako su dovoljno mali prostora za tu praksu ima dugi niz godina čemu svjedoče i novi debeli ugovori.
Za sve ostalo obratite se kolegi accountant-u, sve vam je lijepo objasnio.

P.S.
Barem se slažemo u tome da je dobro vođena firma i da dugoročni mogu relativno mirno spavati.

Bolje jeftino kupovati nego jeftino prodavati.

2019 (September) Europe: Car Sales and Market Analysis

https://www.investing.com/equities/ad-plastik-technical

https://www.mojedionice.com/dionica/ADPL-R-A

Prihodi rastu, dobit raste, BV raste, dividendni prinos raste, P/E pada, zaduženost pada… Broj objavljenih potpisanih ugovora raste što osigurava bezbrižnu budućnost bez turbulencija…

I onda na temu nahrupe likovi koji su plaćeni da pišu budalaštine.

Mudro je zborio stari Seneca: "Per ipiz dudatis eneus iri!"

Koliko se mene učili dionica se kupuje kada je sektor u problemu, a prodaje kada je sektor na vrhuncu. Tako da ja još dvije godine ne očekujem neki porast cijene, ali dobivam lijepu dividendu. Kada sektor uzleti prodajem adpl po 300kn.

Prvu analizu koju sam napravio za firmu je bila upravo ADPL. Došao sam raditi i nakon par dana nisam mogao spavati jer je firma imala strong buy za ovu kompaniju, a ja se nikako s time nisam slagao. I onda sam cijelu noc pisao i provjeravao sve, jer sam radio tek par dana, pa da ne ispadne da pametujem, i predao to ujutro. Tamo su radila jos dva decka analiticara, koji su rekli da je to OK, ali da oni to ne vide. Na kraju je dionica pala sa 135 na onih 70kn (negdje). Sada nebitno.

Ali ZAŠTO bas svaki put cim netko napise nesto lose o dionici, se javljaju imatelji dionica da se to piše samo zato da bi doticna osoba kupila dionicu jeftinije? Koliko je to balavo to je strasno. Netko stvarno pise samo da upozori na nesto. Ja kad napisem da je nemam, nit bih je kupio u ovom trenutku, tako i mislim. Uglavnom, imam previse posla i premalo volje.

Školovana budala je veća budala od one neškolovane

Po mojem iskustvu, a imam ga podosta, cca. 15ak godina, na PF naprosto NE POSTOJE “nezavisni analitičari” koji na nešto upozoravaju druge elem eto tako iz dobre edukativne namjere. SVI, ali ama baš svi imaju neku agendu i gospodine gklemenc izvinut ćete me kad tvrdim da ni vi niste iznimka.
Dopuštam da jeste, ali vjerovatnost je toliko malena da je statistički zanemariva.
Zapravo je poprilično oholo i smiješno tvrditi uopće tako nešto na ovom mjestu, PA ČAK I KAD BI TO BILA ISTINA, a najvjerovatnije nije.
Ono, ne posjećuješ javnu kuću ako nisi došao … A kad si već došao ne tvrdiš si došao eto, tako… A ne …

Bolje jeftino kupovati nego jeftino prodavati.


Prvu analizu koju sam napravio za firmu je bila upravo ADPL. Došao sam raditi i nakon par dana nisam mogao spavati jer je firma imala strong buy za ovu kompaniju, a ja se nikako s time nisam slagao. I onda sam cijelu noc pisao i provjeravao sve, jer sam radio tek par dana, pa da ne ispadne da pametujem, i predao to ujutro. Tamo su radila jos dva decka analiticara, koji su rekli da je to OK, ali da oni to ne vide. Na kraju je dionica pala sa 135 na onih 70kn (negdje). Sada nebitno.

Ali ZAŠTO bas svaki put cim netko napise nesto lose o dionici, se javljaju imatelji dionica da se to piše samo zato da bi doticna osoba kupila dionicu jeftinije? Koliko je to balavo to je strasno. Netko stvarno pise samo da upozori na nesto. Ja kad napisem da je nemam, nit bih je kupio u ovom trenutku, tako i mislim. Uglavnom, imam previse posla i premalo volje.

Kad si takav veliki strucnjak, zanima me da li si onda kupovao po 70? Pretpostavljam da nisi, jer sada tu ne bi dijelio besplatne strucne savjete.

kupoprodaj

ljudi me znaju, kao i ovdje forumasi. a evo nisam pisao dvije godine. zasto mislite da vecinom dobivam dobre ocjene? jer oni koji me znaju, znaju da sam ta statisticka pogreska o kojoj govorite. ali, kako rekoh, zaboli mene dal cete slusati ili ne.

ono sto je jedino istina, je da smo mi nacija deb.ila, koja je najpametnija na svijetu, i nikad ne zelimo poslusati tuđi savjet, jer hej, sta ce nam, mi smo geniji, a svi ostali budale. Zato i jesmo na razini zimbabvea i papa nove gvineje.

Školovana budala je veća budala od one neškolovane

Forumski filantrop. Nakon godina nepisanja odjednom je osjetio jaki poriv da svima otvori oči kako ne bi ovdje zaglibili. LOLˆ2.

Bez brige, vozi hidra k'o hidrogliser ! [emo_smijeh][emo_smijeh][emo_smijeh]

Bitna je veličina firme. Ako je prošle godine prodala jednu kvaku, a ove dvije kvake to je rast od 100% pa makar je pad prodaje kvaka u svijetu. Isto tako oni ne proizvode za 100 vrsta automobila nego za najviše 8 do 10 različitih modela. Ako bude pad prodaje automobila od 10%, a oni ugovore 11 modela, a imali su 9 modela opet oni imaju rast usprkos znatnom padu od 10% u prodaji automobila. Ali ovdje govorimo o padu od 1% globalno, rekao bi zanemarivi pad. Onda ide drugi pad rukava. Recimo da 5 godina pada proizvodnja automobila, svjetski BDP je sve veći, ima sve više stanovnika. Ali onda će biti špic prodaje od 10% i nadoknaditi će sve gubitke proteklih godina. Po meni adpl neće nešto posebno rasti u dogledno vrijeme, ali niti padati jer su fundamenti odlični, a dividenda izvrsna. Ali kada povuče poslije to će biti u tjedan dva. E sada tko to uspije pogoditi svaka mu čast.


Kad veliki kihavaju, mali slijede. Ali ovo je vrlo zanimljiva ideja "konkurentska utrka". Znaci, po vama, stogodišnje firme nemaju pojma o poslu, dok ADPL unistava sve pred sobom. Vi ste upravljali produktivnoscu u Nissanu, fureciji, continentalu i ADPL-u pa znate prepoznati kvalitetu ili šta? Faureciji dionica pala 50% jer su, eto, nesposobni. Da bude jasno, adpl je jedna od najboljih dionica na nasem trzistu, ali sada ulagati u ovaj sektor mislim da nema smisla.

Kao netko tko cijelu karijeru radi u stogodišnjoj mega-firmi, mogu reći da su takve firme jako neefikasne i da ih mali uvijek gaze, ali im ne mogu konkurirati na velikim poslovima.
Obično završi tako da kupimo te male firme i na taj način održimo sebe. Nemam iluzija da će netko kupiti ADPL, ovo je čisto iz moje branše.


Prvu analizu koju sam napravio za firmu je bila upravo ADPL. Došao sam raditi i nakon par dana nisam mogao spavati jer je firma imala strong buy za ovu kompaniju, a ja se nikako s time nisam slagao. I onda sam cijelu noc pisao i provjeravao sve, jer sam radio tek par dana, pa da ne ispadne da pametujem, i predao to ujutro. Tamo su radila jos dva decka analiticara, koji su rekli da je to OK, ali da oni to ne vide. Na kraju je dionica pala sa 135 na onih 70kn (negdje). Sada nebitno.

Ali ZAŠTO bas svaki put cim netko napise nesto lose o dionici, se javljaju imatelji dionica da se to piše samo zato da bi doticna osoba kupila dionicu jeftinije? Koliko je to balavo to je strasno. Netko stvarno pise samo da upozori na nesto. Ja kad napisem da je nemam, nit bih je kupio u ovom trenutku, tako i mislim. Uglavnom, imam previse posla i premalo volje.

Mene iskreno zanima na čemu je bio temeljen zaključak da tada ADPL nije bio za kupiti?

New Report

Close