ADPL (AD Plastik d.d.)

Naslovnica Forum Tržište kapitala Hrvatska ADPL (AD Plastik d.d.)

Forum namijenjen svim temama vezanim za dionice, obveznice i druge vrijednosne papire te trgovanje istima u Hrvatskoj.
Zadnja izmjena 20.09.2024. u 02:42
OznakaVrijednostPrometKoličinaKupovnaProdajnaPromjena
ADPL
12,01
769
64
11,80
12,05
0,84%
Podaci su preuzeti sa ZSE uz odgodu od 15 minuta.

Zna li tko da li ovo boldano dolje ima veze sa ADPL?

“Njemačka je naš najvažniji bilateralni gospodarski partner, o čemu dovoljno govori podatak kako je samo prošle godine ukupna robna razmjena između naših dviju zemalja iznosila oko 5,5 milijardi eura, a iz Njemačke u Hrvatsku ujedno dolazi i najviše turista“, istaknuo je u svom pozdravnom govoru ministar Horvat. Dodao je kako je i u prvih sedam mjeseci ove godine hrvatski izvoz na to tržište porastao za 7 posto, od čega najvažniji proizvodi dolaze iz automobilske industrije, koja je ujedno bila jedna od tema razgovora.

https://www.tportal.hr/biznis/clanak/ministar-horvat-primio-njemackog-ministra-gospodarstva-vrijeme-je-da-vratimo-povjerenje-njemackih-investitora-20191021

Napomena: Ovaj komentar nije preporuka za kupnju ili prodaju dionica. Udijeli koji like, znam da imaš! Vratit ću 100%, majke mi!

Pa sigurno da ima ali zar ti je potreban taj clanak da bi razmisljao koliki je rast prihoda adplastika od prosle godine pa dostupna su izvjesca gdje se u 6 mjeseci vidi da je rast prihoda od prosle godine isto 7%, s druge strane sigurno je adplastik jedan od najvecih izvoznika u hrvatskoj sta se tice autoindustrije.U zadnje vrijeme cesto se od strane politike primjecuje orijentiranost na autoindustriju prvo ono s rimcom sada s ovim clankom vjerovatno to smatraju dobrim predizbornim utjecajem kada bi uspjeli ostvarit neku znacajnu investiciju u autoindustriji, s druge strane trenutno je jako povoljno vrijeme da se tako nesto i dogodi kada promatras brexit i smanjenje investicija i seljenje u ostale eu zemlje, moguce odustajanje VW od turske, trosak radne strane prema slavoniji koja je zbog devastacije sigurno pozeljno mjesto za takvo nesto i dobre pretpostavke s obzirom na presjedanje sljedece godine ako gledamo s politicke strane tako da su sanse nesto povecane sad pitanje je jedino na koji nacin privuc s obzirom na konkurentnost i sta rade po pitanju toga da iskoriste ovaj pozitivni trenutak s obzirom na kretanja. Sad kad bi se takvo nesto uspilo realizirat to bi za adplastik stvarno bilo super iako unatoc tome super posluju ali pozitive nikad dosta iako poznavajuci nase nesposobnjake to je na dugackom stapu.

Ignore : renči

Ma ne pratim bas ovu firmu, pa ne znam detalje, ali vidim da ovdje ima znalaca, pa ako netko zna da li i koliko ADPL suradjuje sa VW koncernom i dali je ova donja vijest dobra za ADPL. Naravno, male su sanse da se ostvari, ali nikad me znas. Ipak iduce godine predsjedamo sa EU, pa bi to mozda mogao biti znak dobre volje od Nijemaca.

https://m.vecernji.hr/vijesti/hrvatska-ulazi-u-bitku-za-volkswagenovu-novu-tvornicu-1353887

Napomena: Ovaj komentar nije preporuka za kupnju ili prodaju dionica. Udijeli koji like, znam da imaš! Vratit ću 100%, majke mi!

PersJesus, 22.10.2019. u 00:25
Naravno, male su sanse da se ostvari, ali nikad me znas.

Mislim da su ovdje favoriti Srbi i Rumunji, ali baš tako, nikad se ne zna.

Ipak iduce godine predsjedamo sa EU, pa bi to mozda mogao biti znak dobre volje od Nijemaca.

Nisu takve investicije stvar dobre volje već čiste ekonomske računice, da li se isplati ili ne … ako mi možete navesti jednu velikku greenfield investiciju u bilo kojem sektoru a koju su naši političari u zadnjih 30 godina uspjeli dovući u Hr, sami ćete sebi odgovoriti na pitanje da li takvi kao VW uopće ozbiljno razmatraju Hr kao destinaciju ili ne … a još ako uzmete u obzir i da nema kvalificirane radne snage za takve djelatnosti, odgovor je sasvim logičan: od toga ništa ….

Problem su i visoki pa još i neprestano promjenjivi porezi i propisi. Tko im može jamčiti kakvu takvu stabilnost sljedećih 6 mjeseci unaprijed?

Tisza Automotive, koju je grupa kupila 2018, radi za Volkswagen. Tvornica je u Mađarskoj. Inače najviše rade za Suzuki, ali i za Bentley.
No ako Volkswagen bude radio tvornicu u Hrvatskoj, moglo bi biti posla i za AD onda. No kapaciteti u Hrvatskoj su puni, tako da bi to značilo i nove pogone…

dobra firma,ali za autoindustriju dolaze bitno teža vremena nego zadnjih par godina tako da…

Dajte molim Vas, pored Rumunjske i Srbije nemamo šanse.
Oni već imaju spremnu infrastrukturu, know how, ljude, lobiste, zakonodavstvo i sve propise gotove već.

Mi kaskamo za njima desetljeće… mi smo obični amateri za njih na ovom području. Zahvalite se našim političarima jer smo 0 za strane investicije (izuzev turizma).

Samo zimmer frei.

https://www.vecernji.hr/auti/rimac-o-volkswagenovoj-tvornici-otvorili-smo-komunikacijski-kanal-vlade-i-velikih-igraca-1353952

Napomena: Ovaj komentar nije preporuka za kupnju ili prodaju dionica. Udijeli koji like, znam da imaš! Vratit ću 100%, majke mi!

Vjerojatnost da hrvatska dobije ovaj projekt je znatno niža nego li da se hrvatska košarkaška reprezentacija plasira na prvenstvo.
Ali tko zna, ako pobjedi ava karabatić na predsjedničkim izborima možda ona otvori “komunikacisjki kanala” s ulagačima.

Trolam, hejtam, vrijeđam, ponižavam, omaložavami - mućki Džubrarim.

“AD Plastik dobro je poznato ime u automobilskoj industriji po proizvodnji plastičnih dijelova za interijer i eksterijer automobila”

https://www.vecernji.hr/auti/hrvatske-tvrtke-rade-dijelove-za-lamborghini-ferrari-audi-bmw-volkswagen-1353980

Napomena: Ovaj komentar nije preporuka za kupnju ili prodaju dionica. Udijeli koji like, znam da imaš! Vratit ću 100%, majke mi!

New Report

Close