ADPL (AD Plastik d.d.)

Naslovnica Forum Tržište kapitala Hrvatska ADPL (AD Plastik d.d.)

Forum namijenjen svim temama vezanim za dionice, obveznice i druge vrijednosne papire te trgovanje istima u Hrvatskoj.
Zadnja izmjena 18.10.2024. u 03:39
OznakaVrijednostPrometKoličinaKupovnaProdajnaPromjena
ADPL
11,65
12.385
1,063
11,65
11,90
-2,92%
Podaci su preuzeti sa ZSE uz odgodu od 15 minuta.

I nemojte se nadat da će cijena pasti na 40-50 kn, firma je nakupila nešto kapitala u ovih 10 godina, a i neće više biti onakvog armagedona kao 2008. Može to pasti dosta, ali će se i vratit cijena kao što se i vratila. Radi se o rijetkom biseru kakav se u Hrvatskoj teško nalazi. Doduše, Rusi su gazde tako da se ne možemo baš previše hvalit, ali to je svakako još jedan adut za perspektivu ovog poduzeća.


Kupnja od strane trezora ne mora biti sa svrhom branjenja cijene. Može jednostavno biti posljedica procjene da je cijena povoljna za dokup i da će se u budućnosti zaraditi na kupnji.

Kada upravljačka ekipa iz ADPL-a ne bi imala dionice i direktni osobni interes izražen u cijeni dionice, ja bih ovo što ste napisali možda i potpisao.

90% BURZE JE PSIHOLOGIJA,a svaki dan se trubi po portalima i novinama da stiže nova recesija,i naravno da ljudi se više ne žele ifrati igre ko zadnji magarac,..svi znamo da je dow jones prenapuhan do kraja,ne mora značiti da će puknuti ove godine ali stvarno logika govori da će se ispuhat kad tad..ako Amerika kihne prehladit će se cijeli svijet,još odzvanja u ušima govor čelnika FED a koji je rekao Trumpu da mu on ovoga puta neće moći pomoć..dakle stvarno se valja iza brda nešto..u srazu sukoba Amwrike i Kine,cijeli svijet ćew biti kolateralna žrtva,a pošto je strah najpotentniji ljudski osjećaj,sve je moguće,mada se ja nadam da do ekonomskog armagedona neće doći..džaba dobri fundamenti,džaba dobra uprava..


majstoru nije preskupo 1022 komada kupit po 165,5 ..ali mu je po 168….ovjde je na djelu teška manipulacija zvana "pecanje " …

Ja gađam godišnji target od +4% (dugotrajno). U svjetlu toga, platiti 1,5% više nego što moram je apsolutno neprihvatljivo.

Solin, 3. 9. 2019.

U Rusiji 46,5 milijuna eura novih poslova

AD Plastik Grupa ugovorila je nove poslove na ruskom tržištu sveukupne vrijednosti 46,5 milijuna eura
za različite modele vozila.
S alijansom Renault-Nissan-AvtoVAZ ugovoreno je 24 milijuna eura novih poslova za novi model vozila
Lada Granta koje će se proizvoditi u njihovoj tvornici u Togliattiju. Za to će se vozilo krovovi, zaštite
podvozja, blatarice i zaštite zadnjih branika proizvoditi u tvornici AD Plastik Togliatti.
Ujedno su s istim kupcem ugovoreni dodatni poslovi proizvodnje krovova za nove modele vozila Renault
Logan i Sandero u vrijednosti od 12 milijuna eura.
Početak serijske proizvodnje za navedene modele planiran je u drugom i trećem tromjesečju 2021. godine,a predviđeno trajanje projekata je osam godina.
S kupcem Volkswagen ugovoreno je 10,5 milijuna eura novih poslova za vozila VW Tarek i Škodu Karoq.
AD Plastik Kaluga za ove će modele proizvoditi obloge prtljažnika vozila, a početak serijske proizvodnje
planiran je krajem 2020. godine s predviđenim trajanjem projekta od sedam godina.

http://www.zse.hr/userdocsimages/novosti/9jkdU7TI2GdTABLXGAnPmQ==.pdf

When wealth is lost, nothing is lost; when health is lost, something is lost; when character is lost, all is lost. ~Billy Graham

To daju vijest da se još stignu istresti dok recesija nije zakucala na vrata…

Mislim da mažu oči javnosti, idemo u stečaj uskoro :-)))

http://www.zse.hr/userdocsimages/novosti/9jkdU7TI2GdTABLXGAnPmQ==.pdf

Napomena: Ovaj komentar nije preporuka za kupnju ili prodaju dionica. Udijeli koji like, znam da imaš! Vratit ću 100%, majke mi!

Obratite pozornost na trajanja projekata, ovdje pricamo o 7, 8 godina itd. Mozemo mi pricati hoce li doci nova kriza i koliko ce biti jaka i koliko ce trajati, ali pobogu nece svijet odjednom stati i prestati se okretati. Poslovanje moze usporiti ali se temelji za uspjeh postavljaju godinama unaprijed i vidimo da je ADPL stabilan dio te jedne vece price.
A cijena dionice na ovakvom trzistu je prica za sebe. Srecom ne moram prodavati pa mogu uzivati u 7.5% povrata od dividende.



Kupnja od strane trezora ne mora biti sa svrhom branjenja cijene. Može jednostavno biti posljedica procjene da je cijena povoljna za dokup i da će se u budućnosti zaraditi na kupnji.

Kada upravljačka ekipa iz ADPL-a ne bi imala dionice i direktni osobni interes izražen u cijeni dionice, ja bih ovo što ste napisali možda i potpisao.
[/quote]

uprava ne odlučuje. o tome odlučuje vlasnik. a to su rusi. i njih nije briga za osobni interes nekoga iz uprave.

AD Plastik ugovorio nove poslove u Rusiji za 46,5 milijuna eura: Otkrili su zašto je ta suradnja toliko važna


Pametnom dosta

za vratiti cijenu ADPL na 180 kuna treba oko 200 000 eura to sve govori kakvo je ovo tržište , baš zbog toga mi dođe da pokupim ove veće naloge do 175.za to sam dovoljno lud a i imam novca.


To daju vijest da se još stignu istresti dok recesija nije zakucala na vrata…

Koji si ti kre-ten. Ne znam zašto moderator ne izbriše ovakav nebulozni post.

Bez brige, vozi hidra k'o hidrogliser ! [emo_smijeh][emo_smijeh][emo_smijeh]

New Report

Close