ADPL (AD Plastik d.d.)

Naslovnica Forum Tržište kapitala Hrvatska ADPL (AD Plastik d.d.)

Forum namijenjen svim temama vezanim za dionice, obveznice i druge vrijednosne papire te trgovanje istima u Hrvatskoj.
Zadnja izmjena 20.09.2024. u 04:12
OznakaVrijednostPrometKoličinaKupovnaProdajnaPromjena
ADPL
12,01
769
64
11,80
12,05
0,84%
Podaci su preuzeti sa ZSE uz odgodu od 15 minuta.

Cijena je vec duze pod pritiskom na asku kad se pokupi jedna tisucica dodje druga, da li je to izlazak nekog s vecom kolicinom znat ce mozda netko ako prati stanje dionicara ima li takvih da rece koju rijec o tome ? ili je ono klasicno kontroliranje cijene dok se ne skupi koliko se moze pa se onda pusti s lanca tko ce ga znat, jer tih kontroliranja dok se ne skupi koliko se moze bilo je vise nego dovoljno kod nas s druge strane dovoljno je vidit kamate na obveznice koliko nisko idu pa prodavat dionicu koja nosi vise od 4% dividende s takvim kamatama na obveznice nema bas puno smisla, love ima dovoljno u opticaju ali izbor dobrog prinosa na imovinu sve manje ima.

Ignore : renči

Malo je pozitivnih priča poput AD Plastika…. od ugovorenih poslova, zdrave bilance, financijskih pokazatelja, transparentnosti izvješća, komuniciranja s dioničarima i ostalim zainteresiranim stranama.

Osobno sam više puta po malo prodavao i po malo kupovao ovisno o cijeni.
Vjerujem da je ovo dionica za kupi i drži.
Ono što me brine je neefikasno tržište a ne poslovanje tvrtke.

Pozdrav svim dioničarima i onima koji će to tek postati.

Podsjetnik:

Glavna skupština je 11.07.2019. u 12,00 sati u Solinu.
Isplata dividende 25.07.2019.

http://www.adplastik.hr/media/uploads/docs/HR_Dopuna_kalendara_doga%C4%91anja_za_2019._godinu.pdf

Iako je AD Plastik izuzetna firma za HR prilike, cijena dionice ne mrda. Mislim da bi se u slučaju dobrog izvješća za Q2 nešto moglo dogoditi sa cijenom dionice, budući da je Q1 bio ispod očekivanja onih koji ciljaju veće prihode i sve veću dobit.

halfte trinken, halfte Šarcu geben

ovaj bećar što štopa rast ne bi trebao biti krupan zalogaj samo kada bi se par dana skidalo 3do 5 tisuća komada što za ovakvu dionicu nije puno jer to bi bio dnevni promet oko 1 mil. kuna.
po mojoj procijeni taj nema više od 20 000 komada a možda i puno manje.
sa 50 000 komada si vidljiv u top 10 dioničara a tamo već dugo vremena nitko ne prodaje.
uprava i nadzorni odbor koji imaju ispod toga broja isto ne prodaju jer bi to morali prijaviti.
to je znači neki vanjski igrač koji misli prebaciti paru van i kupiti nešto tamo tko zna što.


vidim da bi kolega invest kupio jeftino ADPL pa proba lažima zamutiti vodu.
cijena ADPLje prije 2 godine bila 165-170 kuna pa ako je rast dionice od 10-12% u dvije godine najuspješnijeg poslovanja firme previše onda se tu stvarno nema što reći.

točno, nakupovao sam se zadnjih dana 🙂
ADPL je izuzetna hr priča, još uvijek dovoljno ne prepoznata.


ovaj bećar što štopa rast ne bi trebao biti krupan zalogaj samo kada bi se par dana skidalo 3do 5 tisuća komada što za ovakvu dionicu nije puno jer to bi bio dnevni promet oko 1 mil. kuna.
po mojoj procijeni taj nema više od 20 000 komada a možda i puno manje.
sa 50 000 komada si vidljiv u top 10 dioničara a tamo već dugo vremena nitko ne prodaje.
uprava i nadzorni odbor koji imaju ispod toga broja isto ne prodaju jer bi to morali prijaviti.
to je znači neki vanjski igrač koji misli prebaciti paru van i kupiti nešto tamo tko zna što.

Istina, samo to će trajati cijeli tjedan

https://www.zse.hr/default.aspx?id=93086

razni crnogorci, bjelogorci, zorangutani, amadeo, mikardo, persuric i ostali infantili bez muda su na ignoru..a možda je to sve jedna jadna osoba.

http://zse.hr/default.aspx?id=93086

Evo malo poslova 🙂

Dakle, po onome što su do sada izvijestili, ove godine su ugovorili novih poslova u iznosu od 127 mil. eura … a tek smo na pola godine ….

Divota. Ali pazite ovo, ugovor vrijedi od 2021. Ovdje se razmišlja godinama unaprijed.
AD Plastik Grupa u Rusiji je ugovorila nove poslove u vrijednosti od 71,4 milijuna eura, a odnose se na komponente za nova vozila alijanse Renault-Nissan-AvtoVAZ, izvijestila je u srijedu ta solinska tvrtka za proizvodnju automobilskih dijelova.
Ugovoreni su poslovi razvoja i proizvodnje više od 80 različitih komponenti eksterijera i to dijelova branika, pragove, blatobrane i zaštite podvozja, koji će se proizvoditi u ruskoj tvornici AD Plastik Togliatti, navodi se u objavi na Zagrebačkoj burzi.
Pritom, vozila marke Renault proizvodit će se u tvornici AvtoVAZ u Togliattiju i predstavljaju treću, moderniju generaciju vozila Logan i Sandero.
Početak serijske proizvodnje planiran je u drugom tromjesečju 2021. godine, a predviđeno trajanje projekta je osam godina. Kako su Sandero i Logan bili među dvadeset najprodavanijih vozila u Rusiji, od novih vozila očekuje se prodaja od više od 140 tisuća godišnje, stoji u objavi AD Plastika.

Kad preskocimo 200kn tada ce je pustiti s lanca kao i podravku…nadam se na jesen.👌

U kojoj je fazi Erste mirovinac koji je dosta prodavao ADPL, jel tko zna?

Razmišljam o kupnji paketa dionica ADPL, ali brine me što su dosta
izloženi u Rusiji i zadnji put kad je tamo izbila kriza dionica je bila pala
ispod 100 kn i tada sam nešto bio kupio..

Napomena: Ovaj komentar nije preporuka za kupnju ili prodaju dionica. Udijeli koji like, znam da imaš! Vratit ću 100%, majke mi!

New Report

Close