ADPL (AD Plastik d.d.)

Naslovnica Forum Tržište kapitala Hrvatska ADPL (AD Plastik d.d.)

Forum namijenjen svim temama vezanim za dionice, obveznice i druge vrijednosne papire te trgovanje istima u Hrvatskoj.
Zadnja izmjena 20.09.2024. u 00:49
OznakaVrijednostPrometKoličinaKupovnaProdajnaPromjena
ADPL
12,01
769
64
11,80
12,05
0,84%
Podaci su preuzeti sa ZSE uz odgodu od 15 minuta.

a ja ovih dana kontra svih prodavao Optimu a kupovao ADPL pa se vidimo na jesen


gledam cijene dionica na ovaj datum prošle godine i vidim da je ADPL bila 196 kuna i ne vidim razlog zašto je sada na ovim nižim cijenama kada će imati skoro istu dividendu,iza sebe ima uspješnu godinu i rast prihoda,obavila je preuzimanje u Mađarskoj,ima masu ugovorenih poslova i zapošljavati će dodatne radnike u Srbiji i dobili su nagradu za izvoznika godine.koliko su druge dionice rasle u godinu dana a rezultati su slabiji…

To se zove neefikasno tržište
A što se tiče cijene, moj je target debelo preko toga što navodite. Razlozi isti

da je cijena ADPL na burzi i 250 kuna tko bi što loše mogao reći o tome jer bi sa ovom dobiti(a najavljuju veće prihode i dobit)i ovom dividendom P/E bio 12,5 što je super u usporedbi sa drugim vodećim dionicama.na cijenu dionice od 250 kuna dividenda iznosi oko 4% što je u usporedbi sa ostalim dionicama opet pri vrhu.

Ili je 50 lipa plus ili minus.
Tu se vrti cijena a tjedan dana do dividende.

Da je oko 200 to bi bilo realno

200 kn?
Teško, teško.
Cijena je dosta napucana zadnje dvije godine


200 kn?
Teško, teško.
Cijena je dosta napucana zadnje dvije godine

ništa nije napucano, pratite objave pred. Uprave i sve će biti jasno
dividenda rastuća
poslovanje geografski disperzirano u riziku (nešto kao ARNT u turistima)
ima prostora za akvizicije što dokazuju
ne znam gdje je vrh prije sljedećeg downhill-a (neizbježna cikličnost recesija) ali rekao bih da je to debelo preko 200 kn

Dobro je znati da je uprava nedavno kupovala po ovim cijenama. Možda oni znaju jel povoljno ili nije.


200 kn?
Teško, teško.
Cijena je dosta napucana zadnje dvije godine

Evo jedne informacije koje se ovi mlađi ne sječaju,a i mnogi ostali ne znaju:
Vlasnička struktura ADPL promijenjena je 2007. dokapitalizacijom Ruskog strateškog partnera OAO Holding Autokomponenti. Ruska kompanija izvršila je dokapitalizaciju u iznosu od HRK 311 mn čime je postala najveći pojedinačni dioničar s udjelom od 30%. Dokapitalizirani iznos ruski investitor platio je po tadašnjoj tržišnoj cijeni od HRK 247,31 po dionici.
Znači 2007. godine je Rusima vrijedila 247 kn po dionici i toliko su gotovog novca upucali u ovaj rijetki biser u Hrvatskoj. Bespredmetno je govoriti o nekakvoj napucanosti cijene u 2019. godini, 12 godina od ruske dokapitalizacije.

Stvarno je glupo baba-vangaški projicirat buduće vrijednosti, a najmanje volim okrugle brojeve kao odrednice za “break even”. Svak ko uđe na sadašnjim vrijednostima ima svoju logiku i ja mu želim svu sreću.
ADPL mi je do sada daleko najisplativije ulaganje, a sjećam se kad sam se nećkao kupiti ga na 130 kn. Pravi majstori su sve to vidili i potencijal ove dionice skužili su puno, puno prije mene.
Samo na spominjanje ove dionice kod mene se razvuče širok ulagački osmijeh. A kako je tek njima?
Svaka čast svakom ko je ovdje uletio i ko će još uletiti (na vrijeme).
I da, radujem se još jednoj divki kao malo dijete.
Ne znam kako vi reagirate, ali meni je moment sijedanja lovice na račun jači od 10% dnevnog rasta bilo koje dionice u mom portfelju.
Ako me kužite…

vidim da bi kolega invest kupio jeftino ADPL pa proba lažima zamutiti vodu.
cijena ADPLje prije 2 godine bila 165-170 kuna pa ako je rast dionice od 10-12% u dvije godine najuspješnijeg poslovanja firme previše onda se tu stvarno nema što reći.

Ovog na 188,50 je nemoguce razbiti

tko misli da je u 2 godine rast cijene ADPL od 10-12% puno ,evo mu rezultata šta su ostvarili u te dvije godine.
2017-prhodi +16,5% , neto dobit +41,2%
2018-prihodi +21,2% , neto dobit +27,2% , 136 mil. eura ugovorenih poslova
2019-najava rasta prihoda i dobiti

New Report

Close