ADPL (AD Plastik d.d.)

Naslovnica Forum Tržište kapitala Hrvatska ADPL (AD Plastik d.d.)

Forum namijenjen svim temama vezanim za dionice, obveznice i druge vrijednosne papire te trgovanje istima u Hrvatskoj.
Zadnja izmjena 19.09.2024. u 22:23
OznakaVrijednostPrometKoličinaKupovnaProdajnaPromjena
ADPL
12,01
769
64
11,80
12,05
0,84%
Podaci su preuzeti sa ZSE uz odgodu od 15 minuta.


Pls bez vrijeđanja. …
…. Veliki pozdrav i "no hard feelings" pls!

Ispričavam se ako sam bio malo pregrub, sry !

halfte trinken, halfte Šarcu geben

Ovu dionicu vise nemam jer moram platiti neki beton sad ubrzo, i opet, heh, prerano sam prodao…
Ali mislim da ce biti najjaci bombon kad grune kriza i ode na 100 kn, a onda se u par godina vrati na 200 i onda ode na 300. Rasirit ce portfelj kupaca, alate, sve, i uz ovaj management nema zime.
Naravno, do krize tko ziv tko mrtav i tih 300 mozda ugledamo u narednom periodu.
Svaka cast i sreca imaocima.

https://www.slobodnadalmacija.hr/novosti/biznis/clanak/id/609261/solinska-tvrtka-obara-rekorde-dobiti-lani-su-uprihodili-13-milijarde-kuna-imaju-osam-tvornica-i-3000-zaposlenih-s-predsjednikom-uprave-pricali-smo-u-cemu-je-tajna-uspjeha

TKO VRIJEDI LETI TKO LETI VRIJEDI TKO NE LETI NE VRIJEDI

Znamo da AD Plastik ima 25% prihoda na ruskom tržištu i stoga nekako svi navijamo za više cijene nafte i plina jer jako utječu na rusku ekonomiju i stabilnost tečaja rublje, s druge strane u nabavi sirovina AD Plastik ima značajni dio PVC, gumiranih i ostalih specijalnih granulata koji se različitim oblicima prerade dobijaju iz nafte, pa me zanima kod oscilacije u cijeni nafte kako i koliko u kojoj mjeri to utječe na ulazne cijene sirovina, a time i na profitabilnost. Da li o ovoj temi netko zna više da nas informira.

http://www.seebiz.eu/tisza-automotive-od-avgusta-pocinje-s-proizvodnjom-u-kikindi/ar-195069/
<>

Ova dionica mi izgleda ok, a i dividenda će biti.
Ali vidim da se rasprodaje i to dosta u odnosu na potražnju.

Jedna dobra vijest s obzirom da je dacija jako bitna za dobit grupe

https://www.romania-insider.com/dacia-plant-capacity-investment

Ignore : renči

A di će to vozit? Jel more to kroz Amazonsko blato?

Već smo navikli da države potiču autoindustriju. Kreću i poslovi ADPL vezano za opremanje novog Renault Clia


Ova dionica mi izgleda ok, a i dividenda će biti.
Ali vidim da se rasprodaje i to dosta u odnosu na potražnju.

Problem ove burze je što ima više “šanera” nego pravih investitora.
A i trenutno su svi okupirani Optimom, pa nitko ne obraća pozornost na ovakve dionice.

Moje mišljenje je da je ova dionica dugoročno vrlo dobra prilika.
Firma je stabilna s dobrim izgledima za budućnost, znači da možemo očekivati i veće dividende. A i dionica bi trebala rasti.
Ja sam uložio dio i sad nek stoji. I još imam na kupnji. Bolje to nego da stoji na računu u banci 🙂

gledam cijene dionica na ovaj datum prošle godine i vidim da je ADPL bila 196 kuna i ne vidim razlog zašto je sada na ovim nižim cijenama kada će imati skoro istu dividendu,iza sebe ima uspješnu godinu i rast prihoda,obavila je preuzimanje u Mađarskoj,ima masu ugovorenih poslova i zapošljavati će dodatne radnike u Srbiji i dobili su nagradu za izvoznika godine.koliko su druge dionice rasle u godinu dana a rezultati su slabiji onda ADPL mora ići debelo preko 200 kuna.

Vjerojatno zato što prodaju ADPL i kupuju Optimu. Drugo nema

New Report

Close