ADPL (AD Plastik d.d.)

Naslovnica Forum Tržište kapitala Hrvatska ADPL (AD Plastik d.d.)

Forum namijenjen svim temama vezanim za dionice, obveznice i druge vrijednosne papire te trgovanje istima u Hrvatskoj.
Zadnja izmjena 08.09.2024. u 00:02
OznakaVrijednostPrometKoličinaKupovnaProdajnaPromjena
ADPL
12,33
5.388
437
12,30
12,50
-0,41%
Podaci su preuzeti sa ZSE uz odgodu od 15 minuta.

Lagano pobjegnuće iz Opte u Uljanik.
Transakcije koincidiraju u vremenu.
Kako se bliži slom Uljanika tako će se vratiti nazad.

Najbolje dionice su one s najvećim potencijalom rasta i najmanjim rizikom pada. Znači, treba pronaći dno.

Slabo svi citaju ovo izvjesce imam osjecaj. Ovo da prihodi rastu, a dobit pada nije neki trend nego trenutni dio ciklusa. Znaci prilagodjavalo se proizvodne pogone za proizvodnju novih modela i to je to, kvartal je samo vrlo kratko razdoblje pa se takve stvari mogu jako osjetiti ako ima vise prilagodbi odjednom, ali radi se punom parom, narudzbe su tu, posla ima, i vec od sljedeceg kvartala bi se trebala poceti slijevati i dobit koja bi po najavama trebala nadmasiti proslu godinu.

I oni ekonomski slabije obrazovani znaju da su ovo kod ADPL najnormalniji ekonomski ciklusi obrtaji robe (proizvoda) i novca. Pa ne možete do nove profitabilnosti ako ne uložitite novi kapital (angažirate novac) iz svoje akumulacije ili iz kredita. Očekivao sam pad profitabilnosti, a bio sam u isčekivanju koliko i da li će rasti prihodi s obzirom na negativne trendove u EU. I ADPL je krenuo obrnuto od tržišta, tržište je padalo, a ADPL je rastao i to bi trebalo izdvojiti kao pozitivni signal.

Ocekivao sam nesto veci prihod i dobit negdje u okviru prosle godine tako da mi nije iznenadjenje nesto manja dobit, mislim da je to svatko mogao ocekivat ako je procitao revidirano gdje se spominuju alati i pocetci prozvodnje negdi u prvoj polovici godine, ne moze se ni ocekivat rast profitabilnosti barem dok alati koji se rade za projekte ne udju u funkciju, a po izvjescu su alati i dalje rasli u bilanci, U rastu zaduzenosti ne vidim nista lose jer se ulaze u sirenje kapacita i radi novih projekata, samo ako se gleda dugotrajna materijalna imovine od 3 kvartala do ovog kvartala je narasla za skoro 100 mil, gledam 3 kvartal jer je tada usla madjarska u bilancu pa je lakse usporedjivat, tako da uz ostale troskove ulaganja i amortizacija raste, tako da ocekujem tek do kraja godine da se pocmu vidit ukupni rezultati

Ignore : renči

Ja mislim da su rezultati ok. To je tradicionalan biznis nema tu nekog hype-a. U okvirima održivog i očekivanog.

Rezultati su dobri, da.
Prodao sam jer ne mogu cekati kad kupujem beton za dva mjeseca tako da ni divku necu docekati. Smola.

Najbolje dionice su one s najvećim potencijalom rasta i najmanjim rizikom pada. Znači, treba pronaći dno.

http://www.zse.hr/default.aspx?id=92010

http://www.zse.hr/default.aspx?id=92010
http://www.zse.hr/userdocsimages/novosti/TV5bdedCDzZDiEkcsxRxnQ==.pdf

halfte trinken, halfte Šarcu geben

Ajd onda da napišemo što oni očekuju za ovu godinu.
prihodi 1430mil
neto dobit 93mil

Hvali OPT i ULJN, drž se ADPL i ARNT

https://novac.jutarnji.hr/rasprave-i-rjesenja/nasi-politicari-cijene-rimca-ali-novac-i-dalje-prze-spasavajuci-neodrzivi-uljanik/8807327/
<>
Ako dobro razumijem Drljaču, kaže da dobavljači auto industrije godišnje prihoduju 2000 milijardi dolara … a mi tu sudjelujemo sa cca 200 miliona dolara (ADPL) … znači 0,1 promil … to bi se reklo da je ADPL u svijetu autoindustrije gotovo beznačajna firma ???


…. Ako dobro razumijem Drljaču, kaže da dobavljači auto industrije godišnje prihoduju 2000 milijardi dolara … a mi tu sudjelujemo sa cca 200 miliona dolara (ADPL) … znači 0,1 promil … to bi se reklo da je ADPL u svijetu autoindustrije gotovo beznačajna firma ???

AD Plastik je i u Hrvatskoj beznačajna firma. Naime, malo tko je čuo da postoji AD Plastik, pitaj par ljudi pa ćeš se i sam uvjeriti.
A u svjetskim razmjerima je svakako mala firmica, s tendencijem da postane mrvicu veća.
;-))

halfte trinken, halfte Šarcu geben

New Report

Close