ADPL (AD Plastik d.d.)

Naslovnica Forum Tržište kapitala Hrvatska ADPL (AD Plastik d.d.)

Forum namijenjen svim temama vezanim za dionice, obveznice i druge vrijednosne papire te trgovanje istima u Hrvatskoj.
Zadnja izmjena 18.10.2024. u 03:48
OznakaVrijednostPrometKoličinaKupovnaProdajnaPromjena
ADPL
11,65
12.385
1,063
11,65
11,90
-2,92%
Podaci su preuzeti sa ZSE uz odgodu od 15 minuta.

Još kad bi se pojavio kakav ozbiljan inozemni kupac dionica pa da malo podigne prašinu i zaključi ovo sramotno taljiganje na 175-180 kn …

halfte trinken, halfte Šarcu geben

Kolege, jeste primijetili da imamo što ovogodišne, što zadržane, ukupno cca 207 mil. kn dobiti u bilanci ? To je cca 49,5 kn po dionici … baš me zanima kolika će biti ovogodišnja divka … a najava kaže preko 10% rasta prihoda u 2019 godini uz približno iste EBITDA i NPM marže …

Ne može previše isplatiti jer je veći dio zadržane dobiti preusmjeren u ulaganja plus što imaju dosta duga koji treba početi rezati. I to je jedan od highlight-a FI-a koji čekamo.
Ali nekih 10 kn može biti svakako.

Najbolje dionice su one s najvećim potencijalom rasta i najmanjim rizikom pada. Znači, treba pronaći dno.

Ne znam zasto se svi ovde tolko loze na povecanje dividende.
Dividenda nije najvaznija stvar, neka isplate istu kao prosle godine i to je super, i vise nego zadovoljan.

Daleko bitnije je rezanje duga i osnazivanje bilance od povecanja dividende.
Povecanje dividende se moze i preskociti ove godine jer su bila ogromna izdavanja za investicije.
Po meni je bitan smijer firme i iz godine u godinu povecanje prihoda.

Sad samo malo osnaziti bilancu, rezati dug pa cemo za par godina imati 20 kuna dividendu.

Inace imam ADPL, ali ne previse.

Slažem se.
Imam ADPL dosta i po meni kvaliteta FI će mjeriti prema prihodima, dobiti i rezanju duga.
Ali divka je price driver u kratkom roku.

Najbolje dionice su one s najvećim potencijalom rasta i najmanjim rizikom pada. Znači, treba pronaći dno.

Ako je cijena duga mala tada nije efikasno smanjivati dug nego investirati u povećanje proizvodnje.

Sječam se jednog razgovora iz 2007. s jednim fond managerom iz fonda koji više ne postoji. Uglavnom, građevina je po njemu iako skupa, još uvijek imala dosta prostora za rast dok je o ADPlastiku razmišljao kao o jeftinoj kineskoj plastici. Ono, to su sitni poslovi, nema tu prave love, slično kao danas Pounje ili Kotka. Baš me zanima kaj sad radi taj tip.

Svi nesto trube o dugu ajde malo elaborirajte zasto bi trebali uopce rezat dug zbog cega, naravno da je manji dug bolji bez obzira ali uhvatili ste se toga duga kao nesto jako bitno kao da je taj dug toliko rizican kod adplastika, zbog cega je toliko bitno da smanje dug, drustvo nije ni priblizno zaduzeno da bi se taj dug trebao smanjit i toliko ga spominjali kao stavku koja odredjuje smjer cijene pogotovo s ovakvim kamatama

Ignore : renči

Nema se tu sto.
Ako FI bude bolji nego prije idemo na 190, mozda i vise, ovisno o marketu.
Ako bude losiji zna se.
Ali najave su svakako sve bolje i bolje.

Najbolje dionice su one s najvećim potencijalom rasta i najmanjim rizikom pada. Znači, treba pronaći dno.

gosp.Kiko nitko ne zna do kada će cijena duga biti niska, kada će se desiti potres na financijskim tržištima, pa je po meni pametno smanjivati dug, a osnaživati bilancu kako kaže gosp. Ohladi


gosp.Kiko nitko ne zna do kada će cijena duga biti niska, kada će se desiti potres na financijskim tržištima, pa je po meni pametno smanjivati dug, a osnaživati bilancu kako kaže gosp. Ohladi

Pametne firme rade balansiran pristup.
Rezu dug s dijelom zadrzane dobiti, a s drugim dijelom rade pametne investicije.
Ovi su dosad pokazali da imaju odlican cash flow management, i uspijevaju isplacivati divku.
Znaci mozemo ocekivati dobre stvari.
Moje skromno misljenje.
Koje sam potkrijepio solidnim ulaganjem u ovaj papir. A sad, vidjet cemo…

Najbolje dionice su one s najvećim potencijalom rasta i najmanjim rizikom pada. Znači, treba pronaći dno.


Još kad bi se pojavio kakav ozbiljan inozemni kupac dionica…

To će ići malo teže. Za ozbiljne fondove je jedan od važnijih kriterija ulaganja odabir lokacije (zemlje) u koju se ulaže. Drugim riječima, oni analiziraju koja je zemlja stabilna prema raznim kriterijima ili pak ima dobru razvojnu perspektivu. Kada to utvrde, onda su tek spremni analizirati što sve kupiti od vrijednosnih papira u TOJ zemlji. Da bi se odlučili kupiti neku dionicu van tih okvira tipa “RH nije ciljana zemlja, ali ovaj papir je ok”, mora, pretpostavljam, postojati neka iznimno dobra priča. Nažalost, RH očito nije ciljana zemlja stranih investicijskih fondova što nas ne treba čuditi. No, nikad se ne zna, čuda se događaju pa nas ugodno iznenade. 🙂

New Report

Close