ADPL (AD Plastik d.d.)

Naslovnica Forum Tržište kapitala Hrvatska ADPL (AD Plastik d.d.)

Forum namijenjen svim temama vezanim za dionice, obveznice i druge vrijednosne papire te trgovanje istima u Hrvatskoj.
Zadnja izmjena 08.09.2024. u 00:16
OznakaVrijednostPrometKoličinaKupovnaProdajnaPromjena
ADPL
12,33
5.388
437
12,30
12,50
-0,41%
Podaci su preuzeti sa ZSE uz odgodu od 15 minuta.


Ako promotrimo samo q4 ono što vidim je sljedeće:

rast poslovnih prihoda – 22%
rast poslovnih rashoda – 30%
pad bruto marže sa 6,4% na 0,5%
rast troška osoblja – 28%
rast svih ostalih troškova
rast zaduženosti

Sve u svemu, društvo posluje dobro, cijena je niska, ali q4 me nije oduševio, dapače, malo me zabrinuo…

Mislim da neke stvari krivo gledas ne mozes troskove osoblja usporedjivat s prijasnjim razdobljima tako jednostavno jer imaju jednu tvornicu vise sta naravno utjece da sad imaju vise troskova osoblja, isto tako zaduzenost izmedju 3Q i 4Q je ista pa se ne moze bas rec da se nesto promjenilo sta nismo znali u 3Q, rast svih ostalih troskova je tj rashoda u 4Q je najvjerovatnije povezan sa povecanim troskovima za projekte koje trebaju zapocet tako da i s te strane ne bih vidio nista zabrinjavajuce jer ce ce prihodi pokazat kasnije pogledaj samo promjene na zalihama u godinu dana radi se o rastu od 50% doduse jedan dio se odnosi na predujmove ali rast je tu vidljiv, tako da po meni je izvjesce zasad super idu naprijed poprilicno brzo 20% povecani prihodi i dobit u godinu dana je vise nego dobro i sve ostalo ostaje uredno nema brige.

Ignore : renči

solidno fi,ali nije nešto što bi oduševilo i pokrenulo skidanje s prodaje. ukratko-status quo

Na godišnjoj razini rast poslovanja je odličan i neka svake godine bude takav, međutim Q4 me nije oduševio, nadam se da se radi o “šumu” u poslovanju. EBITDA je manja za 25% u odnosu na Q4 2017. Slažem se da se troškovi osoblja (i ostali troškovi) ne mogu uspoređivati zbog akvizicije, ali svejedno rast troškova osoblja je brži od rasta prihoda što se vidi iz njihovog udjela u prihodima koji su u odnosu na Q42017. narasli za 1 p.p. (sa 16% na 17%).
Još jednom napominjem na godišnjoj razini izvješće odlično na kvartalnoj razini nije nešto.
Što se tiče zaliha nadam se da ste u pravu i da ćemo u budućim razdobljima ponovno imati sličan rast prihoda.
p.s. imam ADPL ne prodajem, ali niti ne dokupljujem, jeftina je, ali pušem ina hladno…

Rastimo zajedno...

Status quo, da, ali na kojoj razini?
Normalna cijena ove dionice bi bila barem 250 kn na bilo kojem mjestu na svijetu osim na ovom smecu od burze. Gdje vlada dogovorno trgovanje.

Najbolje dionice su one s najvećim potencijalom rasta i najmanjim rizikom pada. Znači, treba pronaći dno.

Izvješće je skroz OK, nije spektakularno, ali ja zadovoljan.

evo je i u minusu. Adio pameti. Nema na ovoj burzi više ničeg. Samo insajderi ovdje dobro prolaze. sve drugo žali bože 🙂

razni crnogorci, bjelogorci, zorangutani, amadeo, mikardo, persuric i ostali infantili bez muda su na ignoru..a možda je to sve jedna jadna osoba.

Klasično ubijanje cijene da se netko nakrca.
A da se to postigne dovoljno je … učiniti ništa.
Kad izađe dobar izvještaj fondovi ne kupuju po asku. Rezultat? Raja sipa po bidu.
I to je to. Prosto ko pasulj.

Najbolje dionice su one s najvećim potencijalom rasta i najmanjim rizikom pada. Znači, treba pronaći dno.

MIlsio sam da će biti kakav takav impuls nakon izvješća na svim izdanjima ali ništa od toga. Vadim lovu dok sam još uvijek na nuli ove godine. Sad se čeka još propadanje brokerskih kuća… to bi mogao biti zadnji čavao. Jer od čega pak oni žive meni nije jasno.

razni crnogorci, bjelogorci, zorangutani, amadeo, mikardo, persuric i ostali infantili bez muda su na ignoru..a možda je to sve jedna jadna osoba.

I na kraju završna cijena manja od početne prije ovakvog izvješća. Samo kad nas, tog ima samo kod nas. Vrh

čekamo objavu o dividendi

U matičnom je društvu ostvarena EBITDA u iznosu od 79,47 mi-lijuna kuna i u odnosu na 2017. godinu manja je za 12,82 posto. Razlog tome primarno su jednokratni troškovi uhodavanja novih projekata.

Ako je zbog ovoga onda ok, ali to će se uskoro vidjeti. Jako su posvećeni porastu prihoda, ali ako ti marža pada zapravo samo stojiš na mjestu.

Uprava je ovdje nekonzistentna…rade dobro, dobro, vrhunski, vrhunski, i onda puf….i ohlade sve….umjesto da se to sve malo bolje rasporedi i iskomunicira

i nema sanse da ove godine divka bude 10 km

New Report

Close