ADPL (AD Plastik d.d.)

Naslovnica Forum Tržište kapitala Hrvatska ADPL (AD Plastik d.d.)

Forum namijenjen svim temama vezanim za dionice, obveznice i druge vrijednosne papire te trgovanje istima u Hrvatskoj.
Zadnja izmjena 26.10.2024. u 04:32
OznakaVrijednostPrometKoličinaKupovnaProdajnaPromjena
ADPL
11,31
3.584
317
11,15
11,35
-1,73%
Podaci su preuzeti sa ZSE uz odgodu od 15 minuta.

http://europe.autonews.com/article/20180903/ANE/180909944/french-sales-rise-40-in-august-on-new-wltp-test

French sales rise 40% in August on new WLTP test …..posten rast

Ignore : renči

Russian production Renault automobiles will be supplied to Mongolia

Russian government expects 13% growth in automotive industry in 2018

AVTOVAZ expects the Russian new car market to double by 2025

halfte trinken, halfte Šarcu geben

Russian production Renault automobiles will be supplied to Mongolia

Russian government expects 13% growth in automotive industry in 2018

AVTOVAZ expects the Russian new car market to double by 2025


Ovaj dio je posebno zanimljiv poprilicno su optimisticni za sljedecih nekoliko godina

Avtovaz predicts an increase in the Russian new car market from the 1.6 million units in 2017, to 3.1 million units in 2025 according to an optimistic scenario, as stated by the company president Yves Karakatzanis, during the automotive forum IMAF 2018.

The pessimistic scenario, on the other hand, predicts a rise to 2.5 million units in 2025.

The total sales in the automobile market may reach 1.7-1.8 million units in 2018.

Ignore : renči


http://europe.autonews.com/article/20180903/ANE/180909944/french-sales-rise-40-in-august-on-new-wltp-test

French sales rise 40% in August on new WLTP test …..posten rast

http://europe.autonews.com/article/20180904/ANE/180909940/spanish-car-sales-rise-49-ahead-of-wltp

Registrations in Spain jumped 49 percent in August to 107,692, according to industry association ANFAC, as automakers rushed to clear out vehicle stocks ahead of the introduction of the new WLTP testing regime on Sept. 1.

Bas me zanima koliki ce onda bit minus sljedeci mjesec jer ovo je brutalan rast zbog nadolaska te nove regulacije ?

Ignore : renči

..nema nikakvih komentara na pad cijene zadnjih dana? …razlog?

Psihologija koja trenutno vlada. Niśta drugo.
Ako je nešto drugo, netko ima povlaštene informacije.


..nema nikakvih komentara na pad cijene zadnjih dana? …razlog?

Rublja divlja pa je realno ocekivati vece fin. rashode za kojih par miljuna, iscekuje se q3 koji je tradicionalno los zbog ciklicnosti industrije (godisnji odmor i sl.; tako su mi na ovom forumu objasnili proslo ljeto). Zbog porasta fiksnih troskova osoblja i akvizicije q3 bi mogao biti i znatno losiji.
Vani ne cvjetaju ruze, njemcima je u srpnju pala ind. proizvodnja za oko 1% MOM (u ovoj godini su imali rast samo u 2 mjeseca), ZSE u kolapsu i sl.
Uglavnom svega po malo…obzirom na sve cijena se posteno korigirala.
P.s. imam ADPL iako sam 40% skratio na 196 kn

Rastimo zajedno...


..nema nikakvih komentara na pad cijene zadnjih dana? …razlog?

Koji pad cijene? Misliš sa 196 na 192?
Da je pala na 180 onda bi se moglo govoriti o padu, ali na razini 190-198 je po meni sve u granicama normale.

halfte trinken, halfte Šarcu geben

Evo, nisam duže vrijeme provjeravao, Erste Plavi OMF prodaje.

halfte trinken, halfte Šarcu geben


Evo, nisam duže vrijeme provjeravao, Erste Plavi OMF prodaje.

I to vec jako dugo krati poziciju…imaju gotovo 100% prinosa na ovu poziciju tako da nije ni cudo da krate

Jeli ovo oni i danas lupaju po bidu i ruse cijenu , ode opet ispod 190 , nevjerojatno.



Evo, nisam duže vrijeme provjeravao, Erste Plavi OMF prodaje.

I to vec jako dugo krati poziciju…imaju gotovo 100% prinosa na ovu poziciju tako da nije ni cudo da krate
[/quote]

TKO VRIJEDI LETI TKO LETI VRIJEDI TKO NE LETI NE VRIJEDI



..nema nikakvih komentara na pad cijene zadnjih dana? …razlog?

Koji pad cijene? Misliš sa 196 na 192?
Da je pala na 180 onda bi se moglo govoriti o padu, ali na razini 190-198 je po meni sve u granicama normale.
[/quote]
kako si i napisao, Jubito
Erste mirovinac i dalje izlazi (koliko vidim kupuju ATGR, PODR…)
prodali su nekih 8.000 dionica u mjesec dana što nije puno ali dovoljno da cijena otklizi
izgleda će ti se riječi obistiniti, 180 kn je blizu

New Report

Close