ADPL (AD Plastik d.d.)

Naslovnica Forum Tržište kapitala Hrvatska ADPL (AD Plastik d.d.)

Forum namijenjen svim temama vezanim za dionice, obveznice i druge vrijednosne papire te trgovanje istima u Hrvatskoj.
Zadnja izmjena 26.10.2024. u 00:29
OznakaVrijednostPrometKoličinaKupovnaProdajnaPromjena
ADPL
11,31
3.584
317
11,15
11,35
-1,73%
Podaci su preuzeti sa ZSE uz odgodu od 15 minuta.


Jedva čekam sljedeću krizu pa da pola tih "radnika" šta se danas bahate sutra budu besposleni. Radnici su najveće zlo u proizvodnji i svaka firma koja drži do sebe mora šta više ulagati u automatizaciju proizvodnje.

Radnici u ADPL zbilja nemaju bajne plaće. To vidite po RDG. Prosjek je manji od 7100 kuna brutto, što daje manje od 5100 kuna netto (i to za Solin koji ima 10% prirez). Sumnjam da medijan netto plaće prelazi 4500 kuna. Kada ulažete u firmu morate na umu imati i rizik (obuzdavanja?) nezadovoljstva radnika.

Tko leti vrijedi, tko vrijedi leti, tko ne leti ne vrijedi



Jedva čekam sljedeću krizu pa da pola tih "radnika" šta se danas bahate sutra budu besposleni. Radnici su najveće zlo u proizvodnji i svaka firma koja drži do sebe mora šta više ulagati u automatizaciju proizvodnje.

Radnici u ADPL zbilja nemaju bajne plaće. To vidite po RDG. Prosjek je manji od 7100 kuna brutto, što daje manje od 5100 kuna netto (i to za Solin koji ima 10% prirez). Sumnjam da medijan netto plaće prelazi 4500 kuna. Kada ulažete u firmu morate na umu imati i rizik (obuzdavanja?) nezadovoljstva radnika.

[/quote]

Odakle ste dosli do takve racunice ako gledamo prvi kvartal i samo nekonsolidirano izvjesce koje obuhvaca Solin i Zagreb sta znaci da ne mozemo tu kalkulirat sa 10% prireza jer se radi o dva grada dodjemo do racunice od 8916 troska osoblja tj. bruto ili po rdg stavci ako uzmemo samo neto racunica dodje na 5544, s tim da je u drugom kvartalu taj bruto ispada 9348kn ili neto 5725kn gledajuci samo po rdg stavkama, naravno da bolje placene pozicije iskrivljuju taj prosjek i da je median drugaciji samo ne znam odakle vam te brojke ?

Ignore : renči

pitanje je je li neto izidu 4500 i to s nocnim radom subotama i nediljama i putom koji u adpl iznosi 22 kn po radnom danu bez obzira na udaljenost stanovanja.,Mislim da je placa 3000 kn plus ovi dodaci bolje rec znam.vecina ih dobije oko 4100-4200 sta je po mom misljenju jad za radnika velika za rada za firmu isto tako i za dionicare jer posla ima i stalno se novi radnici traze odnosno povecava broj radnika koji zbilja i ne kostaju puno za 7 i po sati cistog rada


samo ne znam odakle vam te brojke ?

1H – RDG – Troškovi osoblja: 107,136 mil. kuna
Broj zaposlenih po zadnjem izvješću: 2516
Trošak po zaposlenom: 107136000/2516 = 42581,88
Pojednostavnimo model i pretpostavimo da su svi bili zaposleni 6 mjeseci -> mjesečna davanja po zaposlenom: 7096,98 kuna.
Ponovo pojednostavnimo model i uzmimo da je to bruto plaća radnika iz Solina -> netto je 5182 kune.

Jasno tu nisu samo plaće nego vjerojatno i prijevoz i topli obrok možda i regres.
Novozaposleni utječu po ovome izračunu na smanjivanje prosječne plaće ali to ne može biti više od 70 kuna netto.

Da napomenem: nitko sretniji od mene da sam u krivu.

Tko leti vrijedi, tko vrijedi leti, tko ne leti ne vrijedi

Daljnom robotizacijom u buducnosti prosjecne place u proizvodnji ce samo padati.
Zvuci gadno ali tako je. Nova industrijska revolucija pred vratima.

TKO VRIJEDI LETI TKO LETI VRIJEDI TKO NE LETI NE VRIJEDI

Ne nego bas obrnuto.
Padat ce broj zaposlenih.
Prosjecne place ce rast

Radnici ce ili morati da rade za manje place ili uopce nece raditi. Nazalost. Ne bih htio biti zloguki prorok ali mi sve govori da ce tako biti.

TKO VRIJEDI LETI TKO LETI VRIJEDI TKO NE LETI NE VRIJEDI


Radnici ce ili morati da rade za manje place ili uopce nece raditi. Nazalost. Ne bih htio biti zloguki prorok ali mi sve govori da ce tako biti.

Opet krivo.
Pa zasto bi netko uopce platio nekoga, ako ga ne treba?
U ovakvom biznisu se ide na manje kvalitetnih radnika i to je to.
Neces platit? Odu u Njemacku, Irsku….


Radnici ce ili morati da rade za manje place ili uopce nece raditi. Nazalost. Ne bih htio biti zloguki prorok ali mi sve govori da ce tako biti.

Juka, ne nužno!
roboti zamjenjuju u potpunosti određeno radno mjesto (radnika)
time raste profitabilnost društva (vijek uporabe stroja možeš računovodstvenim politikama razvlačiti na duži ili kraći rok, kako ti više odgovara)
pa radnicima koji rade na drugim radnim mjestima u teoriji ostaje više ‘mesa’, jer je veća profitablinost po radniku pa je i pritisak na rast plaća (kolektivni ugovori, pravilnik o radu, sindikati bla bla..) veći

Ja sam prvenstveno govorio o placama u proizvodnji.
Znaci da sadasnja placa obicnog radnika u proizvodnji( ne inzinjera ili radnika u administraciji , prodaji i upravi nego manualca) ce vremenom biti sve niza ukoliko ne zele da ga zamijene strojevi.

TKO VRIJEDI LETI TKO LETI VRIJEDI TKO NE LETI NE VRIJEDI

A tko ce ih pitati sto to oni zele??


Ja sam prvenstveno govorio o placama u proizvodnji.
Znaci da sadasnja placa obicnog radnika u proizvodnji( ne inzinjera ili radnika u administraciji , prodaji i upravi nego manualca) ce vremenom biti sve niza ukoliko ne zele da ga zamijene strojevi.

Juka ne kuzis ti ništa.
U audiju u proizvodnji nema inženjera, odrzavanja itd ima samo operater koji pomaze robotu, stavlja mu materijal, ako nesto zapne obucen je to popraviti zna gledati po programu itd place od 7.5 do 9tisuca(naravno eura), kako ti kolege govore na cijeloj liniji koja proizvodi a6 školjke takvih ljudi ima malo(cca 10 u dvije smijene) ali oni imaju place kakve imaju, znaci automatizacija nije nuzno zlo, samo se treba mijenjati, uciti, unaprijedivati…..

New Report

Close