ADPL (AD Plastik d.d.)

Naslovnica Forum Tržište kapitala Hrvatska ADPL (AD Plastik d.d.)

Forum namijenjen svim temama vezanim za dionice, obveznice i druge vrijednosne papire te trgovanje istima u Hrvatskoj.
Zadnja izmjena 26.10.2024. u 02:35
OznakaVrijednostPrometKoličinaKupovnaProdajnaPromjena
ADPL
11,31
3.584
317
11,15
11,35
-1,73%
Podaci su preuzeti sa ZSE uz odgodu od 15 minuta.

Sta se tic izvjesca ono je u skladu s mojim ocekivanjima kako sam vec pisao iako na donjoj granici ali ipak u skladu, jedino sam ocekivao malo vece prihode ali tu je rusija vjerovatno malo podbacila djelomicno radi preracuna tecaja, a i pitanje je da li je svjetsko prvenstvo utjecalo na manje radnih sati itd al nije toliko ni bitno bitno je da imamo i dalje rast dobiti i prihoda u skladu s ocekivanjima barem odredjenih ljudi ovdje, dok su drugi mislili da sanjamo, druga stvar najvise sta veseli je pad bankarskog duga za 30 mil u jednom kvartalu uvijek se najvise veselim smanjenju dugova jer mirnije spavam u dionici, tako da sad je dug 286 mil u odnosu na EBITDA od 260 mil dug uopce nije problem, sad jos treba vidit kako su financirali Madjarsku u sljedecem izvjescu…u svakom slucaju jeftina dionica za razliku od dobre vecine na trzistu unatoc ciklicnosti, uostalom sta to danas nije ciklicno.

Ignore : renči


Kako si to uzeo 130 mil EBITDA za ovo polugodiste, a onda samo 43 mil za ostatak na oko se vidi da nesto ne stima EBITDA od 2H 2017 do kraja godine 12.2017 je bila 118 mil, …

pa gledao sam godišnje izvješće rev. kons 2017.-ta, tamo je Ebitda na razini godine 158,43 mil kn
a na kraju 2Q/2017. iz notREV kons. Ebitda je 85,4 mil kn
jel to 158,43 – 85,4 = 73,03 kn
ti kažeš 118 mil kn
onda sam fulao i ja a bogami i ti? zato molim pomoć…

ili da pričekamo MD što će reći 😉

Ja sam gledao s konsolidacijom rumunjske sta je jedino i realno EBITDA u 2017 je iznosila 231mil , a i ti si uzeo tih 130 mil od te konsolidacije s rumunjskenisi uzeo bez pa je onda logicno sta cu racunat ocito si prebrzo pogledao. Ajme kosa mi se dize kao da je MD sveta krava pa svi cekaju sta ce oni izbacit MD mi sluzi samo za provjeru i brzinski pregled nikako za investicijske odluke, jer eto ioz ovog primjera se vidi koliko bi bilo pogresno gledanje jer uopce ne uzimaju u obzir rumunjsku

Ignore : renči


Ja sam gledao s konsolidacijom rumunjske sta je jedino i realno EBITDA u 2017 je iznosila 231mil , a i ti si uzeo tih 130 mil od te konsolidacije s rumunjskenisi uzeo bez pa je onda logicno sta cu racunat ocito si prebrzo pogledao. Ajme kosa mi se dize kao da je MD sveta krava pa svi cekaju sta ce oni izbacit MD mi sluzi samo za provjeru i brzinski pregled nikako za investicijske odluke, jer eto ioz ovog primjera se vidi koliko bi bilo pogresno gledanje jer uopce ne uzimaju u obzir rumunjsku

pa s 260 milja Ebitde, EV/Ebitda je deeeebelo ispod pet

Ako se uzima u obzir EBITDA iz Rumunjske, onda bi se trebao uzeti u obzir i neto dug od Rumunjske za izračun EV. Ovo je prvo izvješće u kojem je prikazana skraćena bilanca EAPS, i kratkoročne obveze su dosta visoke, ali se ne može vidjeti koliki dio od toga bi išao u EV.

Tko izgubi dobitak dobije gubitak

Da sigurno da bi se trebale uzest stavke i od rumunjske, ali rumunjska je previse bitna za poslovanje adpl te je moramo uzimat u obzir pogotovo sta se radi o 50 % udjela iako se ne konsolidira.Evo iz fin izvjesca je vidljivo da rumunjska nema bankarskog duga tako da mislim da EV/EBITDA ne bi puno oscilirala pa slobodno mozemo rec da je s rumunjskom EV/EBIDA manji od 5


Rezultati pridruženog društva uključeni su u rezultate AD Plastik Grupe metodom udjela. Pridruženo društvo nema financijske obveze prema AD Plastiku d.d., niti obveze po kreditima prema vanjskim subjektima.

Ignore : renči


Ja sam gledao s konsolidacijom rumunjske sta je jedino i realno EBITDA u 2017 je iznosila 231mil , a i ti si uzeo tih 130 mil od te konsolidacije s rumunjskenisi uzeo bez pa je onda logicno sta cu racunat ocito si prebrzo pogledao. Ajme kosa mi se dize kao da je MD sveta krava pa svi cekaju sta ce oni izbacit MD mi sluzi samo za provjeru i brzinski pregled nikako za investicijske odluke, jer eto ioz ovog primjera se vidi koliko bi bilo pogresno gledanje jer uopce ne uzimaju u obzir rumunjsku

Kolega bio si u pravu a ja u krivu za dobit, svaka cast


2017
p/e 11,5

2018
p/e 9,4

Da ttm 2018 je 9,8 meni na 200kn, ali ide to i nize do kraja godine jer ce 3 i 4Q isto rast

Ignore : renči

Kolega bio si u pravu a ja u krivu za dobit, svaka cast

Hvala, iako sam dobio postene packe 🙂

Ignore : renči

Evo zašto se Mađarska firma uzela.
ADPL je daleko najpodcjenjenija dionica na ZSE, bez obzira koliko vi govorili o cikličnosti.

https://novac.jutarnji.hr/aktualno/njemacki-proizvodac-automobila-gradi-tvornicu-vrijednu-milijardu-dolara-u-madarskoj/7674087/

Plus ovo:

Renault seli proizvodnju novog modela Clia u Sloveniju

Ne vidim kako sljedeća godina neće biti najjača u povijesti.

New Report

Close